wmaraci reklam
lidertakipci

Adnow sahtekarlığı ( Lütfen Herkes Okusun)

34 Mesajlar 7.345 Okunma
wmaraci reklam

TurgutDemir TurgutDemir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 9 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Caesar adlı üyeden alıntı

Hocam yanlış anlamazsın inşallah ama hile var diye bağırıyor %3 ün üstü tüm reklam sitelerinde tehlikedir sende %6 lara çıkmış tıklama oranı.

Benim %1.5 mesela.

Tüm reklam firmalarında bu kuraldır eğer bir sitenin tıklama oranın %3 ü geçiyorsa bunu hile olarak algılarlar.

Adsense böylemi bilgimiyorum ama uzman reklam çok yakın arkadaşımın onlarda aynı şekildedir.

Birde oradaki yabancı kaynaklardan gelen tıklama derken farklı ülke demiyor refereri senin sitenle aynı olmayan sahteliği direk tespit edilmiş tıklama diyor. Ben günlük 300K gösterim yapiyorum sen 8K gösterimde 800 tık alırken. 300K gösterimde ben 2500 tık alıyorum.

Öyle bir dünya yok yani.

Bu olayda bir pislik var ya senden kaynaklı ya senden alakasız ama istatistikler bunu söylüyor.

Ben kazancımı yok edecek birşey yapmadım kim para kaybetmek ister. benim olaylardan hiç bir bilgim yok. olsa bu konuları asla açmam hile yaptım banlandım derim geçerim ama bu olayın benimle alakası yok tıklama oranı onu bilemiyorum cünkü reklamlara tıklayın demiyorum. tıklama oranı benle alakasız.

wmaraci
reklam

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Genelde şöyle oluyor tıklama oranın dünya çapında genelde %1 ile %2.5 arasında değişmekte. %3 maksimum değer oluyor. Adsense içinde böyleydi en son.

%3 ü geçtiği zaman hiç bir reklam firması istemiyor. Ya tıklamaya teşvik etmişsin olarak gözüküyor yada başka sebepler.

Bu yüzden genelde siteler inceleniyor ve 1-2 hatalı görülen şeyler bahane edilerek site sistemden banlanıyor.

Geçmiş olsun diyorum.

Google'nin 3 reklam kısıtlamasıda bu yüzden yoksa 10 tane reklam koy heryere daha fazla tıklama gelsin ama istemiyor reklam firmaları bunları.
TurgutDemir

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 9 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Caesar adlı üyeden alıntı

Genelde şöyle oluyor tıklama oranın dünya çapında genelde %1 ile %2.5 arasında değişmekte. %3 maksimum değer oluyor. Adsense içinde böyleydi en son.

%3 ü geçtiği zaman hiç bir reklam firması istemiyor. Ya tıklamaya teşvik etmişsin olarak gözüküyor yada başka sebepler.

Bu yüzden genelde siteler inceleniyor ve 1-2 hatalı görülen şeyler bahane edilerek site sistemden banlanıyor.

Geçmiş olsun diyorum.

Reklamlara tıklayın diye yazı yazmadım siteye kendileri tıklamıslar. teşekkürler

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Geçmiş olsun. Bahaneleri çok güzel ama ya, birisi tıklama hilesi yapaibleceği gibi bambaşka lokasyondan bir başkasıda zarar vermek amaçlı bunu yapabilir. Sistemleri bunu algılayıp engel olacak seviyede değisle bu da onların eksikliği, reklamverenlerden reklam alırken neler vaadediyorlar, sistemlerini nasıl lanse ediyorlar bilmiyorum ama AdSense dışında güvenmek çok zor.

