lostyazilim

2023 Ne Olacak ?

77 Mesajlar 8.376 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Herkesin katılacağını düşünüyorum. BU MUHALEFET OLDUĞU SÜRECE BU IKTIDAR DA AYNEN DURUR.
shateiel ilkayy zenko56

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

Kingjames adlı üyeden alıntı

melankolia biz çıkartıyoruz, ama işleyemiyorum, Yani biz ham madde olarak çıkartıyoruz, dış ülkeler bunu alıp kullanılabilecek hale getirip bize ona buna satıyor. Lozan antlaşması..

Sayın hocam bence lozandan değil bizim başımızdaki sözde bizi yöneten milli (sözde) hökümetin beceriksizliğinden işleyemiyoruz hökümetin yapmadığı şeyi hemen lozan yüzünden diyorsunuz lütfen gerçekçi olun biraz.

EThumb EThumb www.emretas.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Facebook
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 3 / 45
  • Ticaret 12, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Sayın hocam bence lozandan değil bizim başımızdaki sözde bizi yöneten milli (sözde) hökümetin beceriksizliğinden işleyemiyoruz hökümetin yapmadığı şeyi hemen lozan yüzünden diyorsunuz lütfen gerçekçi olun biraz.

Siyaset yapmanın alemi yok.Boşu boşuna tartışma çıkaracaksın.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
EThumb hocam siyaset yapmıyorum arkaşın kendi açık açık yazmış zaten görüşümü bildiriyorum ben.

wmaraci
wmaraci

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
2023'de başkan RTE, güçler birliği, federatif yönetim, ekonomik özerk kürt bölgesi görürseniz şaşırmayın.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

melankolia biz çıkartıyoruz, ama işleyemiyorum, Yani biz ham madde olarak çıkartıyoruz, dış ülkeler bunu alıp kullanılabilecek hale getirip bize ona buna satıyor. Lozan antlaşması..

@brown Altın, Petrol,GAZ vs Çeşitli Metal, Bor (Yasak)

Boksit: Alüminyum’un hammaddesi olan Boksit, Konya, Antalya ve Muğla’da bulunan maden yataklarından çıkarılmaktadır.

Bor: Dünyadaki Bor rezervlerinin yaklaşık %72’si ülkemizde bulunmaktadır. Kütahya, Eskişehir, Balıkesir ve Bursa illerindeki maden yataklarından çıkarılmaktadır. Çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Not: Bor çıkarabiliyoruz, Ama işleyemiyoruz. Yasak

Altn: Sadece yabancı Taşörenler kiralayıp çıkarıyor. Bize yasak.

2023 De bunlar çıkarılacaklar, çıkardıgımızda dünya ayaklanacak,

Ek Olarak: zenko56 İlk önce Yaşınla olan Yazdıgım kelimyeyi (Bu çok açık ve net) anlamadıgın için, Geriye kalan kelimelerimi hiç anlamadıgına Eminim.. bu nedenle seninle Tartışılmayacagına karar verdim.
Ama ufak bir tüyo vereyim.

Devlet 10 Yıl içinde Törürü çoşturdu Dedigin için cevaben.
(Daha önceki partiler Pkk nın Emkegine Yag sürdügü için pkk yoktu)
eminim bu yeter sana..

Size bunların cevabını başka bir konuda daha verdim, bu yalanları nereden öğreniyorsunuz ?

Bakın, bor sandığınız gibi bir madde değil, rezervinin 72%'si bizde olan boru gayet de güzel işleyebiliyoruz. Ama bor dünyada çok az bulunan bir element, 72%'sinin bizde olması çok fazla olduğu anlamına gelmiyor. Sandığınız gibi yakıt falan yapılsa sırf Türkiyedeki arabalar belki de 10 yılda bitirir boru. Zaten kaldı ki adamların boru işlemimize engel olmalarına gerek yok, ihtiyaçları kadarı zaten var.

Türkiyedeki altın madenlerinin hepsi zaten Türk şirketlerde, daha yeni Artvin'de yaşanan olaylar var duymadınız mı ?

Türkiye'de petrol falan da yok, 2023 geldiğinde yaşayacağınız hayal kırıklığını sabırsızlıkla bekliyorum. Biraz gerçekçi olun, Lozan'ın süresi olduğunu mu zannediyorsunuz hala? Hiç mi tarih dersi görmediniz, barış antlaşmaları savaş çıkmadığı sürece bozulmaz. Daha önce bahsettiğiniz Kanal İstanbul'u da bir araştırmanızı öneririm. Yerli/yabancı uzmanlar güzel, doğal Boğaz'ımızdaki akıntının tersine döneceğini ve bir bataklığa dönüşeceği söylüyolar, ama kimsenin umurunda değil. Öyle bir proje İstanbul'un sonu olur.
burakisci

kişi bu mesajı beğendi.

looktr looktr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar kusura bakmayın. Herkes bir oranda haklı ama büyük resma baktığımızda söylenen birçok şey ikinci planda kalıyor. Yorumlar hep belli konulara odaklanmış ama değinilmeyen büyük meseleler var.

1. Güç Dengeleri: Dünyada güçlü olan borusunu öttürüyor. Her şeyin zıttı mutlaka oldğu için kötülük de her zaman var olacak. Bu yüzden uzunca bir zamandır dünyayı karanlık güçler yönetiyor. Kendi isteklerinin kabul edilmediği ülkelerde iç savaş, kaos, ekonomik kriz, terör, suikast vb düzenliyorlar. Üstelik bu karanlık güçler 50 yıllık, 100 yıllık vd planlara göre hareket ediyorlar.
Bizler ise geyik muhabbeti günü kurtarma, siyaset ve maç tartışmalarıyla ömür tüketiyoruz. Bu yüzden daha beyin maçında 1-0 yenik başlıyoruz.

