freelance iş ilanları

Yandex'i çözebilen var mı?

23 Mesajlar 3.874 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Eskiden pek önemsemiyordum yandexi ama şu sıralar gösterim sayılarının artığını görüyorum. Google ikinci sırada olduğum bir kelimede yandexte nasıl oluyor da 10. sırada olabiliyorum? Gerçekten çok farklı algoritmaları var. Ne önerirsiniz?

wmaraci
reklam

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Google ile devam et derim % 80-90 arası kullanım payı var.
Yandexin en son % 5-6 civarında diye biliyorum.
Bunun yanında yandex webmaster'a girerek sitene ekleyebilirsin. Artısı mutlaka olacaktır.

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Yandex'in Türkiye pazarı Fenerbahçeye sponsor olduktan sonra ciddi anlamda arttı. Bende 1-2 aşağı yukarı şekilde gidiyor genelde.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Ya çok ilginç gerçekten bi bakıyorsun googlede birinci sırada olan içerik yandexte 10.sırada, bi bakıyorsun yandexte birinci ssırada olan googlede üçüncü sayfada :) neyi kriter alıyor bu yandex ya

Ek Olarak: İşin enterasan kısmı araştırmalarım sonucunda anladım ki yandex için seo çalışmaları sadece rusyada profesyonel olarak yapılıyor. İnternette yeterince ingilizce döküman da yok.
Fakat tahminim yandex az title, az anahtar, az desc olan bir sayfaya çok değer veriyor gibi bir sonuç çıkardım. Ama b

wmaraci
wmaraci

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Google Neyi kriter alıyor? yahoo neyi alıyor peki yahoo da 10 bin indexim varken googlede 3 bin yandex de 5 bin neye göre indexliyorlar? hepsi farklı sistem kullanıyor.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Evet çok farklı. Google'ye yüklendim hep. Ama Yandex'te sınıfta kaldım gibi duruyor. Biraz daha araştırma yapayım bulduğum herhangi bir şey olursa paylaşırım. Şu an için bulduğum hızlı ping atmaya yarayan CMS sistemleri için pinger plugini. Fakat hep kaynaklar rusça

Ek Olarak: Yandexte hedef kelimeler için bu aracı kullanabilirsiniz arkadaşlar

http://www.cleverstat.com/ru/yamon-index.htm

Ek Olarak:

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Google ile devam et derim % 80-90 arası kullanım payı var.
Yandexin en son % 5-6 civarında diye biliyorum.
Bunun yanında yandex webmaster'a girerek sitene ekleyebilirsin. Artısı mutlaka olacaktır.

Google devam zaten hocam, Yandex web mastera ekli zaten. Aynı zamanda Metrika ve dizine de ekli. Göstergeler çok iyi yandexte. Fakat dediğim gibi algoritma farklı işliyor. Geçenlerde bir siteyi ekledim Title, Meta ve Desc kısa kısa yazdım aceleden inanır mısınız ilk günden 20 organik geldi. Böyle bir tecrübem oldu.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Yandexi severim fakat cidden insanların kullandığını düşünmüyorum. Siteme kullanıcı gönderme konusunda google.sa ile kapışabiliyor ancak :D

Bilgilist Bilgilist Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bolşevik olman yeterli gerisi gelir yoldaş :D
Poi

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Yandex'in algoritması bana Google'dan daha mantıklı geliyor. Biraz daha geç indeksleniyor site ilk açıldığında ama belli yönergeleri sabitledikten sonra hem anlık indeks hem de yüksek sayıda ziyaretçi elde edilebiliyor. Özellikle çoğu kişi Google'a abandığından; aslında son Fenerbahçe PR'ı sonrasında gerçekten de gözle görülür bir kullanım artışı oluşmuş.
Zaten diğer servislerinden de memnunum. Hatta varsayılan tarayıcım da Alpha döneminden beri Yandex.
Bir de destek bölümüyle iletişim kuranlar bilir. Google'a göre daha samimi. Bilge Hanım ve Yiğit Bey'le mesajlaşırken artık Skype'taki arkadaşınla görüşür gibi oluyorsun.
Google algoritma mı çıkardı, güncelleme mi geldi, spam siteler ceza alacak mı, şu geliyormuş - bu gidiyormuş derken aslında hiçbir şey de olmayan acayip bir sistem.
Görürsünüz bakın bu son büyük güncelleme sonrası gene spam siteler başı çekmeyi sürdürecek.
Timur

kişi bu mesajı beğendi.

BurakDemir BurakDemir Mechanical Eng. Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
Yandex'in kullanım oranı her geçen gün artacaktır. Çok ciddi derecede yatırım yapıyorlar. En son mozilla ile anlaşma sağladılar ve artık tüm firefox tarayıcılarda varsayılan arama motoru ve anasayfa yandex olacak.

Benim sitelerimde genellikle yandex'ten hit almaya başladıktan sonra google'dan hit almaya başlıyorum. Şuan yandex'in algoritmasını çözememiş olsam da, çözdüğüm an ileriye dönük yatırım yapacağım. Şuan Avrupa pazarında google'ın tekel olmasını engelleyerek bir şirket varsa o da Yandex'tir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al