AlperenAtasever Rüya mı ? Asıl şuan yaşadığın hayat Rüya !

Biz kesinen inanıyoruz İslam'ın tüm Dünya'ya hükmedeceğine.

İster adı OSMANLI olur ister başka bir isim.

Sizin için Dünya tabi ki de Cennet :)

Bizler Dünya'ya bel bağlayanlar değil Dünya'yı Ahirete satanlarız(İNŞALLAH).

Cennet dediğin Vatan senin gibiler ile değil Dünya'sını Ahiretine satanlar ile kurtuldu.

Bu vatanın kurtuluşunun bir askeri başarının ürünü olduğunu söyleyenler ya tarihten yada mantıktan bi haber.

Arap bedevisiymiş sen kimi kastettiğini bir açıkça söylesene.

Vatan kendininmiş gibi konuşuyorsun ya...

"Mülk Ancak ALLAH'ındır."

Bu aralar şu cümle çok kullanılır oldu. "Türkler Müslümanlaşmadı Araplaştı"(!)

Ya şu forumda düpedüz IRKçılık yapılıyor!

Bizim için ne Türk ne Kürt ne Ermeni ne Arap farketmez. İnsan, kendi iradesi ile yapmadığı ile hükümlendirilmez!

Doğru, Araplardan gelirse Araplara gidilir Kürtlerden gelirse Kürtlere...

İnsan doğrunun, hakkın peşinde olmalı

"Onların (müşriklere); «Allahın indirdiğine uyun» denildiği zaman onlar: «Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulunduğumuz şey'e uyarız» derler. Ya ataları birşey anlamamış, doğruyu da bulamamış idiyseler?"(Kur'an'dan- Bakara/170)

Tabi Müslüman olmayana Ayet söylemek biraz abes kalır.(Senin müslüman olup olmadığından bahsetmiyorum. Forumda müslüman olmayan çok kişi var.)

Ancak %97'si veya civarı(tam istatistiği bilmiyorum) Müslüman olan bir ülkede nasıl olur da Laiklik yaşatılıp, Demokrasi var denilebilinir ?

Size bir soru daha sorayım "Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözü ile Demokrasi kesinin bahsedilirken neden Laiklik ile bu Sınırlandırılır ? Bu söz burda yerine ulaşmamıştır.

Sözümü çok uzattım bu yüzden biraz daha kısa kesmek istiyorum.

Ancak şunu bilin ki ALLAH'ın kanunlarını neredeyse hiç bilmiyorsunuz. Bildiğiniz hırsızlık sonucu kol kesmek, Zina sonucu idam etmek bunlarda hiç teferruatsız. Tamamen ön yargı ile bakınılan ve eğer bu hükümler uygulanırsa Gayri-Müslimlerin hakkının gasp edileceği düşüncesi

Bilmeden yargılamayı ne de çok seviyor insanoğlu(bende insanım sonuçta :)) bilerek veya bilmeyerek bu şekilde yargılamayı yapıyoruz ama önemli olan bu yargılarımızı yargılayarak doğruyu bulmak(geçte olsa).

OSMANLI zamanında ALLAH'ın hükümleri uygulanıyordu ve Gayri-Müslimlerin hakkı gasp edilmiyordu(Kanunen)

Ve şu bilinir ki Hz.Ömer(r.a.) zamanının belkide dünyada en Adaletli yönetilen zamanı olduğu...

Yazım biraz uzun oldu k.bakmayın.