Herşeyden önce kendinizi sevin ve en çok değeri kendinize ve ailenize verin.Kadınların duyguları erkeklere göre daha hassas ve değişkendir.Yani bugün beğendiği bir elbiseyi yarın beğenmeyebilirler.Siz kendinize önem verin ve hedefinize , hayalinize odaklanın.Örneğin ben açıköğretim üçüncü sınıfta okuyorum seneye inşallah bitirip kpss ile polis olmayı hedefliyorum.Bunu başarmam için çalışmam ve azim lazım.Bu hedefime giden herşeyden uzak durmam lazım.Eğer ben hedefimi gerçekleştirip polis olursam o zaman param da olur sağlam mesleğim de olur.Kızlar bunlara bakar (evlilik düşünenler).Sırf sevgilim olsun diye de kızlarla çıkmayın.Bana sorarsanız boşa zaman ve maddi açıdan para harcanmış olur.En önemlisi sakın ha SAKIN AŞIK OLMAYIN.İşte o zaman ayvayı yersiniz.Aşkı eşiniz ile yaşayın ki içinizdeki temiz duyguları namusunuza harcayın.

Kimsenin namusuna göz dikmeyin.Gözünüzü ve nefsinizi haramdan koruyun.Muhakkak ki bu sizler için en hayırlısı olacaktır.Sizlere tavsiyem namazında , Allah korkusu olan , vicdan sahibi biriyle evlenin.Çünkü gerçekten Allah korkusu olan bir kadın hem eşine sahip çıkar hem ailesine hem de size değer verir.Allah hepimiz için hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah.