wmaraci reklam
lidertakipci

Csste ilk denemem. (Her türlü öneriye açığım)

7 Mesajlar 565 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MuhammedBurak MuhammedBurak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 273 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Çalışmam aşağıdaki linkte ilk defa css ile bir şey yapmaya kalktım sizce kodlamalar düzgün mü devam etmelimiyim devam edersem ne şekilde devam etmeliyim kodlarda çok mu hata var.

https://drive.google.com/file/d/0BwqNVkR4GUMObDFGTE5uZ1V4RFU/view?usp=sharing
Dipnot tasarım yapıp envatoya katmak istiyorum çevremde hiç css bilen yok kendim öğreniyorum.

Kodlar ile ilgili önerisi olan varsa lütfen önersin tüm önerilere açığımım kendimi geliştirmek istiyorum ve sitenin ağır olmaması için margin 10px 10px 10px; yapıyoruz onun için tam olarak ne yapmalıyız...........

Ek Olarak: @Winston; Hocam sizinde kontrol etmenizi istiyorum bilgilisiniz. Bilginizden yararlanmak istiyorum.

wmaraci
reklam

Csulu Csulu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Adwords And Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 14 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
daha yenisin dur bakalım ne para kazanması bu amaçla yola çıkarsan en ufak bir şeyde bırakırsın en büyük hatan marginle konum vermen resimde görüldüğü gibi kendi monitörüne göre margin vermişsin başka bir monitörde yani çözünürlükte divin kayıcaktır ki bende olduğu gibi

ne güzel diğerlerine relative ve margin:auto verip ortalamışsın aynı şeyi bir tane daha yaparsın ortalarsın içine absolute ile zefkine göre konumlandırırsın daha yenisin o yüzden bir şey diyemiyorum fakat kendini geliştirmelisin hazır kodlar kullanma ve en baştan başla direk site yapmaya başlama önce kodları öğren sistemi öğren mantığı öğren sonra devamı gelir bu css işi 1-2 günde öğrenilcek iş değil bol bol pratik yapıp kendini geliştirmen lazım

bir daha sakın konumlandırma yaparken margin ile konumlandırma bu ders olsun sana :)

Resim :

MuhammedBurak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 273 / 83
  • Ticaret 0, (%0)

Csulu adlı üyeden alıntı

daha yenisin dur bakalım ne para kazanması bu amaçla yola çıkarsan en ufak bir şeyde bırakırsın en büyük hatan marginle konum vermen resimde görüldüğü gibi kendi monitörüne göre margin vermişsin başka bir monitörde yani çözünürlükte divin kayıcaktır ki bende olduğu gibi

ne güzel diğerlerine relative ve margin:auto verip ortalamışsın aynı şeyi bir tane daha yaparsın ortalarsın içine absolute ile zefkine göre konumlandırırsın daha yenisin o yüzden bir şey diyemiyorum fakat kendini geliştirmelisin hazır kodlar kullanma ve en baştan başla direk site yapmaya başlama önce kodları öğren sistemi öğren mantığı öğren sonra devamı gelir bu css işi 1-2 günde öğrenilcek iş değil bol bol pratik yapıp kendini geliştirmen lazım

bir daha sakın konumlandırma yaparken margin ile konumlandırma bu ders olsun sana :)

Yorum yapacağınıza inanmıştım bekledim bir süre sonra adınız gitti ziyaretçiler kısmından hayal kırıklığı yaşadım ve 1 dk sonra 1 bildirim geldi. :)

Bunu rahatlıkla yaptım ama hizalamalarda sıkıntı yaşadım biraz. Dediğiniz gibi sürekli pratik yapıyorum ve kodları bir yerden almıyorum hepsini kendim yazıyorum.

Yorumunuz ve yardımız için teşekkür ederim.

Csulu Csulu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Adwords And Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 14 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
umarım istediğin yerlere gelirsin bol bol pratik ve azimle yapamicağın şey yok themeforest gibi yerlede satış yapanlardan ne farkın var biraz azimle yapabiliceğine inanıyorum

İyi Çalışmalar :)
Muhammed Burak
MuhammedBurak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 273 / 83
  • Ticaret 0, (%0)

Csulu adlı üyeden alıntı

umarım istediğin yerlere gelirsin bol bol pratik ve azimle yapamicağın şey yok themeforest gibi yerlede satış yapanlardan ne farkın var biraz azimle yapabiliceğine inanıyorum

İyi Çalışmalar :)
Muhammed Burak

Devam edeceğim bırakmayacağım. Css tamamlanır tamamlanmaz php derslerine başlayacağım.

Tanercihann Tanercihann blogger destek Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
kullanıcı odaklı temalar tercihimdir, sitenin içeriğini ön plana cıkaran temalar :blogger da temalarım var editlediğim veya kendim yaptıgım cok basit aslında biraz dilimiz olsa herşey yapılır
MuhammedBurak

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.bloggerhocam.com/

• Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 273 / 83
  • Ticaret 0, (%0)

Tanercihann adlı üyeden alıntı

kullanıcı odaklı temalar tercihimdir, sitenin içeriğini ön plana cıkaran temalar :blogger da temalarım var editlediğim veya kendim yaptıgım cok basit aslında biraz dilimiz olsa herşey yapılır

Banada basit geliyor bakalım neler yapacağız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al