wmaraci reklam

İşletim Sisteminiz Nedir?

27 Mesajlar 4.087 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

msenel msenel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Personel
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Kendini bildim bileli Windows'tan şaşmadım. Son zamanlarda Ubuntu'ya merak saldım ve yükledim. Aslında hiç bir şey yapamıyorum, sonra Windows çöktü, hayret. Linux'a mecbur kaldım, ve bir kaç kişi ile görüştükten sonra Manjaro kurmamı söylediler, şu anlık sistem iyi. Bi sorun yok.. Siz hangi sistemi kullanıyorsunuz..

wmaraci
reklam

Ercincaglar Ercincaglar Master Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 826
  • Beğeniler 2 / 188
  • Ticaret 40, (%100)
Birincil İşletim Sistemi Windows 10,
İkincil İşletim Sistemi Linux Kali.
msenel

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Ubuntu, Mint, Debian, Slackware, Puppy, Tails, Voyager, Pardus kullandım. KDE'de en iyi performansı Pardus'tan aldım. Bir dönem Ubuntu forumlarında ayın en iyi masaüstü yarışmasını kazanmışlığım da var :)

Linux'te bir problemle karşılaşınca ve kod bilgisi olmayınca sıkıntılı. Ciddi anlamda zaman kaybı oluşturuyor. Video edit için sistemdeki programlar bir nebze basit arayüzde ama gimp gibi photoshop alternatiflerinin arayüzü ne kadar da uğraşsam bir türlü alışamadığım birşey.

Tamam güvenlik açıkları bakımından Windows kadar sıkıntılı değil ama Linux'e virüs işlemez olayı tamamen şehir efsanesi.

Şu an Windows 10 var makinada sadece. Bilgisayarı biraz dağınık kullanıyorum. Bazen aklıma birşey geliyor birkaç program açıyorum vs. o yüzden Linux kapa, Windows aç muhabbetinden sıkıldığım için artık kullanmıyorum. Yine de masaüstü özelleştirmeleri, dock'lar vs. oldukça keyifli bir sistem.
msenel

kişi bu mesajı beğendi.

teknoonur teknoonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 207 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
Şu an Windows 8.1 kullanıyorum. Uzun süre Xubuntu kullanmıştım ve güzel bir işletim sistemiydi ama son sürüm Ubuntu sürümleri canımı sıktı. Anlamsız bir kasması var. Bir de .net üzerinde çalışmam olduğu için Windows kullanıyorum
msenel

kişi bu mesajı beğendi.

http://onurkinay.com.tr
wmaraci
wmaraci

BerkayYerbasan BerkayYerbasan SunucuOptimizasyonu.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 127 / 54
  • Ticaret 4, (%100)
W7U kullanmaktayim.
msenel

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Sunucu Optimizasyonu ve Fazlası

https://sunucuoptimizasyonu.com

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Ubuntu kullandım : Konsol penceresinde işlem yapamadığınız sürece windows kullansanız da aynı kapıya çıkıyor.

Hackintosh Kullandım : Gerekli sürücüleri ve destekleyen yazılımları bulamazsanız rezalet oluyor, ama eğer doğru bir kurulum ve doğru sürücüleri bulursanız orjinal mac gibi kullanırsınız ama elinizi sürmenizi tavsiye etmem.

Puppy Linux kullandı : Çocuklar için yapılmış işletim sistemi gibi birşey :) Tabi seven, zevk alan vardır o ayrı.

Pardus Kullandım : Eğer ubuntu merakınız varsa bunu kullanabilirsiniz bir deneme aşaması olarak ama ubuntu kadar işlevsel değil, Türk yapımı, uğraşmışlar bir şey yapmak için yine iş görüyor ama indiremediğiniz yazılımlar ve çalışmayan konsol komutları fazla.

Raspberry Pi kullandım : Bilgisayarda olacak şey değil, eğer bir cihaz üretiyorsanız içerisinde iyi olabilir boyutu falanda mb zaten, yer kaplatmadan işlem yaptırırsınız.

M ile başlayan bir şey vardı bide hatırlamıyorum oda 16-17 mb civarındaydı onu da kullandım da 10 mblık işletim sisteminden ne beklerseniz o vardı :D

Windows xp kullandım: efsaneydi.

Windows 8, 8.1 kullandım : Temel bir bilgisayar kullanıcısının işini görecektir.

Windows 10 Kullandım : Gayet güzel ve alabildiğim en yüksek performansı bunda aldım, zaten sürücülerde falan baya destek oluyor, bir de metro sistemini kaldırdıkları ve pencere sistemine çevirmeleri nedeniyle favorim.

Windows 7 kullandım ve şuan kullanıyorum : Bir işletim sisteminde fazla durmayı sevmiyorum, canım sıkılıyor, o yüzden şuan 7'deyim, hatta 30 dakika önce falan geçtim yeni, bunun da sade ve hoş tasarımına bayılıyorum, bide nostaljik havası var bende o nedenle :)

SrcnAkty SrcnAkty WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)
Oyun için Windows 10 :)
msenel

kişi bu mesajı beğendi.

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
Oyun ve grafik programları (photoshop, vegas pro vb.) için Windows 7 kullanıyorum. Bunun dışında diğer laptopımda Ubuntu kurulu, onda kod yazması daha zevkli. :))
msenel

kişi bu mesajı beğendi.

Panarogga Panarogga Adsense Onay Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Adsense
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3021
  • Beğeniler 2 / 516
  • Ticaret 130, (%100)
yılların windows kullanıcısı olarak tabiki windows 10
msenel

kişi bu mesajı beğendi.

msenel msenel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Personel
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

D3M1R adlı üyeden alıntı

Oyun ve grafik programları (photoshop, vegas pro vb.) için Windows 7 kullanıyorum. Bunun dışında diğer laptopımda Ubuntu kurulu, onda kod yazması daha zevkli. :))

Hangi programı kullanıyorsunuz, Brackets falan mı, zevkli dediniz de :) Gimp mi ney var photoshop programı hala alışamadım :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al