wmaraci reklam

Makale Yazarlığı Yalnızca Bana Mı Komik Geliyor?

27 Mesajlar 3.137 Okunma
wmaraci reklam

fulltimeonline fulltimeonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Ben artık çok yetenekli insanlar olduğunu düşünüyorum yani ben bildiğim bir konuda bile 1-2 saatte anca makale yazarken bu kişiler 1-2 saatte 3-4 makale bitirdiklerini söylüyorlar. Ama yani komik geliyor mu hayır sonuçta çok da göze batmayacak şekilde yazıldığında internet kitlesi ortada öyle yada böyle okuyucu buluyor bu yüzdende web site sahipleri alıyor bu içerikleri.

wmaraci
reklam

ankarali87 ankarali87 ..::ANKARA::.. Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek boya kontrol inspector
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 213 / 112
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bende katılıyorum size. İnsanlar günümüzde maalesef hazırcı olmuş durumda makaleyi yazdıran da hazırcı yazanda...

Sitelerimizi Googlede arayıp organik trafiği artıralım (Dayanışma) >>> https://goo.gl/TTfPYj

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Bunu ülkemize indirgemek yanlış. Tüm dünyada makale sektörü var. Ülkemizde maalesef henüz bilinçli bir kitle oluşmadı. Ilerleyen yıllarda bu sektöründe daha kaliteli olacağını düşünüyorum

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Kardeş sen olayı yanlış anlamışsın, biz makale yazarı değil içerik editörüyüz.
Mesela ilk büyük arabalar Jeep tarafından üretildiği için şimdi de büyük araçlara jip deniliyor. Ama başka bir marka bu araçlar.
Çamaşır suyuna iç anadoluda hypo derler, ama bu bir marka adıdır ve ucuzluğundan dolayı yaygındır.
Çoğu kişi Iphone'nun bir model olduğunu bilmez, bunu bir marka zanneder.
Tursil, omo gibi markalar çok satıldığı için annelerimiz babamıza tursil al der, babalarımız da deterjan alır gelir markaya bakmaz.
Asıl bu liste uzar gider :) Kocaman harita mühendisi adamsın, buradaki makalelerin site içerikleri, okunacak ya da takipçi kazandıracak şeyler olduğunu bilmiyor musun?
Bizden biri makale istediğinde esasen içerik istiyor, sadece bir kelime oyunu.
Umarım anlatabilmişimdir.

I Love Yandex Money
wmaraci
wmaraci

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Makalepaneli öncelikle cevap hakkı doğuracak şekilde yazmamanız konusunda sizi uyarmıştım çünkü konunun polemik meselesi olmasını istemiyorum. Konu yazdığınız kadar basit bir konu değil. Lütfen işin özünü anlamaya çalışın. En azından benim söylediklerimin sizin bahsettiğiniz konuyla ilgisi yok, bunu anlamanız yeterli. Burada ki herkes yazılanların makale olmadığını bilecek kadar akıl sahibidir. Yazılanlara zaten makale diyen olmadı. :) Makale tanımıyla başlanması yalnızca bunlara makale diyenlere/diyebileceklere yönelik bir hatırlatmaydı.

Burada söylenenler insanların yetkin olma çabası içerisine girişmeleri gerekliliğini; hayatlarına, insanlara bir şeyler verecek birikimler; ilgilendikleri konuda tecrübeler ve nitelikli bilgiler edinmeleri gibi nitelikleri katmaları gerekliliğini gösterebilmek adına söylenmiş şeylerdir.

Sizin anlayacağınız dilde yazarsak eğer her önüne gelen her konuda web sitesi açmak zorunda değil. Nitekim bu zorunluluk kalktığı zaman tırnak içerisinde söylüyorum; bana komik gelen, her önüne gelenin her konuda içerik üretebileceğini iddia etmesi mesleği, yani makale yazarlığı da ortadan kalkacaktır.

Sadece ülkemizde olmayabilir fakat beni ilgilendiren şu aşamada ülkemizde olandır. :)

Ek Olarak: Şuan internette her konuda bir sürü yanlış bilginin olmasının sebebi de bu anlayıştır. Çünkü derinlemesine bilmediği bir konuda insan içerik üretemez. Öncelikle derinlemesine araştırma ve tecrübe gerekir. Bu araştırma yalnızca internet üzerinde de yapılmaz. Bir sürü parametre vardır.

