çünkü internet kullanımı artık çok yaygın ve wordpress,blogger gibi altyapılar web site açmayı çok kolaylaştırdı. eskiden webmaster diyince herkes "vaybe web sitesi tasarlıyor" diyordu. şimdi çok kurumsal değilsen site tasarlamadanda binlerce şablondan birini seçip site açabiliyorsun.

bence bu devirde başarı, ekip olup profesyonellikten geçiyor. seçenek çok olunca insanlarda doğal olarak seçiçi oluyor. sen tek başına bişeyler yapmaya kalkıncada olmuyor işte. blog açsan. hergün düzenli 3-4 yazı girmen gerekecek. bir sürü yazar, sosyalmedya ayağı, reklam ve tanıtım, yönetim, site geliştirme derken tek başına başlayanlar bi süre sonra sıkılıyor. site içinde sağlam sermaye gerek.

o kadar amatörün içinden sıyrılıp iyi bişeyler olur bence.

youtube aç demişte, belki aynı konuda 5000 tane kanal var zaten. aynı şeyler ordada geçerli. sağlam bir konu, sağlam ekipmanlar ve birlikte sürekli video üretebileceğin arkadaşlar. reklam ve tanıtım için iyi bütçe, animasyonu ve photoshop işlemlerinden anlayan birileri vs.

ve her 2 seçenek içinde bişeyler kazanmaya başlaman için en az 1 yıldan fazla zaman.

web sitesi, youtube.. bu işe eskiden başlayanların pek rakibi yoktu. şimdi ise çok fazla.