wmaraci reklam

Sahibinden.com Rekabet Kurumuna ve Devletin 9 Adet Kurumuna ŞİKAYET EDİLDİ! Destek Bekleniyor!

50 Mesajlar 9.682 Okunma
wmaraci reklam

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
brbtt Bence buradaki hiçbir yorumu kişisel algılama. kimsenin sana garezi olacagını zannetmiyorum. olay tamamen emlakcılıkla alakalı. emlakcı denilince mileltin aklına gelen: Gaspcı hırsız soyguncu çıkarcı vicdansız. belki bu söylediklerim senin için geçerli degil, ama emlakcıları biz böyle tanıdık ve tanıttılar.

Ek Olarak: emlakcı gördügümde camına bile bakmıyorum. içeride bişey oturuyor! iki eli dirseklerinden masada ve ellerini ovuşturuyor.
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Konuyla alakalı yazdığım mesaja alıntı yapılarak gelişmelerle ilgili cevap yazıldığı için aynı mesajı tekrardan ekliyorum:

Bir dönem gayrımenkul sektöründe ünlü bir Amerikan firmasında çalıştım.

200 tane ilanda full kiralık satsan ortalama 140 bin TL gelir elde edersin. Tekel diye kınadığın firma senden bunun karşılığında %10 alıyor. %700 zam alıyor diye şikayet edilen paketten emlakçının yaptığı kar oranı %850 - %900. Adam böyle nimet bulmuş, hala ağlıyor. Üstelik çoğu da yurtdışında olması gerektiği gibi bu işi lisanslı olarak yapmadığı halde.

Şimdi bu pür zeka arkadaş, kiralık ev için yüzde 10 + KDV istediği müşteride, acaba ben haddinden fazla mı kazanıyorum demeyecek ama Sahibinden aynı şekilde kendisinden %10 istediğinde bunlar tekel, bunlar kan emici olacak.

Normalde emlakçı yer gösterme ücreti alamaz, Türkiye'de alınıyor çoğunlukla. Kaparo için vekaletname gerekir, çoğu sözle geçiştiriyor. Sözleşmesiz hizmet verilmemesi lazımken, yine ahbap çavuş ilişkisiyle ortada resmi evrak olmadan satış yapılıyor. Bazı işlemlerde neredeyse emlakçıya ait tek bir imza bile olmadığı zaman oluyor. Adamın o satıştan devlete tek kuruş beyanı yok.

Hayır bir de bindiği dalı kesiyor. Sahibinden.com'un ardından gelen firmalar, Sahibinden'e bir zarar oluşsa sanıyor ki aynı fiyat politikası güdecek. Bu sefer piyasadaki boşluğu doldurmak için onlar da rakamları arttıracak.

Şu kadar basit bir matematik hesabını yapamayan adamın ticaret yapıyor olması cidden memleketin özeti.

Sahibinden.com'un sizden sattığı paket karşılığı kazancı, sizin sattığınız kiralık ev karşılığı kiracıdan aldığınızla aynı. Yukarıda örnekledim. Madem ülke ekonomisini bu kadar düşünüyorsanız, siz de kiracıdan aldığınız komisyon oranını, sahibinden'den talep ettiğiniz yüzdeye çekin. Yapabiliyorsanız ondan sonra gelip burada şikayette bulunun.
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Tekel olmuyor sahibinden kendi sektöründe lider türkiyenin en büyük sitelerinden birisi gitipte abc.com ile aynı fiyata magaza açtırmayacak illaki bence saçma bir gerekçe şikayet etmek için
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

Archer Archer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 43 / 53
  • Ticaret 1, (%100)
"Adam gırtlağına yapışmıyor" söylemi çok yanlış. Şimdi sizin yaşadığınız şehirde sadece 1 market olursa ne olur? İstediğini istediği fiyattan istediğine satmaz mı? Bunların örneklerini yıllarca görmedik mi? Gördük ama serbest piyasa dedik rekabet ortamı yaratılmadı ve hiç sorun çıkmadı.

Sonra ne oldu? BİM gibi büyük marketler geldi. (Büyük gibi duruyor olabilirler ama sanırım hala ufak tefek bakkal ve marketler piyasada yüzde 60 pazar payına sahip. Daha da büyümeleri mümkün. ) Bu marketler istese diğer ufak marketlerin bir ayda ipini çeker. Hatta birbirleriyle öyle bir rekabete girerler ki rus ruleti oynayabilirler. Ama yapabiliyorlar mı yapamıyorlar. Çünkü rekabet kanunu artık onlar için geçerli.

Sahibinden.com hizmetlerinden istediği fiyatı talep edebilir ama elindeki güçle yüzde 700'lük bir artış yapamaz. Bu onun piyasayı domine ettiğini gösterir. Daha yeni yemeksepeti için benzer bir dava açıldı.

Gazetelere ve yazarlara da mail göndermekten çekinmeyin.
Bunlar için internette tekel yaratmak çocuk oyuncağı.
Birileri bunların tekeline çomak sokmalı.

