wmaraci reklam

Avea inTouch4 rezilliği. Ne yapmalıyım?

13 Mesajlar 3.841 Okunma
wmaraci reklam

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
1 Yıl önce aldığım telefon aldığım günden beri bir çok sorunu oluştur. Telefon kendiliğinde kapanıyor, sürekli kasmalar oluyordu. Bugün (19.02.2016 Cuma) itibariyle gece yarısı telefonuma bakayım derken telefon açılmadı. Sabah uyandığımda ise telefonun patlama derecesine geldiğini, aşırı derecede ısındığını gördüm. Hemen kapı önünde fayans koyarak güç bela soğutmaya başladım. Neticesinde soğudu fakat şimdi telefon hiç açılmıyor. Telefonu iade etmeye çalışsam da mutlak almamaya gayret edeceklerdir. Sizce ne yapmalıyım? Geri iade almayacaklardır, serviste de ne olur belli değil.

http://mertaluc.net
wmaraci
reklam

cgrers cgrers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 39 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
1 yıl once aldıgın telefonu nasıl iade ediceksin anlamadım servise ver ondan sonra konu ac bence

RX 560 4 GB ekran kartı hediye ediyorum. Forum sitemiz: pchastalari.com

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Sürekli sorunlarla karşılaşıldığı bir gerçek, bunu kendileri apaçık biliyorlar. Ürünün memnuniyetsizliği herkeste var. Daha öncelerde iade edenleri duydum fakat nasıl yaptılar bilemiyorum. Serviste de sorunların olduğu sikayetvar'a yazılmış. İade almayacaklarını biliyorum bunun bir yolu olup olmadığını soruyorum. Artık bıktırdı serviste çözüm olacağını zannetmiyorum.

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
"Operatör telefonu alınmaz" bu cümleyi bende operatör telefonu kullandıktan sonra doğruladım. İnanılmaz bir şekilde telefon ürettiriyorlar. Yetenek bu! Yani isteseler bu kadar kötü telefon üretemezler. Her ne kadar ZTE gibi markalar üretse de bi şekilde kullanıcıları kazıklamayı başarıyorlar.
Yapabileceğiniz pek bir şey yok ne yazık ki. Ya servise götürüp baktıracaksınız, ki bu tüm sorunları çözmeyecek. Ya da yeni bir telefon alacaksınız. Biliyorum operatör telefonları insana kafayı yedirtiyor.
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen öyle. Mağduriyeti servis çözemez, yine aynı durum olacağı belli. Belki suçlusu ben olacağım da servis bile kabul etmeyecektir. Cazgırlık genlerinde var.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

"Operatör telefonu alınmaz" bu cümleyi bende operatör telefonu kullandıktan sonra doğruladım. İnanılmaz bir şekilde telefon ürettiriyorlar. Yetenek bu! Yani isteseler bu kadar kötü telefon üretemezler. Her ne kadar ZTE gibi markalar üretse de bi şekilde kullanıcıları kazıklamayı başarıyorlar.
Yapabileceğiniz pek bir şey yok ne yazık ki. Ya servise götürüp baktıracaksınız, ki bu tüm sorunları çözmeyecek. Ya da yeni bir telefon alacaksınız. Biliyorum operatör telefonları insana kafayı yedirtiyor.

mertaluc adlı üyeden alıntı

Aynen öyle. Mağduriyeti servis çözemez, yine aynı durum olacağı belli. Belki suçlusu ben olacağım da servis bile kabul etmeyecektir. Cazgırlık genlerinde var.

hata başta sizde operator telefonu alan kaç kişi görülmüş , güvenmediğiniz bilmediğiniz şeyleri almayın bu olay adrese gitmek gibi bir şey biri uzun yol yanı pahalı diğeri bilmediğiniz yol ucuz, bilmediğiniz yola girerseniz nereye çıkacağınız belli olmaz operator telefonları donanımsal ve yazılımsal eksik telefonlar mucize beklemeyin
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
darkthepro Gülümsedim :) İnanın Türkiye'de operatör telefonları oldukça yüksek miktarlarda satılıyor. Gerçi benim bu olayı yaşayalı bayağı zaman oldu ama insanlar bu tür şirketlere güvenerek hareket ediyorlar. Bence sorun operatör markalarında. Tamam yerli telefon diyorsun -ki değil- insanları kendine bağlamak istiyorsun, neden kötü telefon satıyorsun. İşte bu yüzden bu sektörde gelişmeler olmayacak ve insanları kazıklama duygusundan dolayı yerli telefon yakın zamanda çıkmayacak. İnsanlar güvenip alır, siz de elbette alınmayacak şeyleri almışsınızdır. Oluyor yani ki hayat tecrübesi yaşandıkça öğreniliyor.

Konuyu dağıtmak istemiyorum ama cevabınız üzerine yazmak istedim. Gerek arkadaş gerek ben gerek diğer operatör telefonu alanlar için.
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu ilk operatör telefonu kullandığımda anlamış olmam ve çok geç olması acı gerçek. Sonucu hüsran ne yapacağımı bilmiyorum en fazla servise gider belki yapılır sonra yeni telefon alana kadar kullanılır sonrasında yedek telefon olarak çekmeceye kaldırılır.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Aynı ürünü eşime almıştım. Ben de benzer sorunlarla karşılaştım. Ancak sorunun kaynağı başta biziz. Cihazla birlikte gelen şarj aleti dışında şarj etmeye çalışmayın. Evde başka telefon, tablet gibi cihazların şarj aletleri karıştığında oluyor bu sorunlar. Çünkü farklı aletlerden çıkan akım gücü çok farklı oluyor. Mesela benzer aletlerden 0,4 - ile 2,0 mAH çıkış gücü var bende. Rastgele kullanıldığında cihaz aşırı ısınıyor.

Onun dışında uygulamalar, oyunlar vs yoğun kullanıp da cihazın sıcaklığını 60 °C'yi geçirdiğinizde ne çalışıyor ne de şarj oluyor. Cihaz böyle işte. Aslında hepsi böyledir. Riskli sıcaklıklardan sonra çalışmaz. Yoksa patlama sebebi olur. Ama bu kolay ısınıyor. Oyun oynamaya, yoğun kullanmaya gelmiyor. Araştırmadan aldık memnun değiliz.

Eğer hiçbir zorlama yapmadan sorun yaşıyorsanız elbette servise başvurun ve hakkınızı arayın.
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Başka şarj aletlerini kullanmadım, aldığımdan beridir hep kendi ürünleri. Önceleri kasmalar olup belli süre açılmadığı oluyordu gece bildirimlere bakayım dedim açılmadı her zamanki gibi dedim geri uyudum sabah kalktığım da çok çok yüksekti hatta 39 dereceye kadar geldiği oluyordu ama bu sefer daha yüksekti.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al