wmaraci reklam

Google dalgalanmasından etkilenenler varmıdır?

19 Mesajlar 2.328 Okunma
smmexpress

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Son bir haftadır sürekli olarak devam eden ancak belirli zamanlarda eski haline dönen bu dalgalanmadan etkilenen web siteleri illaki vardır ve olmayada devam ediyordur.

Ben şimdi bir çok kelimede kontrol yaptığım da 1 milyar aranma hacmine sahip kelimeden tutun, beş yüz milyon olan kelimeye kadar bir çok aramalarda ilk sayfada Facebook ve Twitter sayfaları yerini almış görünmektedir.

Bu durumu yaşayan arkadaşlarımız varmıdır? Eğer var ise bu başlık altında bilgisi olmayan, yada ne yapacağı konusunda temel bilgiye sahip olmayan değerli arkadaşlarımızı bilgilendirelim.

Hem böylelikle herkes bilgi sahibi olmuş olur. Ne yapması konusunda da doğru bir yol izlemiş olacaktır.
PARLIAMENT KadirHames DKZBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yigitcankus yigitcankus balonsatis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Balon İmalat & Üretim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 824
  • Beğeniler 634 / 145
  • Ticaret 12, (%100)
Çok kötü bir şekilde etkilendim... :(

Balon İmalat & Üretimi
www.balonsatis.com

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
Ne yaparsam yapıyım düşüşteyim bir sürü tanıtım yazıları seo çalışmaları yaptım bir sürü tasarım değiştirdim olmadı dalgalanma devam edecek Google anlayamıyorum

imsimsiz imsimsiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 115
  • Ticaret 1, (%100)
Ben varım hocam 3. sıraya düştüm ve kalkacak gibide görünmüyorum ne önerirsiniz.

Blogger Sorunlarınıza Çözüm Üretilir.
wmaraci
wmaraci

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
ben bu dalgalanmanın sebebinin mobil uyumlu sitelerin sıralamasındaki oynama olduğunu düşünüyorum. Google mobil uyumlu siteleri öne taşıyacağını duyurduğundan beri bu devam ediyor ve benim sitelerimde mobil uyumlu olduğu için bir zarar görmedim aksine her şey yolunda gidiyor ..

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
O dediğin sadece mobil aramalarda umuterdal. Mobil aramayla normal arama farklı sonuc vercek artık. Normal aramayla alakası yok dediğinin.

>/dev/null 2>&1

srhtycl srhtycl IBM Ambassador Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)
Bana kalırsa bu durum düzensiz link çıkışlarından kaynaklı. 3 aylık siteler bile saçma sapan paralar verip backlink paketi satın alıp 1 yıllık emek emek makale yazılmış siteleri geçiyorlardı. Bu durum biraz tersine dönüyor gibi.
donmezhasan

kişi bu mesajı beğendi.

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
mobil ve normal aramada şimdiye kadar hiç fark olduğunu görmedim şu son aylarda örneğin 2. sırada olan 1 tane sitem bu mobil haberlerini duyduktan sonra mobil uyumlu olmayan rakibimi geçti.

imsimsiz imsimsiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 115
  • Ticaret 1, (%100)
Benim endişem 301 yönlendirme yaparak açtığım yeni domainin dalgalanmadan kaybettiği sırlamaya kalıcı olarak oturması umarım böyle bir şey olmaz :) + sitem mobil uyumlu

Blogger Sorunlarınıza Çözüm Üretilir.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Öncelikle, dalgalanmanın ne olduğunu bilmeyen bazı arkadaşlarımız var. Bilinen hitap şekli düşüşlerdeyim, sitem düşüyor, acil bir şekilde yardım lazım yada ne yapabiliriz? Şimdi bu konuya açıklık getirelim.

Dalgalanma;

Kararlı olmayan ve tamamen kararsız kılınan web sitelerinin sürekli sıralamada yer değiştirmesi anlamında kullanılan bilinen etik bir ibaredir. Google, dalgalanmasının ne zaman ve nasıl bir dalgalanma ile karşılacağını hiç kimse bilemez. Tahmin yürütebilir ancak kesin bir şey söylemesi söz konusu değildir.

Google'de olan dalgalanmalar bazı anahtar kelimeler de aşırı bir şekilde düşüş göstermektedir. Bu düşüşler kalıcı da olabilir. Tamamen geçici dalgalanma sebebi ile karşılaştığımız durumda olabilir. Bunu tam olarak bilmemiz mümkün değildir.

