wmaraci reklam

Ah işveren!

11 Mesajlar 1.415 Okunma
wmaraci reklam

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Askerden geleli 4 ay olacak, gelmeden 1 - 2 hafta öncesinden iş aramaya başladım. Artık ne iş olursa olsun diye düşünerek 4 ayda 150+ iş başvurusu yaptığımı fark ettim. Sonuç tabi ki de hüsran. İşverenler öyle uçuğa kaçmış ki artık, tutabilene aşk olsun. Yaşım 21 bir meslek yok çırak ol bari dedim o bile olmuyor. Önceden çırak alırlardı öğretirlerdi, ezerlerdi bir şeyler olurdu şimdi çırak işi bilmiş olacak, lise mezunu olacak. Halen iş bulamadım. Bir uçuk bir yer daha söyleyeyim. A şirketi= Yapı marketi, B şirketi= satış yapılacak olan ürün şirketi, C şirketi= Danışmanlık şirketi.
C'ye görüşmeye gittim normal işe alım soruları sonu olumlu, B şirketine gideceksin onlarla görüşeceksin kabul ederlerse başlayacaksın, maaşını sigortanı danışmanlık şirketi olduğumuz için biz yatıracağız. B şirketine gittim görüşme başladı, A marketi içinde onların elbiselerini giyeceksin, onların marketi altında çalışacaksın ama bizim ürünleri satacaksın. Fakat bizimle ilgin olmayacak. (Bende halen anlamadım.) Gelecek planların ne diye sordular, ne vaadediyorsunuz dedim aldığım cevap '' biz bir şey vaat etmiyoruz, zaten yükselme gibi bir durum yok, 2-3 sene bile çalışsan aynı maaş aynı şekilde devam edeceksin.'' Bir akrabam gönderdi bu karmaşık duruma tanıdıklarıydı güya. Adama sormuş ne oldu diye '' hiç konuşmuyor, müdür satış yapamaz'' demiş. Demiyor ki hata bizde. Neyse halen işsizim. Nerelere başvurmadım, neler neler yapmadım yok hiç biri olmuyor. İçimi dökmek istedim. Durum çok çok kötü. Halen arıyorum.

http://mertaluc.net
wmaraci
reklam

VipTema VipTema Vip Tema Web Tasarım Altın Üye
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1381
  • Beğeniler 703 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Güvenlik ol dostum en kolay iş.

SamedSEZGiN SamedSEZGiN Eski adı: Mirzaturumre Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 99 / 123
  • Ticaret 17, (%100)
Kardeşim senin geçtiğin dönemlerden eminim bir çoğumuz geçmişizdir. İşkur ve umem bu ikisinin istihdam garantili kursları var. Özellikle umem de nadiren açılsada firmaların kursları oluyor. Takip edebilirsen iyi bir kurs yakalarsın. Ayrıca kurs döneminde de ücret alıyorsun.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
işkur ile görüştün mü hiç?
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

SamedSEZGİN adlı üyeden alıntı

Kardeşim senin geçtiğin dönemlerden eminim bir çoğumuz geçmişizdir. İşkur ve umem bu ikisinin istihdam garantili kursları var. Özellikle umem de nadiren açılsada firmaların kursları oluyor. Takip edebilirsen iyi bir kurs yakalarsın. Ayrıca kurs döneminde de ücret alıyorsun.

İşkur işbirliğiyle verilen eğitim programı vardı gittim görüştüm. İşkur diyor ki o şirket eğitimi verir, paranı, sigortanı biz veriyoruz eğitimden sonra işe o mutlaka alacak. Şirket diyor ki eğitim 6 ay, 6ay boyunca eğitimini veriyoruz sonunda sertifika veriliyor. 6 ay sonunda işe alıp almama bizim elimizde. İşkur ise tam tersini söylüyor zorunlu diyor. İşkur günlük harçlığını veriyor o da aylık 800- 900 gibi bir ücret. Firma maaş ödemiyor kar ediyor bu durumda, bir nevi işkuru dolandırıyor. Firma aylardır bu şekilde eleman arıyormuş onu öğrendim.

Ek Olarak:

Okan_IŞIK adlı üyeden alıntı

Güvenlik ol dostum en kolay iş.

Ona da başvurdum aradılar görüştük yarın görüşmeye gelin dediler tamam dedim, cep telefonunuza adresi yollayacağım bir de mail adresi alayım dediler adres falan gelmedi. Bilmiyorum sıkıntı bende mi her şey bende mi patlıyor anlamadım. Bahtsız mıyım yoksa yüzyılın.. :) :D

Sumatrabilisim Sumatrabilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam bu kadar uğraşmıssın bir markete reyon görevlisi veya kasiyer olarak başvuru yapabilirsin eğer asgari ücrete yeter dersen.Bundan önce 2-3 kez marketlerde çalıştım zor iştir ama ordaki dostlukları hiç unutamadım :)

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
@Sumatrabilisim oralara da başvurdum. Olmuyor geri dönüş yapan yok. Zannedersin bir düşman var her gittiğin yere el atıyor. Hic birimi olmaz ya.

1SMHMedya 1SMHMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 505 / 133
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam sendeki bu bahtsızlık nedir ya :) Bu azimle illaki bir iş bulacaksın eminim.
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Bilemiyorum ki �� Elbet bir gün diyorum ama artık ondan da emin değilm.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Sonra diyorlar ülkede iş var türkler begenmiyor bu adam neden bulamıyor ?
mertaluc EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al