wmaraci reklam

Plesk panel nasıldır

40 Mesajlar 5.467 Okunma
wmaraci reklam

bulutsimsek bulutsimsek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 6, (%100)
yüksek hitli ve mysqla yüklenmeden curl tabanlı sunucuyu yorabilecek cinsten bir script çalıştırıyorum nginx hata vermediği sürece tercihim oluyor.

kısaca plesk paneli önerir misiniz yüksaek hitli bir web site için. şuan vesta panel kullanıyorum optimizasyonu iyi yapınca çok iyi verim alıyorum fakat birkaç aydır nginx hataları almaya başladım pleske geçmeyi düşünüyorum.

sunucuyu yazmayı unutmuşum ovh dedicadet sunucu 8 çekirdek xeon 16 gb

wmaraci
reklam

Apollo Apollo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Muhendisi
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 1, (%0)
yuksek hitli siteler için düşük ram yiyen paneller kullanmalısın.Plesk çok fazla ram tüketen bir panel.Özellikle curl veya mysql tabanlı ise linuxdan kesinlikle şaşma derim.

İlla profesyonel bir panel istiyorum dersen; Virtualmin tavsiye ederim.Zor bir paneldir. Ssh kodlama gerektirir ancak kullanmasını bilirsen en mükemmelidir.Ama illa manuel isterim dersen directadmin öneririm.
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 6, (%100)
ben linuxta plesk kullanıyorum odin plesk panel dediğim

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Plesk güzel bir panel. Fakat @Apollo 'nun da dediği gibi maalesef ram kullanım miktarı yüksek. Bununla birlikte iki hafta önce (plesk kurmadan önce) vesta cp kullandım. Ancak son sürümde sıkıntılar mı var nedir? HTTPS ve BIND çalışmadı. Panelsiz kullanım sevmiyorsunuz galiba? Veya birden fazla siteniz var.
Apollo

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 6, (%100)
evet sanırım son sürümde sıkıntı var vesta panelin, https vs çalışıyor fakat aşırı trafikte saçmalamaya başlıyor, centos 6,5 üzerine nginx kurulumu yaptığımda sorunsuz bir şekilde kullanıyordum, son sürümde sıkıntılar var trafik çok yükselince nginx hatası alıyorum yoksa vestadan çok memnunum

sospas sospas www.mustafasevinc.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sales and Technical Manager
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1292
  • Beğeniler 356 / 550
  • Ticaret 37, (%100)
Hocam cpanelden şaşmam. Plesk`in hatalarıyla çok uğraşırsınız. Lisans ücretleri pahalı diyorsan bilemem.

• Üyelik 19.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 6, (%100)
beyler benim anlamadığım bu panelleri ilk kurduğumuzda eğer yüksek hit alıyorsak illa conf dosyaları vs olsun ayar mı yapmamız lazım.

panel kullanıyorum çünkü nginx vs kurulumu için tek tek elimle uğraşmıyorum şimdiki kullanacağım site tek site fakat olaya çok hakim değilim birkaç kere denedim panelsiz kurulum verim alamadım iyi panelle kurarsam bazıları en azından temel optimizasyonları hatasız oluyor.

şimdi ben cp paneli kursam bahsettiğim sunucuda optimizasyonla falan uğraşmadan rahat rahat anlık 500 kullanıcı görürsün derseniz vericem parasını alıcam :)

mesela cppanel'de nginx vs ayarları kolayca yapılabiliyor mu yapılsa verim alınıyor mu iyi, bana vesa panelden ekstra ekstra bir getirisi olmyacaksa neden para ödeyim ?

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Tek web sitesi ise panelsiz kurulumdan şaşmayın.

Durgun sular derin akar.

Apollo Apollo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Muhendisi
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 1, (%0)

bilgive adlı üyeden alıntı

Plesk güzel bir panel. Fakat @Apollo 'nun da dediği gibi maalesef ram kullanım miktarı yüksek. Bununla birlikte iki hafta önce (plesk kurmadan önce) vesta cp kullandım. Ancak son sürümde sıkıntılar mı var nedir? HTTPS ve BIND çalışmadı. Panelsiz kullanım sevmiyorsunuz galiba? Veya birden fazla siteniz var.

Uzun süre plesk kullandım. Ve bir ton hata ile uğraşırdım. Php versiyon hataları mı dersiniz yoksa veritabanı hataları mı dersiniz, hit yükselince sapıtan portlar mı dersiniz ne arasanız vardı.

Sonra kendim vps yapmaya başlayınca pleske sağlam bir tekme çaktım.Ki windows tabanlı tüm sunucu arayüzleri hep bu sıkıntıları yaşatıyorlar.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
Merhaba bir çok ücretsiz panelden daha az ram tükettiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Tek bir komutla kurup kolay ve Türkçe arayüzü sayesinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sizlere hız konusunda da çeşitli modifikasyonlar sunmakta örneğin Fast-Cgi yahut php-fpm, apache veya nginx kullanmak gibi.

Sunucunun özelliklerine baktığım zaman tavsiyem kesinlikle plesk kullanmanız yönünde olacaktır. İlave modül olarak pagespeedte ekleyebilirsiniz eklemek oldukça kolaydır.

Sunucumda barınan tek bir sitesi olan bir müşterimin an itibariyle ram kullanım değeri şöyledir.
297.43 MB of 6 GB pleskin oldukça hafif olduğunu buradan anlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al