wmaraci reklam

Seo'da bilgi kirliliği!

12 Mesajlar 1.619 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ankarahaber ankarahaber Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 48 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Değerli Wmaraci dostları,
Seo konusunda tabiri caizse artık ağzı olan konuşuyor. Her tarafta bir bilgi kirliliği var. Bu işi iyi yapıyoruz diyenlerde öğretirken nereden başlayacaklarını bilemiyorlar.
Lütfen birisi seo ile ilgili sırasıyla neler yapılması gerekiyorsa madde madde açıklasın da birilerine faydalı olsun. Yoksa emin olun herkesin kafası karışık.

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Yemek tarifi mi hocam bu madde madde açıklansın. Her sitenin, her domainin, her sunucunun bile bir sürü değişkeni var. İki maddede hallolacak birşey olsa millet aylık binlerce lirayı SEO hizmeti için vermez. Siz bildiğinizi yapın. Başarılıysanız sizin yönteminiz en doğrusudur.
Bedir

kişi bu mesajı beğendi.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
SEO uzmanı değilim.

şöyle SEO yapıyoruz, böyle SEO yapıyoruz diye konu açanların ilk referansları hep şirket içi, danışıklı dövüş.

Herkesin bir yöntemi var.

Benimkilerde bunlar.

• backlink almadan,

• tanıttım yazısı almadan,

• sosyal medyada kasmadan,

• seo paketlerine para vermeden,

• sahte hit gönderen programlara bulaşmadan,

Çıkartsınlar Helal olsun diyeceğim.

Benim referansım arama motorlarıdır. (Açtığım konular)

TRomantik TRomantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek EmpowerSP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 119 / 188
  • Ticaret 21, (%100)
Ahh değinmek istediğim konu bu işte.
Öncelikle şunu söyleyebilirim, bu forumda ana sayfada ve reklamlarda görünen hiç bir çalışma SEO DEĞİLDİR!
Yapan arkadaşlar gelsin onların yüzlerine karşıda söyleyebilirim.
1 ay önce burdan birisine "forumda en çok görüntülenen" konudan yararlanarak MEGA(MEGA MEGA!) paket satın aldım, küçük işletmeci için 200 TL verildi pakete miktar büyük yani. Çünkü 2 Lira domain almak için fırsat kolluyodum.
Paketler, referanslar, konu altında ki yorumlar o kadar etkileyici hazırlanmış ki insanın ağzı açık kalıyo hemen en iyisinden yaptırayım en üst sıraya çıkayım para kazanayım diye ağzının suları akıyor (Benim).
Velhasıl alıyoruz bu paketten, aradan 10 gün geçiyor .rar dosyasında bir "Rapor (Kurumsallık)" sunuyolar.
Rapora bi bakıyosunuz facebookta "Mustafa Bilmem ne" isimli bir hesaptan sitenizin linki paylaşılmış ve backlink alınmış koskoca facebook'tan(Offf ne yararlı demi FACEBOOK!).
3 adet blog açılmış, paravan blog adı altında ve 1er adet post girilmiş (tüm tanıtımlarda aynı yazı kullanılıyor yani hepsi index aldığı zaman özgünlük % SIFIR) ve adına paravan blog denilmiş.
Adı sanı belli olmayan PR değeri belirsiz, hiti kalmamış yıllanmış 4 adet siteden yine aynı tanıtım yazıları ile alınan bir kaç link.
Tumblr :) 5 tane tumblr hesabından aynı yazının paylaşımı, hiç görmediğimiz edu .gov falan buralardan yorum backlinki (30 saniyede 200 tane edu ve gov siteden link alınıyor) falan.

Yukarıda saydıklarım PAKET SUNARAK KONU AÇAN VE PAKETLERE İSİM VEREREK TİCARET YAPAN EMEK DÜŞMANLARI için geçerlidir.
Sırf yediğim bu kazık sonrası gece gündüz bu işi araştırdım.
Tek bir programa sitenizin adı yazılıyor, diğer textboxa anahtar kelimeleriniz, diğer textboxa kaç günde biteceği yazıldıktan sonra Start butonuna basılıyor ve sanal makine bi kenera atılıyor ta ki vaadedilen güne kadar. Sonra zaten program tüm hesapları açıyor, yazıları paylaşıyor rapor!(RAPOR!!) hazırlıyor ve av artık hazır hale geliyor.

Üstüne üstelik bu kişilere bu forumlarda "HOCAM" diye hitap ediliyor. Kesinlikle benim nazarımda hiç birisinin "DEĞERİ" yoktur.

Neyse bu işin yalan "EMEK HIRSIZLIĞI" kısmı.

Asıl olan doğru adımlar ise bana göre şu şekilde:
-Domain alınır,
-Sunucu alınır,
-Hedef kitle belirlenir,
-Konu belirlenir,
-Yola çıkılır,
-İçerikler girilir,
-Sosyal medya reklamı yapılır (Bu EMEK TACİRLERİNE verilen paralara çok güzel reklam paketleri mevcut),
-Üyeleriniz/ziyaretçileriniz gelir memnun kalırsa etrafıda gelir,
-Siteniz büyür.

Ayrıca internette herkes doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyor, girdiğiniz içerik doğru olursa eğer "İLK SIRADA SİZ OLURSUNUZ".

Bu belki 1 hafta belki 1 ayınızı alacak fakat budur.

