wmaraci reklam
lidertakipci

Bütün Büyük Web Projeleri (Tartışma Konusu)

25 Mesajlar 4.194 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

erbilen erbilen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 6 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, bugün sizlerle bi konuyu tartışalım.. Tartışmak derken öyle kavgalı, küfürlü bir tartışma değil tabiki :) Sadece fikir yürütelim.. Neden böyle olduğu hakkında, bizdeki eksikliğin eğitim tabanlımı yoksa başka bir sebepten dolayımı olduğu hakkında ufak bir tartışma..

Tartışma Konusu;
Bütün büyük web projeleri harvard veya stanford üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş.. Bizim ülkeden çıkmamasının sebebi böyle üniversitelerin olmaması mı yoksa böyle dehaların bulunmaması mı?

[SIZE=1][COLOR=DimGray]Not: Genelleme yapılmıştır, illahaki istisnalar vardır.[/COLOR][/SIZE]

quup'dan gelen cevapları görmek için;
http://quup.com/e/1MuffIp2ae8/butun-buyuk-web-projeleri-harvard-veya-stanfo

Prototürk'den gelen cevapları görmek için;
http://www.prototurk.com/forum/maksat-muhabbet/1349-butun-butuk-web-projeleri-tartisma-konusu.html

Facebook'dan gelenleri görmek için;
https://www.facebook.com/tayfunerbilen/posts/303855703006255
chbz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Güzel bir konu, öncelikle teşekkürler :) Dehalarımız yeterince var çok şükürde, yeterince desteğin olmaması diye düşünüyorum.
Yabancılar yani başkaları site yaptığında desteklenir ve büyür. Bizde bir proje yapılırsa bi şuna bak deyip yabancıların sitesinden örnek gösterilir, birde bizimkine bak denir. Bizden çıkan projeler her zaman küçümseniyor. Böyle düşünüyorum.
myenes asiveasil

kişi bu mesajı beğendi.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
arka çıkacak şirket bulamadıkları için bence
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Vakit dar. Akşamda olsa yazarım bir şeyler. Tabi her tartışmada yaptığımız gibi konuyu kilitletene kadar biribirimizi yemezsek.

wmaraci
wmaraci

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Güzel bir konu, öncelikle teşekkürler :) Dehalarımız yeterince var çok şükürde, yeterince desteğin olmaması diye düşünüyorum.
Yabancılar yani başkaları site yaptığında desteklenir ve büyür. Bizde bir proje yapılırsa bi şuna bak deyip yabancıların sitesinden örnek gösterilir, birde bizimkine bak denir. Bizden çıkan projeler her zaman küçümseniyor. Böyle düşünüyorum.

katılıyorum. bloomberg tv de yabancıların yaptığı bir yatırım programı vardı vaktim oldukça izliyorum bir şey dikkatimi çektim yabancı yatırımcılarda destekleme sistemi var adamlar gençlere yeni fikirlere güveniyor Türkiye'de ise bir çekingenlik var yani yatırım olacak ama ya ben bu parayı boşa verirsem düşüncesi var.

erbilen erbilen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 6 / 201
  • Ticaret 0, (%0)

myenes adlı üyeden alıntı

katılıyorum. bloomberg tv de yabancıların yaptığı bir yatırım programı vardı vaktim oldukça izliyorum bir şey dikkatimi çektim yabancı yatırımcılarda destekleme sistemi var adamlar gençlere yeni fikirlere güveniyor Türkiye'de ise bir çekingenlik var yani yatırım olacak ama ya ben bu parayı boşa verirsem düşüncesi var.

Türkler içinde böyle bir program var.. Projeni anlatıyorsun, destek istiyorsun.. Türkiyenin önde gelen 4 iş adamı vardı sanırım onların aklına yatarsa eğer sana destek çıkıyorlar.. Ama işte pekde işe yaramıyordu ben birkaç izledimde o programı =)

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

erbilen adlı üyeden alıntı

Türkler içinde böyle bir program var.. Projeni anlatıyorsun, destek istiyorsun.. Türkiyenin önde gelen 4 iş adamı vardı sanırım onların aklına yatarsa eğer sana destek çıkıyorlar.. Ama işte pekde işe yaramıyordu ben birkaç izledimde o programı =)

evet aynısı vardı ama ilk o program bloomberg de görmüştüm daha sonra Türkiye de de yapıldı :)

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

erbilen adlı üyeden alıntı

NTV'de vardı böyle bir program. Seçilmişti hatta 1.ler falan :)

SoWaLYe SoWaLYe MCPD Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MCPD
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 111 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
beyler bizler yatmayı seven bir milletiz hazırcı diyede tabir edilebilir haa yeni yeni zincirlerimizi kırıyoruz
" Japonya’da toplumun yüzde 14’ü, ABD’de yüzde 12’si, İngiltere ve Fransa’da yüzde 21’i düzenli kitap okurken, bizim ülkemizde sadece on binde bir kişi kitap okuyor.
"

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14477
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
Kişisel fikrim;

En büyük nedeni destek görmemesi ve projelerin duyurulamaması.

Son olarak en yakınımda gördüğüm bir proje bakınız: studentscircle.net. Bir incelerseniz tamamen wordpress alt yapısını kullanıyor. Eklentiler ile zenginleştirilmiş bir sosyal öğrenci networku. Fakat Projenin başlangıcından itibaren DELL tarafından desteklendi ve 1 yılı henüz yeni doldurmuşken dünyanın en büyük ekonomik dergisi olan Forbes'te "Nijerya'nın Zuckerberg'ı ile tanışın!" ve diğer dünya devi dergilerde aynı şekilde "Facebook'un yeni rakibi" "Facebook'un en büyük rakibi" "Mark'ın genç rakibi" gibi başlıklarla manşete taşıdılar.. Vs..
isodmin Nurcin

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al