wmaraci reklam

Makale Yazmak İstiyorum

10 Mesajlar 1.554 Okunma
wmaraci reklam

webbil webbil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Seramik Teknikeri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar makale yazmak ve para kazanmak istiyorum. İlk önce makale yazmayı öğrenmekle, denemeler yaparak, iyi bir makale yazanı olmak istiyorum. Bugün internette makale yazmakla ilgili, yazılar okuyup, videolar izledim. Hatta kendi siteme bugün 3 tane konu girerek makale çalışması yaptm. Seo uyumlu makale nasıl yazılır adlı ufak bir yazı yazdım. Bilmiyorum makale gibimi oldu yoksa sadece yazımı oldu. Okuyup eleştirirseniz sevinirim. Makale yazmak için ilk adımları bugün atmış bulunuyorum. Varsa makale yazdırmak isteyen konuya yazabilir.

Bugünkü makale girişimimi olan yazıları okur eleştirirseniz, hatalarımı söylerseniz sevinirim.
1. makalem: Seo Uyumlu Makale Yazmak
2' ci makalem: Makale Yazarak Para Kazan
dogan55

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

dogan55 dogan55 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam ben varım. Yardımcı olurum. Hatta bana da 1 makale yazarsanız çok sevinirim :)

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Tamam hemen yazayım. Başlayalım.

ekavak ekavak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek internet medyası
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam banada yazabilirsiniz teknoloji sitesi için...

technokolik.com
wmaraci
wmaraci

ceyksparrow ceyksparrow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilişim Sistemleri Müh.Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 3, (%100)
Mobil haber siteme bir adet de bana yazarsanız sevinirim

Glsm Glsm Kaliteli makale hizmeti.. Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Yazar ve Akademisyen adayı..
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 224 / 102
  • Ticaret 97, (%100)
Merhaba, öncelikle makale sektörüne hoş geldiniz demek isterim. Yazacağım yorumları sadece siz eleştiri, fikir ve öneri istediğiniz için yapacağımı belirterek size birkaç naçizane düşüncemi belirteyim. ''Seo Uyumlu Makale Yazmak'' konunuzu inceledim. Şunu söylemeliyim ki anlatmak istediğiniz düşünceler, gidişat ve yapmak istediğiniz şeyler doğru. En azından yazıya görsel olarak baktığımızda dikkat çekiyor. Fakat anlatım bozukluğu ve noktalama hataları üst düzeyde. Sürekli olarak gereksiz yerlerde virgül kullanıp, esas virgül kullanılması gereken yerlerde ise kullanmamışsınız. Bununla birlikte birçok yerde yine noktalama işaretleri ile ilgili hatalarınız mevcut. Size yazınız içerisinden en az 20 hata gösterebilirim fakat örnek olması açısından sadece ufak bir yeri göstereyim;
''Dil bilgisi kurallarına uyulmalı ardından anlaşılır ve akıcı, sürükleyici olmalıdır. Özgün olmalıdır.''
Dil bilgisi kurallarına uyulmalı, akıcı, anlaşılır, sürükleyici ve özgün olmalıdır.
Bu şekilde daha doğru ve anlatım açısından da daha uygun değil mi?

Ben sadece gördüğüm birkaç yanlış konusunda sizi uyarmak istedim. Maksadım yolunuza taş koymak ya da sizi bu konuda ezmek asla değildir. Adım attığınız yolda başarılar diler ve bol kazançlar dilerim. Şunu da söylemek isterim ki makale yazarı olmak için ilk etapta dört dörtlük olmak gerekmiyor. Zaman içerisinde birçok tecrübeye sahip oluyorsunuz zaten. Ancak anlatım biçimi ve imla konusu için düzeltip düzeltemeyeceğiniz konusunda bir şey diyemem.

ZehraNur ZehraNur -Kitap Yazarı- Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Yazar
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 39 / 61
  • Ticaret 10, (%100)
Dil bilgisine hakim olmaktan ziyade daha önemli bir husus var. Kendi dalınızda alan seçmek ve severek yazmak. İyi bilmediğiniz konular iskelet gibi durur, samimiyet kokmaz. Mesela makale nasıl yazılır başlığı altında konu açmışsınız. Ancak sitenize makalenin nasıl yazılması gerektiğiyle ilgili yazı yazmışsınız. Yani işi bilmeden aktarmak istemişsiniz. Elbette ki bir yerlerden başlamak gerek. Lakin para kazanma hedefine odaklı yazılmamalıdır. Önce yazma kabiliyeti geliştirilir, para kendiliğinden gelir... Bunlar acizane tavsiyeler. Her işin başında eleştiriler, tavsiyeler olmalı ki başarıya ulaşmak güç olmasın... Kolay gelsin..

- Çocuk kitabı yazarı - 

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Taş olarak algılamam. Biliyorum hatalarım olacaktır. Ben farkedemeyeceğim için zaten konu açtım ve hatalarımı yazmanızı istedim. Çok teşekkürler uyarılar için. Hatalarımı bekliyorum ki gelişmem için onları bilmem şart.
ZehraNur

kişi bu mesajı beğendi.

dogan55 dogan55 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 3, (%100)
@

webbil arkadaşım gayet güzel bir makale yazıp teslim etmiştir. Emeğine sağlık ilerleyen zamanda beraber çalışmayı düşünürüm.
webbil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Gerçekten beğendiniz mi? Mutlaka hatalarım olmuştur. Belirtirseniz kırlmam aksine onları düzelterek ilerlemek isterim doğan55.

Ek Olarak: Aslında makalenin ne olduğunu tam algılayamadım. Konuşma gibi samimimi yazılacak yoksa eğitim verir gibi o konu hakkında eğitici, bilgilendirici yazılarmı olacak. O konuda kararsızım. Eğer konu hakkında bilgiler verilecekse tabii ki bilmediğimiz konular hem iskelet gbi durur hemde yanlış bilgi vererek okuyucuya zarar vermiş oluruz. Deneme aşamasındayım zaten şu an.

Ek Olarak:

ekavak adlı üyeden alıntı

Hocam banada yazabilirsiniz teknoloji sitesi için...

Teknoloji ile ilgili makale yazdım p.m' le göndericeğim.

Ek Olarak:

ceyksparrow adlı üyeden alıntı

Mobil haber siteme bir adet de bana yazarsanız sevinirim

Mobil haber siteniz için bie haber yazdım umarım beğenirsiniz. p.m ile gönderiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al