Merhaba,
Şu an Türkiye'de dişe dokunur para kazanan siteler Alexa TR ilk 1000'deki sitelerdir. Yani milyonlarca site içinden sadece ilk bin tanesi iyi kötü para kazanabiliyor.

Benim çok yakın bir dostumun Alexa TR 600'lerde bir sitesi var. Benden gizlemez aylık kazandığı para 1500-2000 ortalama. Mevsimsel bir şeyler olduğu için yayınlar, bazı aylar 3000 lere çıkıyor bazı aylar 1000 lere kadar düşüyor ortalama 1500-2000.

Eğer ekşi sözlük onedio gibi daha önce denenmemiş bir fikrin varsa buyur hiç çekinmeden başla. Değilse bence bir işe gir çalış, ailene o şekilde destek olursun. Web sitesinden geçim sağlayacak para kazanabilmek çok zor. Büyük projeler ekip istiyor, para ekibe dağıtılınca elde gene az miktarlar kalıyor. Türkiye'de 30-40 site web'ten parayı götürüyor, bunun dışında ilk 1000 de eh işte denecek bir para kazanıyor. Kalan kısım aylık 30 lira - 40 lira, 100 lira 200 lira hadi taş çatlasın 500 lira kazanıyor

Bir işe girersen (eğitim düzeyin ne bilmiyorum genel konuşuyorum) en az alacağın para 1500 liralarda olur. Belli alanda bir yetkinliğin varsa en azından 2000'lerle başlarsın. 2000 lirayı kazandıracak site yapmak için çok ciddi emekler harcaman lazım ki sonucunda kazanabilir misin belirsiz.

Eş zamanlı hobi olarak siteni de açarsın, tutarsa, kayda değer kazandırırsa işi bırakırsın o zaman.

PS: hobi olarak sitem var, her gün zaman ayırıyorum. Günlük hit 1000+ Alexa TR 11 bin, kazanç 50-60 lira :D (adsense +sponsor)
Selamlar...