Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır hosting firmalarıyla başım dertte. Kültür sanat haber sitemde ziyaretler arttıkça sorunlar da baş göstermeye başladı. Şu sıralar optimizasyon konularına kafa yormaktayım ama işin içinden çıkamadım bir türlü. Sitede sürekli "Error establishing a database connection' hatası alıyorum ya da 502 Bad Gateway hatası. Sunucu paketini yükseltmeme rağmen sorunlar devam ediyor. Konuyla ilgili bilgisi olan veya yardımcı olabilecek ulaşabilir mi? Hosting firmasına göre çok fazla sorgu var? Temadan da kaynaklı olabileceğini söylüyorlar. İşin ilginç yanı 300 online kullanıcıda sıkıntı çıkarmıyorken, bu aralar paket yükseltmeme rağmen 150 kullanıcıda sürekli bu hatayı veriyor. Haber bile giremiyorum bazen. Yok cache sorunu, yok tema sorunu, yok fazla sorgu vs. Bir sürü dert yani. Daha düşük paketlerde sitenin kaldırdığı ziyaretçi sayısı yüksekken şimdiki pakette onları arar oldum.

Kullandığım hosting bilgileri şöyle:
VDS
8 GB Ram
9 GHz CPU
120 SSD&SATA disk
Database boyutu: 950 MB

Kullandığım eklentiler:
Advanced Responsive Video Embedder
Yoast Seo
Gzip
AddtoAny
W3 Total Cache
Taxonomy İmage
WP Smust
Akismet
BJ Lazy Load
Front-End Publishing
New Adman
Regenerate Thumbnails
WP-PostViews

Bir fikir belirtmek için sanırım bu kadar bilgi kafi. Böyle bir durumda ne yapmalı, tecrübesi olan, bir önerisi olan?