Emlakçılık her ne kadar bana ters gelse de aldıkları komisyonları çok görmeyin arkadaşlar. Çalışmazsınız olur biter. (Sadece komisyonla değil evlere tekrar değer bitip satmaya çalışan emlakçıları kastetmiyorum) Ama emlakçıların da çok büyük giderleri var. Bence birilerine çatacaksanız yatırdıkları paranın mislini kazanan ve para kazandıkları halde emlakçıya komisyon vermeyip, müşteriden almasını ısrar eden inşaat şirketlerine söyleyin o söylediklerinizi. Emlakçılar üvey evlat mı?
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

digibakers.com - the power of thinking small...
wmaraci
wmaraci

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Ticaret yapmayan arkadaşlar ne kadar kolay atıp tutuyor, buradaki husus sitenin yüksek reklam maliyeti değil %700 zam yapılması ve tekeli olduğu piyasanın vermiş olduğu rahatlıkla dayatması, boş beleş atmayı bırakmadığınız sürece sömürülmeye mahkumsunuz.
örnek: wmaraci piyasada tekel diyelim ve ticaret alanını ücretli yapıyor hanginiz para verip orada satış yapıcaksınız haydi yaptınız 2. ci senesinde verdiğiniz ücrete %700 zam yaptı ? error
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

telegram: saydekofficial

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
Hocam açıkçası az saçma bulmaktayım nedeni ise;

Şikayetiniz boş olur serbest piyasa istediğini yapabilir o yüzden kimse karışamaz sen nasıl ürün satarsın istediğin fiyata koyarsın o mantığı ile devlet karışamaz yani

ve..

Sahibinden.com giderleri çok, siz sanıyorsunuz kar ediyor, ama maalesef öyle değil giderleri var serverlar makineleri, çalışanları, elektriği, alt yapıları, A-Z giderleri mevcuttur büyük bir iş yapıyor

Ve en önemlisi reklam, o kar ettiklerini çoğunlukla reklama gitmektedir, google reklamlarından bahsetmiyorum burada

İstanbul metro reklamında, Otobüs reklamında, TV reklamlarında bunlar milyarlar paralar gitmektedir.

Bu işin inanın vergileri bile çoktur o yüzden fiyat tartışmayalım, sahibinden.com araba olarak çok işime yaradı araba sattım aldım. :)

Türkiyede böyle bir site olmasa zaten ne emlakçı olurdu ne oto galerici olurdu satışlar asıl İNTERNETTEN gerçekleşiyor :)
burakisci brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

www.osmanlidavetiyeci.com

KraLServer KraLServer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Hosting ve Server Yönetimi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Z** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Emlakçılara çok saçma şekilde ithamlarda bulunulmuş ve aşağılanmış bin tane laf söylenmiş..

Ne alıp veremediğiniz var Emlakçılarla bilmiyorum ama bu ülkede kanunlar herşeyden üstün olmak zorunda.

Bu arada; o dilekçe çok daha iyi yazılabilirdi. yüzeysel yazılmış..
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

Aristokrat1 Aristokrat1 Ansiklopedik Blog Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Wordpress & Google Ads Uzmanı
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 31 / 22
  • Ticaret 3, (%67)
Hakkını ve insanların hakkını arama güzel bir şey tebrik ediyorum sizi.

bir mod. arkadaş bana DM atabilir mi bu konu bir olayı tetikler gibi site yöneticilerinde bir arkadaş lütfen bana ulaşsın.
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

Nefse muhalefet veliliktir.

ibobarut ibobarut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Emlak
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Burada Emlakçılara itamlarda bulunanlarda , emlakçı olup sahibinden sitesinin yaptığı haksızlıklara karşı çıkanlarda aslında aynı saftalar...

Şimdi mantıkmıdır bir yılda %500lere varan zamlar yapmak? Emlakçı adam 100.000 tl lik bir ev sattığında 3 ile 4 bin arasında bir komisyon alır (toplamda)
kimse demesin bana %3+%3 diye... bu aldığı 3 ile 4 bin arasındaki komisyonun %50si masraflarına gitmektedir.En Kolay örneği ayda min 1000 tl , max 3000 tl bu siteye vermektedir.Daha bunun kirası v.s'sini saymıyorum.Yılda 2 veya 3 ay işler iyi dediğinde 2 ev satar , diğer aylarda 1 ev satsa şükür eder. sabah 9 da dükkanı açar akşam 9da dükkanı kapar.

Şimdi açıkçası eskiden yılda 1000 tl verdiği siteye şuan ayda 1000 tl veren bir emlakçı nasıl olsunda 100.000 tl lik evden 3 ile 4 bin arası komisyon almaya yetinsin.Mecburiyetten ya alıcıdan ya satıcıdan bir kere %3 alacak daha sonra diğer taraftanda %2 yi alacakki bu paraları çıkarsın.

Kimi arkadaşlar yaşadığı şehirlere göre yorum yapıp , burada 1 ev 1milyon tl ama diye yorumlarda bulunabilir.Fakat emin olun yaşadığınız o şehirdeki emlakçılarda her ay 1milyonTL lik ev satamıyordur...Eğer öyle iş yapıyorsa saten bir süre sonra emlakçı olmaz.. veya her ay düzenli 1m'lik satış yapacaksa dükkanının olduğu yer ve kirası en aşağı 10-20bin tl olmalıki bu işi yapabilsin...

İşte sıkıntı burda doğuyor arkadaşlar.İlanların fiyatları girilen ilan ile doğru orantılı olmalı...

Ben Ispartadan 90.000 tl lik ilanada 19 tl veriyorum , adam istanbulda 1m'lik ilanada 19 tl veriyor. Ben %6 komisyon alsam 5400 tl ederken 1m'lik satışı yapan kişi %2 alsa 20bin tl yapıyor...

Buradaki Yukarda konuyu açan ve şikayette bulunan arkadaşta eminimki bu adaletsiz sistemden ötürü şikayette bulunmaktadır...

Arkadaşı tebrik ediyor ve sonuçları 4 gözle bekliyorum.
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Araba piyasası mahfoldu mahfoldu, araba alamıyoruz artık.
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al