lostyazilim

Facebook'u Acilen Bırakın!

38 Mesajlar 6.214 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Facebook’un size verdiği zararlardan 7 tanesini sizin için topladık demişsiniz, fakat konuda 8 tanesi yer almaktadır. :D

Facebook um var fakat kullanmıyorum. Haftada bir kez girerim o kadar.

8. cisi zarar değil hocam, öneri. O yüzden :)

wmaraci
reklam

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Günümüz sorununu ele almışsınız. Ne deseniz haklısınız cidden.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Mark konunuzu görmesin sizi mahkemeye verebilir :D daha dün Brezilya kapadı diye Mark ağlıyordu, zorla Brezilyadaki erişimi açtırdı.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Kefaret adlı üyeden alıntı

Günümüz sorununu ele almışsınız. Ne deseniz haklısınız cidden.

Çok teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Facebook’un size verdiği zararlardan 7 tanesini sizin için topladık demişsiniz, fakat konuda 8 tanesi yer almaktadır. :D

Facebook um var fakat kullanmıyorum. Haftada bir kez girerim o kadar.

"7 Zarar okuyana 1 Zarar da bizden!" kampanyası. :D

Düzenleme:

anonymated adlı üyeden alıntı

8. cisi zarar değil hocam, öneri. O yüzden :)

Durum farklıymış. :)

FurkanAkman FurkanAkman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 88 / 55
  • Ticaret 2, (%100)
Bence abartılmadığı sürece zararı yok bana göre ayrıca bu tek facebook ile alakalı değil facebookla ilgilenmeyip başka sitelerde dolaşan kişiler de çok bu yazı facebook için değilde bilgisayar başında fazla zaman geçirmeyin gibi vs. olsaydı daha iyi olurdu.
xclever oguzhan

kişi bu mesajı beğendi.

xclever xclever WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek arazi
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 43 / 54
  • Ticaret 12, (%100)
Sorun facebook'ta değil sorun internette! facebook'a girmeyen gider canlı chate girer mynette okey oynar aynı zamanı başka sitelerde de geçirebilir.

Bence facebook'un olması olmamasından daha iyi. Hiç yoktan kimin ne olduğu belli...

edit : tabii kapatılması webmasterlar açısından iyi sonuçlar verir...

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Sosyal Medya, gerek evimin içerisinde huzursuzluk yaşattırıyor gerek ise insanı strese sokuyor. Ancak şöyle bir şey var ki özel ailevi durumlar insanların bilmesini her ne kadar istemesem de doğru konuşmak gerektiği için bir kaç konuya değinmek istiyorum.

Facebook, üzerinde belli başlı sayfalarımız var, gruplarımız var ve anlık sohbet üzerinden görüşmeler sağlıyor ve telefona dayalı olarak ticaretimize devam ediyoruz. (İş akışı)

Anne baba ayrı olduğu için babam bana 850 km uzak bir mesafede ancak sosyal medya üzerinde her zaman onun neler yaptığını ne hissettiğini an ve an anlayabiliyor takip ediyorum. (Özlem duygusu)

Akrabalarım ile her gün telefon ile sürekli görüşme imkanım olmadığı gibi sosyal medya üzerinden bunları görmem mümkün elbette, bu yüzden duvarıma anlık olarak her bildirim düşüyor.

Uzun lafın kısası, Allah'ım hiç bir kimseye ayrılık yaşatmasın. Çok zor ve üzücü, bu yüzden facebook kullanma sebeplerim sadece üç taneden ibarettir. Ben facebooka muhtaç değilim, Oda bana muhtaç değil ve zaten son bir haftadır girmiyorum çünkü istemiyorum bile.

Bir çok anamız, babamız, kardeşimiz şehit edilen mehmetçiklerimizin resimleri paylaşılıyor altına beğeni yagıyor resmen beni de rahatsız ediyor bu tip şeyler O yüzden girmek istemiyorum. Ne yemek yiyor, nerede oturuyor, nerede dans ediyor, ne okuyor, ne yazıyor herkes yazıyor çiziyor artık 6 yıllık facebook kullanıcısı olarak ruhum daraldı ve uzak duruyorum.

Tabi kullanmak için de herkesin belli sebepleri var, seven var sevmeyen var kullanmaya mecbur kalan var daha fazla uzatmaya gerek yok durum bu şekilde yani herşeyin bir sebebi var :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

apollo1453 apollo1453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 77 / 35
  • Ticaret 31, (%100)
Çok doğru tespitler. Paylaşım için teşekkürler.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Sosyal Medya, gerek evimin içerisinde huzursuzluk yaşattırıyor gerek ise insanı strese sokuyor. Ancak şöyle bir şey var ki özel ailevi durumlar insanların bilmesini her ne kadar istemesem de doğru konuşmak gerektiği için bir kaç konuya değinmek istiyorum.

Facebook, üzerinde belli başlı sayfalarımız var, gruplarımız var ve anlık sohbet üzerinden görüşmeler sağlıyor ve telefona dayalı olarak ticaretimize devam ediyoruz. (İş akışı)

Anne baba ayrı olduğu için babam bana 850 km uzak bir mesafede ancak sosyal medya üzerinde her zaman onun neler yaptığını ne hissettiğini an ve an anlayabiliyor takip ediyorum. (Özlem duygusu)

Akrabalarım ile her gün telefon ile sürekli görüşme imkanım olmadığı gibi sosyal medya üzerinden bunları görmem mümkün elbette, bu yüzden duvarıma anlık olarak her bildirim düşüyor.

Uzun lafın kısası, Allah'ım hiç bir kimseye ayrılık yaşatmasın. Çok zor ve üzücü, bu yüzden facebook kullanma sebeplerim sadece üç taneden ibarettir. Ben facebooka muhtaç değilim, Oda bana muhtaç değil ve zaten son bir haftadır girmiyorum çünkü istemiyorum bile.

Bir çok anamız, babamız, kardeşimiz şehit edilen mehmetçiklerimizin resimleri paylaşılıyor altına beğeni yagıyor resmen beni de rahatsız ediyor bu tip şeyler O yüzden girmek istemiyorum. Ne yemek yiyor, nerede oturuyor, nerede dans ediyor, ne okuyor, ne yazıyor herkes yazıyor çiziyor artık 6 yıllık facebook kullanıcısı olarak ruhum daraldı ve uzak duruyorum.

Tabi kullanmak için de herkesin belli sebepleri var, seven var sevmeyen var kullanmaya mecbur kalan var daha fazla uzatmaya gerek yok durum bu şekilde yani herşeyin bir sebebi var :)

Allah yardımcınız olsun hocam. Aileniz ve sizin için hayırlı olanı nasip etsin.

Ayrıca çok yerinde tespitleriniz var, çok teşekkür ederim.
Heuristic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al