Çok güzel açıklamalı olarak yayımladığınız yazıya bir kaç cümle eklemek istiyorum.

Forumda birçok kişi düşüş yaşıyorum, üst sıralarda çıkamıyorum konu açtıkları zaman sitelerinin yaşını da belirtmeliler.

En azından konuyu okuyan ve birazda olsa bilgisi olanlar gerekli tavsiyeleri verebilirler.

Geçen gün bir kişiye özel mesaj ile açtığı konuda tavsiye diye verilen hataları yapmamasını özellikle belirttiğim cevap yazmıştım. 1-2 mesajlaşmadan sonra yazdığı mesaja istinaden cevap vermiştim. Aldığım cevap çok basitti. Tavsiye vereceksen ver ahkam kesme tarzı olmuştu.

Hak ettik mi? Ettim :D

"200 kelimeden oluşan 2 adet makale girmiş ve 1 sıra üste çıkmış."
Şimdi bu şekilde sabit fikirli olan genç arkadaşlarımıza ne anlatsak boş.

Dün 2 yazı gireceksin ve bugün 1 sıra yükseleceksin?

Google ne amcaoğlun nede babanın malı değilmiş.

Google direk seninmiş.

demek gerekli.

İster sayfanızı güncelleyin.
İsterseniz en b.ktan isterseniz en kaliteli sitelerden link veya tanıtım yazısı alın.

Üzerinden belli bir zaman geçmedikçe karşılığını göremezsiniz.

Hele ki 1 aylık sitelere sahip olup ta sıralamadan düşüyorum diye konu açmanız, 3 ayı doldurmamış sitelere backlink/tanıtım yazı almanız tam anlamıyla SAÇMALIKTIR.

Heuristic dalgalanma konusunda çalışma yaptığım kelime aanhtarında 1. sayfa 1. sıradan önce 3, sonra 5 en son 7 sıraya geldik. 3 gün sonra 9. sıraya inmişti. Firma sahibi battık/yandık v.s. saçmalarken umursamaz tavırla git başkasını bul dedim. Ona da yemedi.

Bugün bir yazı eklesem 1 ay değil 2 ay değil 3 ay sonunda gerçek yerine oturacağını bildiğim için bu tarz şeyleri önemsemiyorum.

Belirttiğim kelime 5. günde eski yerine 1. sayaf 1. sıraya geldi.

Dalgalanmadan değil Google ile alakalı olduğuna emindim. Aranma sorgularında sağ tarafta bulunan Reklam ve Harita maps olarak çıkan firmaları gösterimi olmamıştı.

Muhakkak yakında Google bir değişiklikler olacağı belli. Bundan pek çok kişininde haberi olmayacak.

Örnek: Cep telefonundan girildiğinde çok nadir olarak Üstte 3 adet reklam ilk 10 sıralama ve altında bazen 1 bazen 2 reklam gösterimi yeni 3-4 aydır başladı. Birçok zamanda ilk 10 altında reklam yok sonraki sayfaya direk geçebiliyorsunuz.

Güzel yazının için tekrar teşekkürler.
Hem uzun hem akıcı bir yazıyı uzun zamandır okumamıştım.