Ghost adlı üyeden alıntı

hocam ben asus zenfone 2 laser almak istiyorum. Telefon 750 tl ancak bunu nakit veremem. Taksit yaptırmam gerekli. Bonus kredi kartım var. Mesela bazen 200 liralık alışveriş yapıyorum. Alışverişten sonra mesaj geliyor bu alışverişinizi 4 taksite bölmek isterseniz evet yazın xxxx'e gönderin falan diye. Telefon alımlarında bu olmuyor mu?
veya başka bir şekilde alabiliyor muyuz taksitle? dediğim gibi nakit almam mümkün değil.

Taksit sınırlamasını devlet koyduğu için bankalar bu kurala uymakla mecburi. Son günlerde de bu konuyu açtığımdan beri şunu farkettim hemen hemen heryerde ki telefon satışlarına dikkat ettim buna büyük marketler de dahil (Carrefour, Kipa, Migros) hepsi tüm teknolojik ürünler de taksit olduğuna dair reklam yapıyor ama hepsi altına not düşüyor "*******ünikasyon ürünleri hariç" şeklinde. Yani şuan taksit konusunda elimiz kolumuz bağlı durum da. Arkadaşların da yazdığı gibi ya bankalarla anlaşması olan teknoloji marketlerinden yada Evkur gibi senet yapan yerlerden telefon alacağız.