Wmaracı forumda bazen aynı konuları peş peşe okumaktan sıkılıyorum.

Birçok kişi kendi sitesini veya destek verdiği siteleri arama motorlarında üst sıralarda çıkmak ve görmek ister. Buna bende dahilim.

Elbette her kes her şeyi bilecek değil. Ki en başta ben :)

Yoast SEO son zamanlarda ciddi anlamda güncellemeler yaptığından beri veya eski haliyle de olsa yayımlamak istediği sayfayı arama motorlarının sevdiği şekilde düzenlemeyip kopyala/yapıştır olarak veya özensiz olarak yayımlayan kişiler forumda Arama motorlarında neden üst sırada çıkamıyorum gibi konular açmakta.

Sitesine bakıyorsun. 1 ayı bile doldurmamış.

1 ay içerisinde nasıl 1. sayfaya geleceksin?

Gerçi bu konuda bu tarz açan kişilere de hak vermiyor değilim.

Cafcaflı resimlerle yayınlanan backlink/tanıtım yazısı paketleri satış konularını okuyanlar sabretmeden, bir şeyleri okuyup anlamadan veya verilen tavsiyelere uymadan kendi sitelerinde özensizce yayımladıkları sayfalarının arama motorlarında üst sırada olmalarını istiyorlar.

Google arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır

Oysa ki yapmaları gereken şey çok basit.

Çok basit haliyle kısaca SGS - GSS durumu.

SGS - GSS Nedir?
En basit hali ile ifade etmem gerekirse;

[*]Title ve Description kullanımı
    [*]Biçim Etiketleri kullanımı
    [*]H Tag kullanımı
    [*]Linklere "title" etiketi eklemek
    [*]Resimlere "alt" etiketi eklemek

Uzunca; Sen Google Sev, Google Seni Sevsin durumudur.

Google seni sever ise Yandex, Bing ve diğer arama motorları da sevecektir. Birbirlerinden pek farkı yoktur.

Teknik Servis firması için örnek çalışmam;

[*]Yazı içerisinde Spam olmadan hedef kelime anahtarı ve değişik varyasyonlarda kelimeler eklenilmiştir.
    [*]Title: Bayrampaşa ECA Kombi Servisi 0545 550 60 70 Bayrampaşa ECA servis" özenli kullanılmıştır.
    [*]Description: "Bayrampaşa ECA Kombi Servisi, İstanbul Teknik Servisi Bayrampaşa ECA servisi olarak hizmet veren firmamız Bayrampaşa ilçesi ve mahallelerinde" özenli kullanılmıştır.
    [*]Anahtar Kelime Keywords özellikle kullanılmamıştır.
    [*]15 adet "STRONG" biçim etiket kodu ve 11 adet "EM" biçim etiket kodu kullanılmıştır.
    [*]Hiç "B" biçim etiketi kullanılmamıştır.
    [*]H Tag kullanımı özenle seçilmiştir.
    [*]Hedef kelimeye göre ilgili resimler ve "alt" etiketi eklenilmiştir.

Sonuç beklediğim gibi Yoast SEO İçerik alanı arama motorlarının seveceği tarzda olduğundan dolayı 3 ay sonunda 1. sayfada üst sıralarda olacağına inanıyorum. (Backlink/Tanıtım yazısı almayı düşünmüyorum. Firma sahibi satın alırsa bunada birşey demem. 3 aydan önce alınacak bu tarzda paketlerin de pek işe yaramayacağını biliyorum.)

Yine aynı firmaya başka bir domain ile çalışma yapmış ve bayrampaşa kombi servisi kelimesinde 1. sayfada üst sırada olmasını sağlamıştım. Yeni çalışma yaptığım sitenin 2. sırada olmasını umuyorum. (Sabredemeyecek kişilere inat ben 3 ay bekliyorum :D)

Örnek site: http://www.bayrampasakombiservis.com/bayrampasa-eca-kombi-servisi/

Yeni başlayanlar aklınızda olsun;
Sen Google Sev, Google Seni Sevsin
3 ay dişini sıkta sonuçlarına göre tanıtım yazısı/backlink sonra satın alırsın.

Hayırlı forumlar.

Aslında biraz özen gösterenler yukarıdan aşağıya yazdıklarımı anlayacaklardır. Yine üşenip kendi sitemde yayınlamıyorum o ayrı dava.