Bir web siteniz var bu web sitenizin adresi örnek veriyorum ki,

http://www.dalgalanma.com/

Anahtar kelimelerimiz ise (dalgalanma ve dalgalanmalar) taktir edersiniz ki "dalgalanma" direk ana kelimemiz "dalgalanmalar" ise alt yan kelimemizdir.

Dalgalanma ile karşı karşıya kaldığımız zaman mutlak bir düşüş olacaktır ki bu göz ile görülür derecede etkili olmaktadır. Yanlız her site dalgalanmaya mağruz kalmaz. Belirli siteler bu dalgalanmaya dahil edilebilir.

Alan adınızın yaşı 20 diyelim. Alt yapınız ise çok profesyonel ve milyarlarca para ödemiş sağlam bir SEO zemini hazırlamışsınız.

Her gün güncel, üzerine titrediğiniz ve milyarlarca para döktüğünüz bir siteden bahsediyoruz. Bu dalgalanmadan etkilenmeyeceksiniz "garantisini sunmaz." ve bunu kimse bilemez.

Google, mühendislerinin geliştirmiş olduğu alt yapı her geçen gün kendini yenilemektedir. Bu yenilikler ise Matt Cutts kişisel blog adresinde belirli aralıklarda yayınlanmaktadır.

Facebook ve Twitter adresleri üzerinden de bunu takip edebilmeniz mümkündür.

https://www.mattcutts.com/blog/

Eğer dalgalanmadan etkilendi iseniz yapabilecek hiç bir şey yok demektir. Buna müdahale etmek yada etmemek hiç bir şeye çözüm getirmeyecektir. Eğer ki bir çalışma yapıyorsanız veya yaptırıyorsanız ben düşüşe geçtim. Şu kadar ödeme yaptım, vay efendim neden benim sitem düşüyor gibi düşüncelere kapılmak herkesin en doğal hakkıdır.

Bu konuda şu iki hatayı yapmamanızı öneriyorum.

1.) Ben daha fazla backlink alayım (spam) yapayım sitem dalgalanmadan ötürü kayboldu tekrar geriye gelir diyerek ömür boyu O siteyi riske atmaya değmez.

2.) Dalgalanma bana da vurdu, ben en iyisi bırakayım beklemede kalayım. Hiç bir içerik felan da girmeme gerek yok kendi kendine toparlasın.

Bu iki düşünceye hiç gerek yok. Bu aşama da yapmanız gereken "umursamaz" takılmak ve hiç bir şeyi dikkate almadan her zaman olduğu gibi yerine ve uygun bir şekilde çalışmalarınıza devam etmeniz sizin için daha büyük önem taşımaktadır.

Bir çok arkadaşımız burada Backlink hizmeti vermektedir. Backlink paketi alayım, iki gün sonra sitem düştü. Aldığım paket işe yaramadı diye düşünmek yerine bence ilk önce yapmanız gereken son 24 saat içerisinde ne oldu gibi düşünerek araştırma yapmak en mantıklısı olacaktır.

Backlink, paketi satan kişiler bilerek sizin sitenizi spama düşürecek değildir. Bu bir çalışmadır ancak SEO çalışması değildir. Backlink, paketi SEO temelinin sadece bir parçasıdır. Bu konuda bazı arkadaşlarımız tam olarak bilgi sahibi değil; Burada kendileri ile bunu paylaşmak istiyorum.

Uzatmadan şunu da belirteyim tekrar olarak, Bir hizmet aldınız ve bu hizmet SEO hizmeti, fakat siteniz düşüşe geçti. Bu aldığınız hizmet kaynaklı da olabilir. Dalgalanma veya yeni bir algoritma geliyordur bunun alt yapı çalışmaları da olabilir.

Bunu hiç kimse bilemez. Bence en uygun olan ise gözlemlemek ve araştırma yapmak olacaktır. Bu bilgileri de sizlerle paylaşmak istedim. Yazı tamamen kendime aittir. Alıntı yada kopya içerik kullanmıyorum.

Dalgalanma, bitene kadar yapacak hiç bir şey yok. Hemen hüsrana ugramayın derim. Her zaman olduğu gibi çalışmalarımıza devam edelim ve sonucu hep beraber görelim.
steel aktuelsoylesi imsimsiz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al