2. Ahir zaman: Müslüman olmayanlar ve islam karşıtı arkadaşlar kabul etmeebilir. Ama müslümanların farkında olmaması tuhaf. Birçok hadise göre ahir zamanda yaşıyoruz. 38 yaşında biri olarak, son 30 yılda dünyadaki olağanüstü değişim dünya tarihi için çok farklı bir olaydır. Çok hızlı bir şekilde birçok şeyin değiştiğini fark ediyoruz. Anlam veremediğimiz birçok hadisi yaşanan birçok olayla birlikte şaşırtıcı bir şekilde deneyimliyoruz.
Ahir zamanın özelliği birbirini takip eden ve zamanla büyüyüp yayılan birçok fitne.

3. Süper devletlerin planları: Ankarada İstanbulda sokağa çıkıp rastgele simit bile satamaz hiçkimse. Sokakta simit satmak için bile birilerine bağlı olmak gerekiyor. bu böyleyken dünyanın süper güçlerinin demokrasiyle yönetildiğine inanmak bir çılgınlık. Sıradan bir vatandaşın seçimle başa geçip koskoca ülkenin politikalarını belirlemesi bir sihirden başak bir şey değil.
Bizim muassır dediğimiz çağdaş medeniyetler güçlerini barbarlığa sömürgeciliğe ve soykırıma borçludur. Bugün bize insan hakları dersi verenler son birkaç üzyılda o dersten kaldılar. Bugün yine aynı dersten sınava girdiklerinde yine aynı sıfırı çekip oturuyorlar.
Biz onların rezilliklerine kepazeliklerine hayran olurken onlar bizim kanımızı emmek için her türlü yolu deniyorlar. Planları içinde son devletin topraklarını biraz daha bölmek var. 100 yıl önce bitiremedikleri işi bitirmek istiyorlar.

4. İlkokulda bizi aptalca birmilliyetçilikle yetiştirdikleri için kibirli kendini beğenmiş bir toplum olduk. Avrupaya da gitsek, Arabistana da gitsek aynı kendini beğenmişlik, aynı kasıntılık, aynı kibir. Aklı başında saygılı adaletli insan yetiştiremiyoruz. Komşunun sınırını geçen, komşu kızının namusuna göz diken, iş arkadaşının kuyusunu kazan, dedikoduyla vakit geçiren bir millet olduk.
Siyasetçileri beğenmiyoruz ama onlara ithaf ettiğimiz kötülüklerin bin katı milletimizin içinde var. Herkes daha çok para kazanayım diyor ama çoğu kaytarma derdinde.
Zengin fakir müslüman atayız farketmiyor. İyi insan olmak için farklı siyasi görüşler peşinde koşuyoruz ama evrensel değerlerden hep sınıfta kalıyoruz.

Her şeyden önce toplumun düzelmesi gerek. Gerisi sonraki iş...

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)

Boksit: Alüminyum’un hammaddesi olan Boksit, Konya, Antalya ve Muğla’da bulunan maden yataklarından çıkarılmaktadır.

Bor: Dünyadaki Bor rezervlerinin yaklaşık %72’si ülkemizde bulunmaktadır. Kütahya, Eskişehir, Balıkesir ve Bursa illerindeki maden yataklarından çıkarılmaktadır. Çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Ek Olarak: zenko56 İlk önce Yaşınla olan Yazdıgım kelimyeyi (Bu çok açık ve net) anlamadıgın için, Geriye kalan kelimelerimi hiç anlamadıgına Eminim.. bu nedenle seninle Tartışılmayacagına karar verdim.

eminim bu yeter sana..

Arkadasim balikesirde bir isletmeleri var ne diyosun sen ya altin islenmiyor diyor nasil islenmiyor onu gectim suan biz bakiri bile yurt disindan aliyoruz babamin calistigi isten biliyorum sen simdi bakirda islenmiyor dersin alakasi yok teror olayina gelelim teroristler hendek kazmid depo yapmis halen bunun sucu ne vali ne iktidar 2001 yilinda yenildigini aciklayan pkk simdi ulkemizi tehdit edecek pozisyonda birseye korukorune baglanmak bu zihniyetin tezahurudur herhalde

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
Kanunu Sultan Süleyman Devri geri gelmeyeceğine göre, Bu devlette Akp, Chp, Mhp = Alevi, Sünni = Kürt = Türk ayrımı bitmediği sürece, herkes kardeş olduğunu anlayıp bir olmadığı sürece, Savaş yakındır...

Ayrıca Lozan bir barış antlaşmasıdır ve süresi yokturdur, 2023 olarak belirtilen tarih anlaşmanın gözden geçirileceği tarih olarak belirtilmiştir fakat bunu herkes o antlaşmanın biteceği tarih olarak sanıyorlar, Farzedelimki o tarihte bitecek sizce o toprakları türkiyeye verirlermi helede böyle bir durumda kardeş kardeşe düşman gözüyle bakarken, bu kadar ayrım varken hiç yedirmezler, Önce birlik olup kendi topraklarımızı koruyalımda, Osmanlının aldığı topraklar onlarda kalsın.

Not : Osmanlı'ya dönmeyelim diye yırtınan bazı kesimler varken, Osmanlının ele geçirdiği topraklardamı gözümüz kaldı.Önce Osmanlının Ruhu geri gelsinde gerisi ALLAH kerim.

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)

eminim bu yeter sana..

Bana şu dediklerin kanitlarini hangi antlaşmada yazdigini soylermisin cok merak ediyorum. Pkk kismini degil madenler kismini ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al