Çok hayal kuruyorsunuz :) Bu dediğiniz güzel hayaller fakat tamamen hayallerden ibaret.
Şuan bu forumdaki kullanılan vBulletin scriptinin resmi Türkçe destek sitesi bile yok. Adamlar onu bile vermezken ki vbulletin.org un en üst seviye coderlerinden biriside Atakan Koç'tur. Zamanında Türkçe vBulletin destek işinde beraber aynı yönetimde çalışma fırsatı bulmuştum. vBulletin üzerinde en iyi coderler ve grafikerlerden kurulu bir yönetimimiz varken Atakan Koç'un kaç defa başvurusuna rağmen bir sonuç alınamamıştı.
Bunun üzerine bu tarz konular çok açıldı fakat tamamen laftan ibaretti. Çünkü Türkiye'de çok özgün proje çıkmıyor ne yazık ki. Adamlar facebook, twitterı buluyor bizimkiler klonunu yapıyor :D

Bir ekip kurmaktan bahsediyorsunuz. Bu ekip ile aynı ev içerisinde kalmanız gerekir. Ortak akıl içerisinde proje yürütmek gerekir. Facebook'un bir filmi var onu izlerseniz nasıl bir işten proje aşamasından bahsettiğimi de anlarsınız.
Öncelikle projenin her türlü aşaması düşülmesi lazım. Amacı, seçilecek alanı, ve iyi bir miktarda finansal kaynağı.
Projenin iki tür yolu olmalı.
1. si başarılı olma ihtimali diğeri ise başarısızlık ihtimali.
Fakat ben bunların hiç birini sizde görmüyorum. Şevkinizi kırmak gibi olmasın ama başta dediğim gibi hayal ürünü. 3 coder 2 grafiker 1 çaycı 1 zerzavatçı ile yapılacak işler değil