AKDNZ adlı üyeden alıntı

MYSQL server optimizesi yapabilirsiniz. Bunun için Mrtcn Beyin sitesine göz atabilirsiniz.

https://mertcangokgoz.com/vestacpde-mysql-sorununun-cozulmesi/

Evet vestacp için anlatılmış hocam. Biraz karmaşık geldi açıkçası my.cnf isimli dosyayı değiştireceğimizi sanıyorum fakat bu dosyanın yolu nedir ve vestacp kurmam gerekiyor sanırım. Biraz karmaşık bir işlem gibi görünüyor.

Ek Olarak:

bitirimci adlı üyeden alıntı

Bende centos 6,5 *64 panel de vestacp var buna benzer sorun yaşadım burada konu bile açmıştım sunucuya Swap alanı kurunca şu an 5 aydır stabil çalışıyor

Swap alanını nasıl kurduğunuzu açıklayabilir misiniz, veya bir kaynak yollarsanız iyi olur. Centos için buldum fakat sunucu ubuntu. Aynı zamanda şuanda aktif işleyen wordpress sistemime vestacpyi sonradan kurmam zarar verir mi veritabanına vs.?

Ek Olarak:

shateiel adlı üyeden alıntı

ubuntuyla pek aram yoktur açıkçası. Bir kurulumda birde bu problem ile karşılaşınca araştırmıştım. Aslında bu bağlantı problemi gerçekleştiğinde bu komutu verebilecek bir sistem varsa yüklenebilir. Ya da günde belli saatte/saatlerde bu restart komutu zamanlanmış görev olarak sisteme kaydedilebilir.

Eğer bir çözüme ulaşırsanız burdan da bize haber verin :)

çözüm biraz hostinge geçmekte gibi görünüyor hocam :)