Öncelikle merhaba

Youtubeda bi kanal açmayı düşünüyorum ama aklımı karıştıran bir husus var. Kanalıma oyun içerisinde kendim oynarken yaşadığım komik olayları düzenleyerek daha komik hale getirip koymayı düşünüyorum.
Mesela komik 20 saniyelik bir olay oldu. Videoda müzik yok ama bazı ufak sesler eklesem telif hakkına girer mi? nasıl öğrenebilirim

mesela başka bir oyunda cam kırıldı, altına 'al kırdın kırdın' diyen çocuğun sesini koysam (al kırdın kırdın sesi)
yada thug lifelık bir olay oldu, altına smoke weed everyday koydum diyelim (smoke weed sesi)
yada harika bi hareket oldu altına 'mom, get the camera' sözünü ekleyip videoyu mlg haline getirdim (mom get the camera)

yani örnekler çoğaltılabilir ama videoyu düzenleyip böyle ses efektleri eklesem telif hakkına girer mi? Bu tarz videolar yapmayı düşünüyorum. mesela örnekteki videoda internet üzerinde popüler olmuş yabancı sesler çok var. yani türkiyedeki 'al kırdın kırdın' gibi düşünelim. böyle şeyler harmanlayıp koysam telif hakkına girer mi şimdiden teşekkürler