wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizden Link Vermekten Korkmayın

9 Mesajlar 1.722 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yamyamix yamyamix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Güvenlik görevlisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 86 / 98
  • Ticaret 7, (%100)
Yıllardır seo uzmanları siteden link çıkışlarının zararlı olduklarını söyleyip durdular ama durum öyle değilmiş, detaylar haberimizde.

Google’ın İsviçre ofisinden John Mueller’in yönettiği online toplantıda gelen soruya verilen yanıt, bu zamana kadar bilinen SEO uygulamalarından birin tarihe gömdü.
Web sitesinden dışarıya verilen linklerin, SEO için bir dezavantaj olduğunu düşünen içerik üreticileri ve site yöneticileri, gelen açıklama ile epey şaşıracak gibi görünüyor.
Mueller, dışarıya verilen linklerin, arama sonuçlarında siteleri sıralamak için kullandıkları yüzlerce faktörden biri olmadığını belirtti.

Şimdiye kadar bu konu hakkında yazılmış makaleler ne olacak ve webmasterlar, seo uzmanlarına ne gibi tepki verecek ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Bu açıklama sonrasında “site dışına link verirsek, SEO avantajını kaybederiz” düşüncesini bir kenara bırakıp, gelen ziyaretçiyi doğru içeriklere yönlendirerek, verimli bir web deneyimi yaşatmanın en iyi yol olduğunu bilerek içerik üretmelerinde fayda var.

Kaynak: http://www.nededik.com/sitenizden-link-vermekten-korkmayin/
MinieTool Kingjames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MinieTool MinieTool Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 84 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
sövecekler işte merak konusu değil :D :D iyi oldu bu linkten çekiniyordum bol bol veririm :D

• Üyelik 06.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 86 / 98
  • Ticaret 7, (%100)
Bana sövmesinler de kime söverlerse artık.

MuhammedEminoglu MuhammedEminoglu Alter Sözlük Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 42 / 40
  • Ticaret 7, (%100)
eğer öyle bir şey doğru olsaydı Ekşi Sözlük gibi sitelerin yok olması gerekirdi. zira link çıkışlarının haddi hesabı yok. (eskiden no follow link de yoktu sözlükte, direkt çıkış veriliyordu, ama yıllardır zirveden inmedi)

wmaraci
wmaraci

emirhan61 emirhan61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)
Güzel başlık forumlardaki seo paketi adı altında beş para etmez başlıkların kapanması bence daha iyi olur. Bu konuda da yetkili bir abi açıklama yapsa keşke.

• Üyelik 06.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 86 / 98
  • Ticaret 7, (%100)

MuhammedEminoğlu adlı üyeden alıntı

eğer öyle bir şey doğru olsaydı Ekşi Sözlük gibi sitelerin yok olması gerekirdi. zira link çıkışlarının haddi hesabı yok. (eskiden no follow link de yoktu sözlükte, direkt çıkış veriliyordu, ama yıllardır zirveden inmedi)

Vallahi bu dediğin şeylere benim de kafam basmıyor. Sadece linki bırak misal haber sitelerinin bazıları acayip derecede yavaş açılıyor ama adamlar zirvedirler, yine çoğu haber siteleri reklamdan geçilmiyor adamlar yine zirvede sözlükler ve forumlar linkten geçilmiyor ve daha Google'un istemediği dedikleri birçok şeyi yapan bir ton iş yapan site var. Anlamıyorum biz mi kandırılıyoruz adamlar mı torpilli çok garip
MuhammedEminoglu

kişi bu mesajı beğendi.

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Her söylenene inanmayın :D
avsa1

kişi bu mesajı beğendi.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
siteden link çıkışlarının zararlı olduğunu iddia edeni de ilk defa duyuyorum
bir sitenin kendi kategorisinde otorite sahibi sitelere link vermesi siteye + puan kazandırır

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
sitenizden çöp sitelere link çıkışının da faydası yok.

Tanıtım yazısı almak isteyen 2 kişinin sitesini inceledikten sonra tanıtım yazısı vermemiştim.

Dışarıya link çıkışı konu ile alakalı olmalı sadece link çıkışı vermek için değil kullanıcıya yönelik bilgiye ulaşması açısından verilmeli. Google ve diğer arama motorları dışarıya link çıkışını bu gözle bakar.

Siteniz çok güzel, temiz kodlama, kelime anahtarlarında iyi durumda ve siz 15-20 lira için önüne gelene link veriyorsunuz.

Faydası mı olacak?

Tam tersi durumlar meydana gelir. Milletin anlayamadığı şey ise bugün link verdin eeee bir zararı olmadığını düşünmesidir. Keza bir yerden link mi aldın (kaliteli ise) hemen yarın mı etki edecek.

Sabırsız insanlar google ve diğer arama motorlarında kolay kolay çıkamazlar. (Bol bol para harcayıp backlink/tanıtım yazıları almadıkça)

Ben hiç para harcamıyorum ve hep zirveye çıkmak kolay oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al