wmaraci reklam
lidertakipci

Ziraat Gençkart Nakit Avans Sorunu

11 Mesajlar 24.504 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba arkadaşlar,
öncelikle ben ve bir arkadaşım KYK dan kredi alıyoruz ve hem banka hem kredi kartı özelliği olan bir Gençkart veriliyor bize. Arkadaşım bugün banka atmsinden kredi kartı kısmından para çekmiş. Şimdi bu nakit avans olarakkayda geçecek? bu birinci sorumdu

2. sorum: çekilen miktar 100tl ve arkadaşım bunun 50tlsini geri yatırmış kredikartına. Kalan borcu 3tl olarak görünüyor. sanırsam önceki aydan kalan 53tl lik borca saymış ve internet şubesinde de bugün çektiği parayla ilgili bir ibare görünmüyor.
yani bu 100tlnin 50tl sine geri yatırdı gibi olmadı. Bu durumda bu 100tl bu ayın 10unda yatacak olan KYK kredisinden mi kesilir yoksa bir sonraki aya mı yansır? para çekim işlem tarihi 3 Ocak yani bugün

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
1. soruyu anlamadım?

2. Gelecek ay 400 lira geçecek hesaba. Kart borcu ne kadarsa ve birkaç gün içinde de ödenmezse hesaptan otomatik çekilir.

Arkadaşınız parayı belki hesaba yatırmıştır kredi kartına yatırdım sanıyordur.

Size tavsiyem Ziraat Mobil uygulamasını indirip her şeyi kontrolünüz altına alın. Kart ektresi kısmında gelen giden ne varsa görebilirsiniz.
bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

1. soruyu anlamadım?

2. Gelecek ay 400 lira geçecek hesaba. Kart borcu ne kadarsa ve birkaç gün içinde de ödenmezse hesaptan otomatik çekilir.

Arkadaşınız parayı belki hesaba yatırmıştır kredi kartına yatırdım sanıyordur.

Size tavsiyem Ziraat Mobil uygulamasını indirip her şeyi kontrolünüz altına alın. Kart ektresi kısmında gelen giden ne varsa görebilirsiniz.

hocam peki şubat ayına mı yansır bu işlem yoksa bu ayın 10unda yatacak paradan mı düşer
parayı kredi kartına yatırmış

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bu ayın 10'unda yatacak paradan çeker. Para yattıktan sonraki gün gidip hesaptaki tüm parayı çekin. Daha sonra kartın minimum ödeme miktarını kendiniz yatırırsınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Bu ayın 10'unda yatacak paradan çeker. Para yattıktan sonraki gün gidip hesaptaki tüm parayı çekin. Daha sonra kartın minimum ödeme miktarını kendiniz yatırırsınız.

tamamdır hocam çok teşekkür ediyorum
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Bi' duymuştum ki kredi aldığınız zaman ( Kredi ve burslar 300 TL iken ) 300 lira krediniz ve 300 lira da - olarak esnetmeniz vardı. Ama o eksi 300 lirayı nakit olarak alamıyordunuz sadece alışveriş yapabiliyordunuz. Alışveriş yaptığınız eksi miktar bir sonraki gelen krediden kesiliyordu.

Ya yanlış biliyordum ya da sistem değişmiş. :)

tdilek007 tdilek007 DOT Medya Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 133 / 46
  • Ticaret 7, (%71)

ovelibudak adlı üyeden alıntı

Bi' duymuştum ki kredi aldığınız zaman ( Kredi ve burslar 300 TL iken ) 300 lira krediniz ve 300 lira da - olarak esnetmeniz vardı. Ama o eksi 300 lirayı nakit olarak alamıyordunuz sadece alışveriş yapabiliyordunuz. Alışveriş yaptığınız eksi miktar bir sonraki gelen krediden kesiliyordu.

Ya yanlış biliyordum ya da sistem değişmiş. :)

halen o şekilde hocam. şuan 350 tl harçlık avans limiti hesaba veriiyorlar. 500 lira da kredi kartı limiti var. kredi kartından nakit avans çekiliyor ama 350 tl olan harçlık avanstan çekilmiyor sadece alışverişte kullanılıyor.
ovelibudak

kişi bu mesajı beğendi.

DOT Medya

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

tdilek007 adlı üyeden alıntı

halen o şekilde hocam. şuan 350 tl harçlık avans limiti hesaba veriiyorlar. 500 lira da kredi kartı limiti var. kredi kartından nakit avans çekiliyor ama 350 tl olan harçlık avanstan çekilmiyor sadece alışverişte kullanılıyor.

yani benim arkadaşın çektiği para bu avanstan değil o zaman peki nereye nasıl yansıyacak? faizi falan ne kadar olur

tdilek007 tdilek007 DOT Medya Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 133 / 46
  • Ticaret 7, (%71)

bjlkl adlı üyeden alıntı

yani benim arkadaşın çektiği para bu avanstan değil o zaman peki nereye nasıl yansıyacak faizi falan ne kadar olur

ziraat genç kartta bulunan harçlık avans'tan para çekilmiyor dediğim gibi sadece alışverişlerde kullanılıyor. Nakit avansı kredi kartından çekmiştir internet şubesine giriş yapıp kredi kartı hesap özeti kısmına bakın orada yazıyordur zaten.
bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

DOT Medya

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

tdilek007 adlı üyeden alıntı

ziraat genç kartta bulunan harçlık avans'tan para çekilmiyor dediğim gibi sadece alışverişlerde kullanılıyor. Nakit avansı kredi kartından çekmiştir internet şubesine giriş yapıp kredi kartı hesap özeti kısmına bakın orada yazıyordur zaten.

sağolun hocam

peki bu harçlık avanstan kredi kartı mı yoksa banka kartı seçeneği ile mi alışveriş yaparken faydalanabiliyoruz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al