Gözler çok yüksekte ise eğer TANINMIŞ SİTELERDEN (Yıllanmış, kendi alanında marka olmuş) Tanıtım Yazı ya da Banner tarzı reklamlar alınarak günde binlerce belki milyonlarca ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

İlla bir uzman ile çalışarak para vermek istenilirse eğer onu yapan gerçek uzmanlarda var.
Çalışma şekilleri bellidir, size bir paket sunmazlar, sizden bilgilerinizi isterler ve sektörünüzde araştırma yaparlar. Araştırma sonucu yapacakları çalışmalara göre fiyat belirlenir ve genelde "YILLIK" çalışma yaparlar (Min. Aylık)...

Aldıkları para karşılığı sizi gerçekten üst sıralara çıkarırlar çünkü yukarıda saydıklarımı siz değil onlar yapar. Aynı şeyi siz yaparsanız para vermeden katlarını kazanabilirsiniz.

Sen ne yaptında konuşuyosun diyenleriniz olabilir, onlar beni sakın muhattap almasın forumda bir çok SEO HOCASININ konusu var, o konulara "Hocam çok iyidi hitlerim arttı sitelerim kudurdu gitten çatlıyo çatlıyo adamsın" gibisinden ref yorumlar atsın.

Adam 5 liralık paket almış, hitim 5 günde 20 katına çıktı diye ref oluyor.

Yapmayın.. Yaptırmayın... Emeklerimize yazık.

Kendi çabam ile açtığım site ilk günden google'da 1.sırayı aldı, 3 gün orda kaldı günlük hit sadece o linkten 3k 4k oldu.. Dedim ki dur bi forumlara bakıyım, en üstte kalmak için ne gerekli. Demez olaydım. Bi paket aldım, şimdi hitim 300-600-800 arası. Gerçi çalışma bittikten sonra 800'ü göremedim hiç. Ortalama 350 400 arası.
De gidi de..
ankarahaber donmezhasan EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

EmpowerSP.Com | Ahrefs & SemRush & Moz & Majestic ve daha fazla araç TEK FİYATA: 120TL
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mehmetkadi mehmetkadi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 3, (%100)
TRomantik adam yazmış helal olsun tamamen katılıyorum :)
ankarahaber TRomantik

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
TRomantik 200 TL'ye epey bir deneyim kazanmışsınız. Para çok da boşa gitmemiş :)
ankarahaber Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek EmpowerSP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 119 / 188
  • Ticaret 21, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

TRomantik 200 TL'ye epey bir deneyim kazanmışsınız. Para çok da boşa gitmemiş :)

Aynı paketi satan arkadaş gelsin bana "ben emek taciriyim, heveslerinizi kursakta bırakmak için bu işi yapıyorum kesinlikle beni deneyin" desin. 200 lira değil evimi arabamı satar veririm.
Yapılanların hiç bir faydası olmadığını herkesten iyi biliyorlar fakat "ekmek parası" kazanmak için sağda solda görükleri ekmeklere el uzatıyorlar.
İthamlarım ağır olabilir fakat kesinlikle olayın gerçek yüzü budur. Aksini iddia eden var buyursun "Aman hocam nasıl seo yaptın nasıl yaptın anlatamam sunucularım hitten patladı silikon vadisinden server kiraladım 5 liralık paketinizden sonra" gibisinden klasik refciler hariç tabi ki :)
Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

EmpowerSP.Com | Ahrefs & SemRush & Moz & Majestic ve daha fazla araç TEK FİYATA: 120TL

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Her seocunun yoğurt yiyişi farklıdır.
Benim yaptığım seo: Önce rakip analizi yaparım, ardından anahtar kelimeye uygun domain ve seo uyumlu siteyi kurmaya başlarım. Siteyi sürekli güncel tutarak belirli bir yerlere getiririm. Sıralamamdaki yükselmeyi de not ederim. 6 ay gibi bir sürede istediğim yere gelirim. Eğer rakip çok ise bazen geçer, rakip az ise daha kısa zamanda zirveye otururum. Mecbur kalmadıkça backlink paketi almıyorum.
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek EmpowerSP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 119 / 188
  • Ticaret 21, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Her seocunun yoğurt yiyişi farklıdır.
Benim yaptığım seo: Önce rakip analizi yaparım, ardından anahtar kelimeye uygun domain ve seo uyumlu siteyi kurmaya başlarım. Siteyi sürekli güncel tutarak belirli bir yerlere getiririm. Sıralamamdaki yükselmeyi de not ederim. 6 ay gibi bir sürede istediğim yere gelirim. Eğer rakip çok ise bazen geçer, rakip az ise daha kısa zamanda zirveye otururum. Mecbur kalmadıkça backlink paketi almıyorum.

Hocam gerekirse backlink paketide alınır ama 2 günde yüzlerce siteden tek bir yazı ile olmaz ki.
Bahsettiğim SEO bu, önce bi sektörü araştırıp yol haritası çizmek gerekli.
Yoksa herkes 10 lira verir 100 tane forumda tanıtım yaptırır tepeye geçer. Böyle bişey yok.
Bu işi yapanlar yapıyo lafım yok onlara kimsenin hakkı kalmayacak eninde sonunda çıkacak o emeklerin karşılığı fakat referans olanlar beni benden alıyor.
Bu konuda biraz patladım gibi oldu ama aslında sakin biriyimdir :o

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Baya dolmuşsun TRomantik siteni incelemek isterim pm atar mısın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al