Şimdilik bir seferliğine bende yüklü bir para aldım internetten domain avcılığı yapıyorum yalnız öyle 4 harf 5 harf değil anlamlı jenerik markalar v.s. 5-6 ay kadar önce www.guzini.com alan adımı sattım Hollanda'dan birisine yaklaşık 4500 TL ye. Onun gibi 20 domain daha var ancak kıymetinin anlaşılmasını bekliyor :) Ne yazikki ülkemizde insanlar,firmalar domain olayına çokda önem vermiyorlar. Örneğin Guzini Türkiye'de bilinen ve her türlü google aramasında birçok online alışveriş sitesinde ürünleri bulunan bir marka ancak nedense www.guzini.com alan adına önem vermediler Hollandadan birisi istedi bende sattım ama oda şimdi aynı sektörde bir marka oluşturdu ve satış sitesi açtı.
Kısacası Beyaz arkadaşımızın dediği gibi internet bel bağlanacak birşey değil ancak 15 liraya güvendiğiniz araştırdığınız bir domaini satın alıp 1-2 yıl içerisinde 4500 Tl gibi bir rakama yada herhangi bir rakama satabiliyorsanız buda size beklenmedik yerden para gelmesi gibi oluyor 2 yıldır bana bu kadar alan adını alıp boşuna para verıyorsun kım alacak bunları diyenler şimdi ağzını açamıyor en azından bütün domainlerimin 15 yıllık bedelini çıkardım :)