Bu yüzden benim hep savunduğum tamamen yasal içerikli site yapıp yalnızca adsense ve diğer alternatif reklam ortaklıklarına bağlı kalmamak. Emin olun siz gerçekten düzgün bir iş yaptığınızda reklamverenler sizi buluyor. Öte yandan siz elinizdeki işin kalitesine güveniyorsanız biraz business development çalışması ile bir çok reklam partnerliği oluşturabilirsiniz bu tarz TBM sistemlerinin dışında.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 9 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

mts adlı üyeden alıntı

Geçmiş olsun. Bahaneleri çok güzel ama ya, birisi tıklama hilesi yapaibleceği gibi bambaşka lokasyondan bir başkasıda zarar vermek amaçlı bunu yapabilir. Sistemleri bunu algılayıp engel olacak seviyede değisle bu da onların eksikliği, reklamverenlerden reklam alırken neler vaadediyorlar, sistemlerini nasıl lanse ediyorlar bilmiyorum ama AdSense dışında güvenmek çok zor.

Bu yüzden benim hep savunduğum tamamen yasal içerikli site yapıp yalnızca adsense ve diğer alternatif reklam ortaklıklarına bağlı kalmamak. Emin olun siz gerçekten düzgün bir iş yaptığınızda reklamverenler sizi buluyor. Öte yandan siz elinizdeki işin kalitesine güveniyorsanız biraz business development çalışması ile bir çok reklam partnerliği oluşturabilirsiniz bu tarz TBM sistemlerinin dışında.

Yorumunuz için teşekkürler. adsense kabul etse böyle şirketlerle uğraşmam ama maalesef ki bir kere bulastık.

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
İki üç ay önce bende kullanıyordum bu siteyi, 20.000 gösterime 2 dolar zor kazanıyordum sen 10k ya 15 dolar kazanmışsın nerdeyse. Utandım kendimden :D şaka bir yana kardeşim geçmiş olsun.

adnow adnow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek proje menajeri
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

TurgutDemir adlı üyeden alıntı

Reklamlara tıklayın diye yazı yazmadım siteye kendileri tıklamıslar. teşekkürler

Merhaba. Hocam, 700 tıklamada 177 aynı Ip, bunun yanı sıra konvertasyon yok, lead yok. Bu yüzden siteniz banlanmıştır.
Saygılarımızla, destek ekibi.
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 9 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

adnow adlı üyeden alıntı

Merhaba. Hocam, 700 tıklamada 177 aynı Ip, bunun yanı sıra konvertasyon yok, lead yok. Bu yüzden siteniz banlanmıştır.

Merhabalar, ipler yurt dışı tıklanmış. benim hitim Türk kişiler ve belliki başka birileri tarafından bana düşman olanlar yapmış. Eğer sizin sitenize girdiğim ip ile olsaydı amenna. Ama türkiyeden değil bana burdan değilde attığım ticketlere maillere cevap verseydiniz daha iyi olmaz mıydı? ben gerekli yerlere şikayet ettim. fotoğraflar elimde. teşekkürler.

Diğer yüksek forumlara da bu konu taşınacaktır.

Dayj06 Dayj06 Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 2, (%100)
Bu firma sahteker ve **************dır.
Boşuna kullanıp para kazandırmayın bu 3 kağıtçılara.
Lovers TurgutDemir

kişi bu mesajı beğendi.

adnow adnow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek proje menajeri
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

TurgutDemir adlı üyeden alıntı

Merhabalar, ipler yurt dışı tıklanmış. benim hitim Türk kişiler ve belliki başka birileri tarafından bana düşman olanlar yapmış. Eğer sizin sitenize girdiğim ip ile olsaydı amenna. Ama türkiyeden değil bana burdan değilde attığım ticketlere maillere cevap verseydiniz daha iyi olmaz mıydı? ben gerekli yerlere şikayet ettim. fotoğraflar elimde. teşekkürler.

Diğer yüksek forumlara da bu konu taşınacaktır.

Merhaba.
Sn TurgutDemir, Size nasıl yardımcı olabiliriz peki?

Ek Olarak:

Dayj06 adlı üyeden alıntı

Bu firma sahteker ve **************dır.
Boşuna kullanıp para kazandırmayın bu 3 kağıtçılara.

Merhaba.
Hocam, bunu neye dayanarak söylüyorsunuz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al