Aranızda Windows 10 Kullanıp Memnun Olan/Olmayan Var Mı? (Genel Anket)

13 Mesajlar 2.164 Okunma
smmexpress

Ejder Ejder Etraf.com.tr Kullanıcı
    • Üyelik 11.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Stajyer (Köle)
    • Konum Balıkesir
    • Ad Soyad E** T**
    • Mesajlar 521
    • Beğeniler 80 / 145
    • Ticaret 4, (%100)
    Uzun süredir Windows 8 kullanıyorum fakat Vista'nın ardından halen başlat kısmındaki o saçma arayüze alışamadım. Bilgisayarda en az kullandığım alan olarak başı çeken Windows 8 başlat alanı, beni rahatsız ediyor.

Bu nedenle Windows 10 için araştırma yapıyorum. Fakat microsoft'un websitesi pazarlama dehası olan elemanlarla dolu olduğu için bilgi almaktan ziyade süslenip mağazaya konmuş ürünü görmekle yetiniyorum. (İnsan en azından kıyaslama yapar)

Sorularım şu şekilde ;

-Aranızda Windows 10 kullanıp memnun olmayan var mı?

--->

-Windows 10'da korsan yazılımlar çalışmıyor diyolar, tamam kaspersky, office falan bunları temin ediyorum ve lisanslı kullanıyorum ama çevremde vegas pro, filezilla, cleaner gibi yazılımların full sürümlerini satan satış mağazaları yok ya da mağaza var ürün yok. Bu nedenle internetten indiriyorum, ek olarak bazı eğlenceli uygulamalar ve oyunlar bulunuyor. Bunlar Windows 10'da sıkıntı yaratır mı? (Kardeşim steam var! demeyin, steam'ı kullanmadım ve kullanmıyorum)

--->

-Windows 10'da herhangi bir kasma sorunu veya Windows 8'e oranla ağır çalışma, yavaş açılma gibi sorunlar var mı?

--->

-Ortalama bir laptop (8GB ram, 6GB ekran kartı, amd a6) için Windows 10 uygun mudur?

--->

-----------------------------------

En azından 1,2 adet soruyu yanıtlasanız bile yolumu bulmam için vesile olacaksınızdır. Bu yüzden yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Kolay gelsin.

Hep o dini mesajları 15 kişiye göndermedim diye bu haldeyim..
    wmaraci
    reklam

Hattushil Hattushil WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 20.07.2015
    • Yaş/Cinsiyet 45 / E
    • Meslek Bilgisayar Müh.
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad O** T**
    • Mesajlar 1050
    • Beğeniler 101 / 137
    • Ticaret 34, (%100)
    Windows 10'da korsan yazılım çalışır, zaten Windows 7 ya da Windows 8 / 8.1'den güncellersen hiç bir yazılımda sorun çıkar mıyor.
    Core2, 2 gb ram bilgisayar bile kurabilirsin.

Tecrübelerim,
    1. Ağ veri ilertişimi olarak yavaş (dosya transferi, paylaşımdaki dosyalar, vb.)
    2. Açılış hızı Windows 7 ya da Windows 8/8.1'e göre 5 sn civarında fark ediyor.
    3. Görsellik iyi
    4. Ev kullanıcısı için çok fazla gereksiz uygulama ve servis var, bu da yavaş çalışmasına sebep oluyor. Örneğin bilgisayarınızın ram'i 2 gb ise bunun yarısından fazlasını Windows kullanıyor.

Özetle ben en fazla 1 ay kullandım sonra geri Windows 7'ye döndüm.
    Ejder

kişi bu mesajı beğendi.

Schwarz Schwarz WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 23.12.2014
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek İthalat İhracat
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad S** H**
    • Mesajlar 119
    • Beğeniler 9 / 33
    • Ticaret 2, (%50)
    Ben yaklaşık 1 ay önce windows 7 den windows 10'a geçtim. Gayet memnumum bilgisayar özelliklerin rahatlıkla yeter windows 10 kullanmaya. Başlat menüsüne alışmak zaman almıyor. Windows 7 ye göre daha hızlı bir işletim sistemi. Orjinal olmayan oyunları çalıştırmama gibi bir problem yok en azından bende şuana kadar bir sorun olmadı.
    Ejder

kişi bu mesajı beğendi.

