lostyazilim

Yoksul Ailelere Bedava İnternet

22 Mesajlar 3.524 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

timucincinar timucincinar Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Yemek bulamıyorlarsa internete girsinler mi demeliydik yoksa? Yani bu ülkede elbette her bireyin özgürce internette araştırma yapması diğer insanların yaşamlarından geri kalmayan bir yaşam sürmesi hakkıdır biz burasında değiliz asla. Ancak siz öğününü zor geçiren insana bir tas yemek yerine internet verirseniz bu ne kadar faydalı olur bilemiyoruz…

Sema Ramazanoğlu yoksul ailelere bedava internet verileceğini belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Bakanlık ve Intel ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) işbirliğiyle düzenlenen “Genç Fikirler Güçlü Kadınlar” projesinin kapanış toplantısına katıldı.

Bakan Ramazanoğlu, kadınlar ve çocuklar için internet kullanımının yaygınlaştırılması konusunda önemli bir projeleri olduğunu belirterek, “Yoksul ailelere ücretsiz internet önümüzdeki günlerde yasalaşacak bir adımımız. Tespit ettiğimiz belli bir gelirin altındaki ailelere internet erişim paketi sunuyoruz. Bu çerçevede çocuklarımızı internet kafelerden koruyacağız” dedi.

Kaynak: Sonbisey

wmaraci
reklam

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)
Son günlerde hükumet: "Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık. "
Ne yapsa eleştiriliyor...

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
timucin cinar < bu nick yerine de linkini koyabiliyorsun hatta profil bilgilerine gir oradan meslek kısmına da koy :D :D
KerimYaman AKDNZ Caesar

kişi bu mesajı beğendi.

Onvr Onvr # Root Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek AR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 88 / 166
  • Ticaret 1, (%100)
O ailelerin bilgisayarı onu geçtim elektriğini karşılanacakmı ? Amaç internet kullanımını yaygınlaştırmak ; ne işe yarayacak ? Şu ülkede kaç kişi internetin yararlı yönleri için kullanıyor... Geçin bunları yoksula iş, aş, daha iyi bir eğitim verin.
y8igit anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AtaturkunAskeri AtaturkunAskeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 87 / 150
  • Ticaret 3, (%100)
Önce insanın temel gereksinimleri giderilsin sonra teknolıjie bakarız demek lazım
Kingjames

kişi bu mesajı beğendi.

y8igit y8igit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 72 / 28
  • Ticaret 46, (%96)

mexev9 adlı üyeden alıntı

Son günlerde hükumet: "Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık. "
Ne yapsa eleştiriliyor...

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Devlet yapıyor ediyor hala çekemeyip laf eden yaratıklar var.

Yav allah icin takim tutar gibi parti tutmayin. Bu ulkede milyonlarca ac insan var. Karnini doyuramayan adam napsin interneti, yemeksepetinden yemek mi siparis versin? Dizimi izlesin? Bi ara komure laf ediyordum ben, onada raziyim yeterki bu kadar sapitmasinlar..

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
y8igit Aç olana yetişmeye çalışılıyor, hangi ülkede açlık yok söyle bakalım? İnternet dışında yoksula başka şekildede yardım sağlanıyor. İnternet günümüzde oldukça fazla kullanılıyor ve yetiminde bundan geride kalmaması için böyle birşey düşünülmüş. İnternette sen sadece yemeksepetinden sipariş veriyor olabilirsin ama yoksula verilecek bu internet hizmetiyle çoğu şeye erişim şansı olabilecek. At gözlüğünü çıkartıp tarafsız bakmaya çalışmalısın.

y8igit y8igit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 72 / 28
  • Ticaret 46, (%96)

y8igit Aç olana yetişmeye çalışılıyor, hangi ülkede açlık yok söyle bakalım? İnternet dışında yoksula başka şekildede yardım sağlanıyor. İnternet günümüzde oldukça fazla kullanılıyor ve yetiminde bundan geride kalmaması için böyle birşey düşünülmüş. İnternette sen sadece yemeksepetinden sipariş veriyor olabilirsin ama yoksula verilecek bu internet hizmetiyle çoğu şeye erişim şansı olabilecek. At gözlüğünü çıkartıp tarafsız bakmaya çalışmalısın.

Hangi ulke ac vatandasina bedava internet veriyor diyecegimde sen bu cumleyi yanlis anlayip HEYOOO COK YASA bilmem ne dersin diye korkuyorum hocam o yuzden girmiyorum oralara ancak demek istedigim sey su. Ac insan ha internete girmiis ha girmemis onun icin birsey degismez. o adamin velev ki hepsinin vikipediye girip arastirma yaptigini dusun. adamin ihtiyaci yararli bilgiden ziyade ihtiyaci olan sey gida, sicaklik vb..

Ek Olarak:

Onvr adlı üyeden alıntı

O ailelerin bilgisayarı onu geçtim elektriğini karşılanacakmı ? Amaç internet kullanımını yaygınlaştırmak ; ne işe yarayacak ? Şu ülkede kaç kişi internetin yararlı yönleri için kullanıyor... Geçin bunları yoksula iş, aş, daha iyi bir eğitim verin.

Buda attigim postu pekistirsin, aynen oyle hocam katiliyorum.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
y8igit iyide zaten hükümet yoksullara gıda ve daha birçok desteği sağlıyor. İhtiyacı olan gıda, sıcaklık diyorsun zaten yıllardır bu hükümet kömürden tut gıdaya kadar birçok yardımı sağlıyor. Devlet gereken herşeyi yapıyor ama siz eleştirmeye devam edin, her daim eleştiren olacaktır, olmalıda. Bende eleştiriyorum yeri geldiğinde. Ne demişler; yiğidi öldür hakkını yeme :) İyi geceler dilerim...
Kingjames

kişi bu mesajı beğendi.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

yıllardır amerika ve avrupada 10 mbit internet hak olarak veriliyor hatta afrika gibi ülkelere google, facebook ücretsiz interneti sağlıyor hemde herkese zaten bilgiye erişim hakkı adı altında hemde yoksul zengin dinlemeden herkese ücretsiz 10 mbit üstü paralı olarak nitelendiriliyor ki yıl olmuş 2016 daha yeni mi yapılıyor senin ülkende 8 mbit internete ne kadar para alınıyor haberin yok galiba onu geçtim fakirlere yardım diyorsun devlet nereye yardım ediyor, he eğer seçimde cumhurtiyet altını, kömür, makarna diyorsan iyi yardım dimi ? ülkede 4 milyon mülteci var ki avrupanın sözde yardım parası dahi eline ulaşmadı onu geçtim iş imkanı, ev imkanı, 1200 tl burs , ücretsiz her sağlık olanağından yararlanma, yemek vs vs ler var devlet kendi vatandaşına 400 tl bursu vermemek için elinden geleni yapıyor dolar , euro almış başını gidiyor, yarattığın krizin sana bedeli yıllık 10 milyar dolar, elektrik faturası, doğalgaz, telefon, su faturalarından bahsetmiyorum bile, 1500 tl asgari ücret dediler oldu 1300 eee zam yaptılar her şeye yine kaşıkla verdiğini kepçeyle aldı , her şey bam başka fahiş trafik sigortasına ne demeli , doğuda öğretim yok, insanlar kaçıyor, terörü bitirmeye çalışıyorsun her şey bitti fakirlere internet dağıtalım artık facebookta evlerinde ki boş tabakların resmini çekip paylaşırlar
melankolia cudjex

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al