Ayrıca ne yazanın ne de yazdıranın, konunun doğruluğunu teyit edebilecek nitelikte olmadığı bir ortamda ne gibi bir fayda sağlanıyor? Ne üretiliyor?

dadaskral dadaskral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 756
  • Beğeniler 197 / 139
  • Ticaret 39, (%100)
Hocam yazdıklarınızı okudukça merakım kabarıyor. Belki para için belki de hobi olarak makale yazarlığı yapanlar var. Ancak şunu bilin ki özgün makaleler yazmaya çalışan yazarlar kendilerini ister istemez birçok konuda geliştiriyor. Öyle master yapacak duruma gelmiyoruz tabi ki ancak birçok konu hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bu ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu şey ise her alanda bilgi sahibi olan bireyler. Bunu yaparken cüzi bir miktarda ücret alarak hem kendimizi geliştiriyoruz hem de makale yazmak için hevesimizi arttırıyoruz. Ben bir üniversite öğrencisiyim ve yazdığım makaleler sayesinde hem yazma hızım hem kültür seviyem hem de maddi durumumun daha iyi olduğunu düşünüyorum. Sadece tek bakış açısı ile düşünmemek gerekiyor. Çok yönlü düşününce gayet mantıklı bir iş haline gelebiliyor.

dessperado dessperado Pasthair.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** H**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 2, (%50)
var olan birşeyi biraz daha zengin kelimelerle anlatmak bir kaç tanede örnek vermek. saçma demiyelimde ugraşmaya değecek birşey degil kanaatimce ayrıca bunu bir sektör haline getirmekte gereksiz. Konuyu Açan arkadaşa genel manada katılıyorum
BCanKARA

kişi bu mesajı beğendi.

Pasthair.com Resim Yükle

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
dadaskral tabiki insanlar bir çok konuda kendini geliştirmelidir. Hatta gerekiyorsa her şeyden bir şey bilmeli fakat bir şeyin her şeyini bilmelidir. Her şeyini bilmek mümkün olmasa bile otorite olma konusunda çaba harcamalıdır. Bu bizim için daha gereklidir. Siz üniversite okuyan bireyler olarak var olanı ileriye taşıma yada olmayanı icat etme, keşfetme merakında olmalısınız.

Araştırma yapmak gerçekten güzel bir şeydir. Ben de birçok konuda araştırma yapan bir insanım fakat bu konularda içerik üretmek kolay değil. İçerik ürettiğinizde söylediklerinizin doğruluğundan emin olmanız gerekmekte. Çünkü insanlar sizin bu paylaşımlarınızı okuyarak bir şeyler yapabiliyorlar.

Bugün sağlık alanında bile bir sürü makale yazılıyor. Bu insanlar nelere sebep olabiliyor biliyor musunuz? Bu bağlamda düşünürseniz eğer ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz. Her bilgi aslında bir yerde insanın sağlığını etkiler. Sağlık alanında yazılmış olmasa bile... :)

Ek Olarak: dessperado saçma demek benim haddime değil. Komik dememin sebebi de konunun ilgi çekmesi açısından bir pazarlama taktiği gibi düşünebilirsiniz.
dessperado

kişi bu mesajı beğendi.

dessperado dessperado Pasthair.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** H**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 2, (%50)
@BCanKARA Güzel anlattınız hocam, evet şimdi makale satın alan insanlarıda anlamıyorum.
Kendi sitene içerik ekleyemiyosan ne diye açtın o siteyi kardeşim :) Zaten herkez az çok uzman oldugu konularda blog, site açıyor içerik ekleyemeceksen neden açıyosun...

Tabii bunu yapan arkadaslara kesinlikle bir saygısızlık söz konusu degildir. kişisel düşüncem
BCanKARA

kişi bu mesajı beğendi.

Pasthair.com Resim Yükle

TRomantik TRomantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek EmpowerSP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 119 / 188
  • Ticaret 21, (%100)
Bir olay anca bu kadar saptırılanilir ve yanlış anlatılabilir.
Size komik gelen bir olayı halka açarak hakkında fikir almak "Bana komik geliyor gereksiz bişey siz hangi akla hizmet makale alıp satıyorsunuz" demenin kısaltmasıdır.
Bu tavrınızdan dolayı zaten yazdığınız boş kelime yığınlarını ön yargı ile okudum ve ortaya koyduğunuz düşüncelere saygım olmadı.
Oysa ki doğru bir başlık atsaydınız, konuda ki içeriğiniz oldukça okunaklıydı.
İşte biz "makale" yazanlar olarak buna dikkat ediyoruz.
Bu konuda yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler ne kadar doğru bilgiler versede sunumda hata yapmaktadırlar (bkz: BCanKARA).
Ben şahsi olarak 6 yıldır size komik gelen birşeyler yazmaktayım. İşe ilk girdiğimde tek uzmanlığım sağlıktı fakat bugün dilediğiniz her konuda, dilediğiniz herşeyi kanıtlar nitelikte "makale" yazabilirim. Çünkü Ar-Ge çalışmaları yaparak neyin ne olduğu hakkında bilgiler ediniyorum. Ayrıca okuduklarıma kendim anlam katarak bunları yazıyor ve üzerinden iki kez geçmiş sayılıyorum.
İstihdam olmasaydı kimse çıkıpta makale ya da içerik üreticisi aramazdı.
Bu ekmek alım satımı sadece bana mı komik geliyor? İnsan kendi ekmeğini yapamıyor mu?
BCanKARA

kişi bu mesajı beğendi.

EmpowerSP.Com | Ahrefs & SemRush & Moz & Majestic ve daha fazla araç TEK FİYATA: 120TL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al