lostyazilim

Google da 66 Bin Adet Hatalı Sayfa Var Yardım

12 Mesajlar 1.567 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
İyi günler arkadaşlar. Biz eskiden php tabanlı script haber sitesi kullanırken şuanda .net tabanlı kendi yazdığımız siteyi kullanmaktayız. Arşivi felan aldık site aktif yalnız 66 bin sayfamızın linki değişti ve google da doğal olarak hata gösteriyor. Sizce bunları wobmaster tools dan kaldırmalımıyım yoksa 301 mi atmalıyız? eğer 301 atacaksak hepsini ana sayfaya yönlendirsek olur mu bir problem çıkartırmı google? Yardımlarınızı acil bekliyorum. Teşekkürler

Bu arada sitenin eski veri tabanı duruyor.

wmaraci
reklam

TRomantik TRomantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek EmpowerSP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 119 / 188
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba hocam,
Aynı sorun benimde başıma geldi. 26K hatalı link tespit edildi.
Wordpress eklentisi ile her gün yaklaşık 1k linki 301 yönlendirmesi yaparak anasayfaya yönlendirdim. Bir çoğunu da rastgele yazıya aktardım.
10 gün boyunca bu işleme devam ettim, 10 gün sonra çok fazla 301 hatası alıyorum diye zılgıt bastı Google. Benden başka bir yönlendirme yapmamı istedi.
Ellemedim, hiç biyerden kaldırmadım kaldırmayı da kesinlikle düşünmüyorum. Aynı şekilde siteme içerik girerek güncel tutuyorum, gerisini google düşünsün dedim çekildim kenara.

EmpowerSP.Com | Ahrefs & SemRush & Moz & Majestic ve daha fazla araç TEK FİYATA: 120TL

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
En sağlamı arşivi yeni bir domain üzerinden yeniden yükleyip, eski siteye 301 çekmek.
Tüm 404 sayfaları 301 ile ana sayfaya yönlendirirseniz Google'daki hatalar kaybolur ama bu sefer ziyaretçi her seferinde aradığı konu yerine ana sayfaya yönleneceği için sayfayı terkedecek. Bu da hemen çıkma oranındaki yüksek sayıdan ötürü zaten Google sıralamalarında siteyi yok gibi bir hale getirecek.
Canonical işlemi önerirdin eğer bu kadar fazla sayıda index olmasa. Çünkü duplicate content sorunu da yaşayacaksınız.
Keşke hiç dokunmasaydınız ya da ilk versiyon dursaydı ve yeni versiyonu bambaşka bir domain üzerinden açıp 2 ayrı siteden sıralamaya girer ve ileride birini paravan kullanabilirdiniz.

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Tüm 404 sayfaları 301 ile ana sayfaya yönlendirirseniz Google'daki hatalar kaybolur ama bu sefer ziyaretçi her seferinde aradığı konu yerine ana sayfaya yönleneceği için sayfayı terkedecek. Bu da hemen çıkma oranındaki yüksek sayıdan ötürü zaten Google sıralamalarında siteyi yok gibi bir hale getirecek.

Sıkıntı orda eski site php yeni site .net bu yüzden linkleri tek tek vermek gerekiyor. Buda 1 ay nerdeyse. Ana sayfaya dönse çok mu problem olur?

wmaraci
wmaraci

onlinedetay onlinedetay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek muhasebeci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 16, (%100)
webmaster tools hesabını silsen onlarda silinirmi acaba ? bilgim yok sadece bir yöntem olabilir belki

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
webmaster tools hesabını silsen onlarda silinirmi acaba ? bilgim yok sadece bir yöntem olabilir belki

O yemiyo üstad :D

onlinedetay onlinedetay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek muhasebeci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 16, (%100)
tools hesabını silmek mi
yoksa google mı yemiyo :)

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Google yemiyo :D
onlinedetay

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

comutsoft adlı üyeden alıntı

Sıkıntı orda eski site php yeni site .net bu yüzden linkleri tek tek vermek gerekiyor. Buda 1 ay nerdeyse. Ana sayfaya dönse çok mu problem olur?

Ana sayfaya dönerse dediğim gibi ziyaretçi sitede kalmaz. Bu sefer farklı sorun yaşarsın. O site gitmiş bana kalırsa. Baştan işlemi yapmadan buraya gelip danışsanız böyle bir sorun yaşamazdınız. Şimdi her yapacağınız adım farklı yoldan Google'la sıkıntı yaşamanıza neden olacak. PHP'ye hiç dokunmayıp NET'i farklı alan adında kullansaydınız keşke.

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Ana sayfaya dönerse dediğim gibi ziyaretçi sitede kalmaz. Bu sefer farklı sorun yaşarsın. O site gitmiş bana kalırsa. Baştan işlemi yapmadan buraya gelip danışsanız böyle bir sorun yaşamazdınız. Şimdi her yapacağınız adım farklı yoldan Google'la sıkıntı yaşamanıza neden olacak. PHP'ye hiç dokunmayıp NET'i farklı alan adında kullansaydınız keşke.

Yeni indexi aldı 86 bin sayfayı ekledi ve anlık olarak gelip tarıyor. O zaman tek tek silsem mi ki eski linkleri google dan

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al