wmaraci reklam

Tarayıcı Farkı Oluyor

5 Mesajlar 813 Okunma
smmexpress

webbil webbil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Seramik Teknikeri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Opencartta tema yapıyorum. Özel menu ekledim. Ondanmıdır bilemiyorum Header da Top üstünde boşluk oluyor ve ürünün altında olan butonlarda ki Sepete Ekle butonu düzgün diğer Alışveriş Listeme Ekle ve Karşılaştırma Listesine Ekle Buton ikonları yukarıda oluyor. Mozilla' da sorun yok sadece Chrome' da sorun çıkıyor.
Her iki tarayıcıda da düzgün çıkması için ne yapmam gerekiyor?

Mozilla' da sorun yok: http://opencarttemamerkezi.com/moda-temasi/
Chrome' de üstte boşluk var ve ürün altında ki butonlar yukarı da: http://opencarttemamerkezi.com/moda-temasi/

wmaraci
reklam

recep06 recep06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 25 / 34
  • Ticaret 8, (%100)
header.php de sayfanın en üstünde gereksiz kodları temizle düzelir.

Her türlü Php işleriniz uygun fiyata yapılır.

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
header.php' de gereksiz ya da benim eklediğim kod yok. Ya da ben mi bulamadım :( çözemiyeceğim bunu ben ... bootstrap.min.css de header kısmında positionu absolite verip, margın top değerini 50 yapıyorum... değerleri değiştiriyorum, çözemedim. css dosyasın da hangi koddan ayarlanacak saatlerdir bulamadım.

Csulu Csulu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Adwords And Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 14 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
bu sorun benim karşıma 10 defa çıkmıştır çok uyuz bir sorun :D çözüm utf-8 'den kaynaklanıyor notepad++ kullanıyorsan üstten utf-8 işaretlediysen böyle oluyor sen yapmadıysan bile diğer dilleri seç bakalım düzelicek mi
webbil
webbil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Evet utf-8 yaptım sanırım.. Fakat şu anda ana siteme giremiyorum :D Sunucu bağlantısı yok. Sunucu gelince utf-8 'e de bakıcağım. Ana site olmayınca demolarım da gitti :D

Ek Olarak:

Csulu adlı üyeden alıntı

bu sorun benim karşıma 10 defa çıkmıştır çok uyuz bir sorun :D çözüm utf-8 'den kaynaklanıyor notepad++ kullanıyorsan üstten utf-8 işaretlediysen böyle oluyor sen yapmadıysan bile diğer dilleri seç bakalım düzelicek mi
webbil

Sayenizde çözüceğim sanırım. En son admin dosyalarına tema kodlarını ayarlarını koymak için girip düzenleyip çıkarken utf-8 yapmıştım. Normalde o dosya ANSI ... Ve ben unuttum onu utf -8 olarak kalmıştı. Sanırım hata orada.. Çözersem çözümünü mutlaka yazacağım. Teşekkür ederim size.

Ek Olarak: Arkadaşlar sorunu çözdüm. Dün siteme ulaşamadığım için kapalıydı. Bügün sunucu düzelmiş ve bende hemen temadaki sorunu çözmek için başladım çalışmaya. Nasıl çözdüm: Hiç bir değişiklik yapmadım. Sadece opencartı tekrar kurup tema dosyalarımı attım. Csulu adlı arkadaşın dediğini dikkate alarak ilerliyeceğim. Sanırım dosya kaydederken ANSI olan kısmı biz utf-8 yapıyoruz. Tüm sorun oradan kaynaklanıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al