freelance iş ilanları

Facebook Nüfus Cüzdanı fotokopisi istiyor

41 Mesajlar 11.368 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ozden Ozden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 44 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

mstfturk adlı üyeden alıntı

katılıyorum. Gören rusyaya vize alıyoruz sanacak

Rusyaya vize kalkmadı mı yahu :D

wmaraci
reklam

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
ne isim olur facebookla kapatiriz olur biter istesinler nereye kadar istiyorlarsa :D

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
kendilerini yere göğe sığdıramadılar artık nüfus cüzdanı fotokopisi istiyorlar artistlik manasında :)

FurkanTURAN FurkanTURAN www.furkanturan.org Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 528
  • Beğeniler 62 / 119
  • Ticaret 1, (%100)
Ederinden fazla değer gev-eği kral eder .
Facebook benim için en önemli sosyal işlerimi halledebileceğim site mahkumum ikametgah istese vermeye mecburum çünkü işimi facebook 'tan yürütüyorum .

Büyükler her zaman doğruyu bilmez ..
wmaraci
wmaraci

ultrahako ultrahako Don't be evil Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

Özden ÇAL adlı üyeden alıntı

Rusyaya vize kalkmadı mı yahu :D

İşte o yüzden almak zor :D

alparslan alparslan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)
Belki de fotokopi başına cia'dan para alıyorlardır. Zaten kullanıcı bilgilerini paylaştıkları önceden duyulmuştu.

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)
Şu detay çok önemlidir. Fotokobiyi aldı diyelim. Nasıl doğrulayacak. Bünyesinde Türk eleman var ama onlar da bu işin gözdesi değiller. Facebook bir şeyler çeviriyor; hadi hayırlısı :D

bsakizli bsakizli Bilgisayar Programcısı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 102 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Hocalarım bende bir fikirde bulunayım o zaman bu istemesinin sebebi sizinde bildiğiniz gibi çok sağlam bir alt yapısı var. Facebook hesaplarının başka kişilerin eline geçtiği zaman özel hayata müdahale girer ve yasal olarak suçtur. bu duruma düşen biri hakkını arayabilir. Facebook ise bu duruma düşenleri arkalı önlü renkli ve net olacak şekilde kimlik istiyor ehliyet vb. kartlarda olabilir. Bunu inceleyerek hesabı geri veriyorlar bu işlemi yapmazlarsa eğer hesap kitlenmezse tekil şahıs internet üzerinden bir çok yasal suç işler haberiz her hangi abartılacak yanı yok ayrıca hesabı aktik ettikten sonra kimliğinizi facebook sunucuları kalıcı olarak siliyor yani ben çok olumlu buluyorum güvenlik açısından ama diğer arkadaşların görüşlerine de saygı duymak lazım tabikide :)

Ek Olarak:

test9 adlı üyeden alıntı

Şu detay çok önemlidir. Fotokobiyi aldı diyelim. Nasıl doğrulayacak. Bünyesinde Türk eleman var ama onlar da bu işin gözdesi değiller. Facebook bir şeyler çeviriyor; hadi hayırlısı :D

Hocam haklısın ama Facebook Türkiye tümleşik bir yer her yer ile bağlantılı yani senin olup olmadığını anlamak zor olmaz :)

ultrahako ultrahako Don't be evil Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

sinova adlı üyeden alıntı

Hocalarım bende bir fikirde bulunayım o zaman bu istemesinin sebebi sizinde bildiğiniz gibi çok sağlam bir alt yapısı var. Facebook hesaplarının başka kişilerin eline geçtiği zaman özel hayata müdahale girer ve yasal olarak suçtur. bu duruma düşen biri hakkını arayabilir. Facebook ise bu duruma düşenleri arkalı önlü renkli ve net olacak şekilde kimlik istiyor ehliyet vb. kartlarda olabilir. Bunu inceleyerek hesabı geri veriyorlar bu işlemi yapmazlarsa eğer hesap kitlenmezse tekil şahıs internet üzerinden bir çok yasal suç işler haberiz her hangi abartılacak yanı yok ayrıca hesabı aktik ettikten sonra kimliğinizi facebook sunucuları kalıcı olarak siliyor yani ben çok olumlu buluyorum güvenlik açısından ama diğer arkadaşların görüşlerine de saygı duymak lazım tabikide :)

Ek Olarak:

Hocam haklısın ama Facebook Türkiye tümleşik bir yer her yer ile bağlantılı yani senin olup olmadığını anlamak zor olmaz :)

İnanıyor musunuz gerçekten ? Facebook'ta fotoğrafları bile sildiğinde linkinden ulaşılabiliyorken.

bsakizli bsakizli Bilgisayar Programcısı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 102 / 79
  • Ticaret 2, (%100)

ultrahako adlı üyeden alıntı

İnanıyor musunuz gerçekten ? Facebook'ta fotoğrafları bile sildiğinde linkinden ulaşılabiliyorken.

Fotoğraflar silinmese bile dediğim gibi kalıcı olaraj siliyorlar hesaplar başka bir şahısın eline geçtiği ihtimali düşünürsek saten facebook bunun farkına varıyor hesabı kitliyor hesaba erişemiyorsunuz ama şöyleki izler kalabilir. webden herşeyi kökten silmek kolay değil :) ama silinen fotoğraflar olsun v.b yazılar facebook yetkilileri ile konuşulduktan sonra size geri veriliyor. :) :)

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al