DKZBilisim DKZBilisim İnternet Bilişim Hiz. Kullanıcı
    • Üyelik 03.06.2015
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek İnternet Bilişim Hiz.
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** D**
    • Mesajlar 304
    • Beğeniler 133 / 109
    • Ticaret 31, (%97)
    Ejder win 10 win 8 e göre daha seri daha verimli kasma yaşamadım şuan ki yazdığım pc win 8
    ama diğer pc 6 gb ram i5 3. nesil 2,60 ghz 750 gb hdd sahip 3 yıllık bir makina ona kurdum hoş bence sıkıntısı illaki var 2 aydır kullanıyorum bi ara fırsat bulup bu pc yide win 10 yapacağım bunun özellikleri diğerinin 2 katı sayılır.
    Ejder

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

kaan88 kaan88 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 03.04.2015
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad K** H**
    • Mesajlar 217
    • Beğeniler 93 / 24
    • Ticaret 0, (%0)
    Hocam kesinlikle beklemeyin geçin windows 10'a, windows 8 de kasan program veya oyunlar windows 10 da daha akıcı. Korsan olayına birşey diyemem fakat ben bir tane oyunu oynamıştım sorun çıkmamıştı. Programlarda da sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ben oldukça memnunum windows 10dan, dediğiniz gibi o başlat menusu için bile geçilir. Ve laptop özellikleri gayet yeterli olur daha kötüsünde kullandım her halukarda windows 8den daha iyi oldu.
    Ejder

kişi bu mesajı beğendi.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
    • Üyelik 14.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad E** A**
    • Mesajlar 1340
    • Beğeniler 618 / 619
    • Ticaret 231, (%100)
    Bende Windows 7 müdavimlerdenim fakat 16 GB ram yükseltmesi yapınca Home Basic'ten PRO'ya geçiş yaptım. Donanımsal sorun yaşamadım fakat programlar çalışmamaya başladı ilginç bir şekilde. Bende bari win10'a geçeyim dedim. Arayüze alışana kadar epey küfür ettiriyor ama zamanla alışıcaz inşallah. Misafirler için oturum açmak istedim, rahat bir yarım saat kırk dakika falan uğraştım. Performans olarak donanımlar iyi olduğu için belkide bir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim
    Ejder

kişi bu mesajı beğendi.

KadirKC KadirKC WORDPRESS Kullanıcı
    • Üyelik 04.11.2014
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad K** K**
    • Mesajlar 1290
    • Beğeniler 0 / 208
    • Ticaret 27, (%100)
    windows 10 tartışılmaz en iyisi.
    steel Ejder

kişi bu mesajı beğendi.

fethidogan88 fethidogan88 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 14.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek web tasarimci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad F** D**
    • Mesajlar 238
    • Beğeniler 17 / 39
    • Ticaret 10, (%90)
    windows 10 performans bakımından süper windows 7 den yükselen bir insan olarak konuşayim.
    Ejder

kişi bu mesajı beğendi.

Ejder Ejder Etraf.com.tr Kullanıcı
    • Üyelik 11.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Stajyer (Köle)
    • Konum Balıkesir
    • Ad Soyad E** T**
    • Mesajlar 521
    • Beğeniler 80 / 145
    • Ticaret 4, (%100)
    Teşekkür ederim arkadaşlar

Hep o dini mesajları 15 kişiye göndermedim diye bu haldeyim..

imsimsiz imsimsiz WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 29.06.2015
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek serbest
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad Y** A**
    • Mesajlar 593
    • Beğeniler 126 / 115
    • Ticaret 1, (%100)
    Valla ben memnun kalmadım hocam yeni model pc kullanıyorum win 10 yükledikten sonra pil aşırı hızlı tükeniyor öte yandan fanda olur olmadık şeyde deli gibi çalışıyor. Sonra Win 8.1'e Geri dönüp defalarda yüklememe rağmen hep aynı sorunlar baş gösterdi. Şuan Windows 8.1 kullanıyorum gayet memnunum yükseltmeyi kesinlikle düşünmüyorum
    Ejder

kişi bu mesajı beğendi.

Blogger Sorunlarınıza Çözüm Üretilir.
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al