y8igit adlı üyeden alıntı

Hocam tabii ki oyle mesela ben hukumeti saglik konusunda gercekten tebrik ediyorum. Ne kadar hastanelerde, saglik ocaklarindaki bekleme sistemi rezalet olsada (benim gittigim hastanelerde) ucretlendirme bakimindan helal olsun. Ben amerikada, chicagoda yasiyorum. Daha gecen omzum cok fena agriyordu. bi tane igne yapip yolladilar, 55 dolar verdim. halada omzum agriyor.

Türkiyedeki hastaneler kadar saçma bir şey yok, devlet hastanelerine gidiyorsun öyle sıra var ki aklın durur onu geçtim doktorların çoğu ilgisiz, agresif sizi illa özel hastaneye mahkum etmek için ellerinden geleni arda koymuyorlar

1. babaannemde boyun fıtığı çıktı devlet hastanesine gidiyor çok acil alınmazsa ölürsünüz diye biz burda yapmayalım sizi özele yollayalım orda yapsınlar diye kandırıyorlar sonra özel hastaneye kaldırıyorlar bizim haberimiz yok ben ameliyata gircem refakatçi lazım diyince öğreniyoruz ki tanıdık doktara götürdük fizik tedavi ile şimdi hiç bir şeyi yok bu olayın üstündende 2 yıl geçti hala hayatta ?

2. haseki hastanesine gittim, o ara ayağım kırık 3 tane asansör var öyle sıra bekliyorsun ki o asansörde resmen yürüyüp çıkabilecek insanlar asansörü dolduruyor ve umursamaz tavırlarla devam ediyor bunu geçtim öyle sıra var ki asansör + doktor bekleme derken aldığım randevu 11 deydi, 9 da gittim 2 de hastaneden çıktım çok güzel dimi ?

3. dahiliye randevu aldım derdimi anlattım bide aradan kan tahlilini çıkarayım dedim adam resmen sövdü böyle bir şey var mı dövmemek için kendimi zor tuttum, yok yapamazmışta ya sen dahiliyesin nasıl yapamıyorsun, tek yapacağın kan istemek ki bir çok hastanede yapılıyor

4. acile gittim ayağıma cam batmıştı, acildeki kadın kan gördü bayıldı böyle bir mantık var mı madem kan görüp bayılcan niye koydular seni oraya, onu geçtim hemşire geldi cam yok diyo, ya var işte neyse başkasını daha çağırdılar onla anca hallettik

5. kan aldırcam bekle onca sıra onu geçtim gelmişler yeni eğitimli adamı koymuşlar adam resmen iğneyi kolumda patlattı bide bir şey olmamışcasına rahat tavırlarla resmen kaçtı

6. sırtım tutulmuş , kalp zannettik, mehmet akif ersoy göğüs kalp hastanesine gittik adamlarda yeterli yer yok dedik bari doktor baksın, acildeki doktorun işi çıkmış nasıl mantıktır bu,hadise saat 2 de başladı, 3 te bu hastanedeydim sonra ambulans bekledim 4 te ambulans geldi ne hikmetse ambulanslarda yok koca hastanin sonra beni beylik düzü evet yanlış duymadınız beylik düzündeki özele attılar beni ve oradada doktor yoktu, 5 te vardığım beklik düzüne saat 9 a kadar doktor bekledim eğer kalple ilgili sıkıntım olsa ölebilirdim

7. teyzem kataraktı yaşından gereği haliyle gözünden ameliyat olacaktı devlete gitti işte biz size bunu özeli önerelim diye gitti neyse verdi parayı yattı ne oldu olacak sol gözü yerine sağ gözüne ameliyat etmişler ve gören gözünü kör ettiler daha ne olsun işte türkiyenin gerçek hastane sistemi çok güzel dimi ?