freelance iş ilanları

Otel Sitesine Ziyaretçi Defteri

8 Mesajlar 1.171 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

rubin07 rubin07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Kendim çalıştığım Otel için 3 farklı dilde güzel bir site kurdum (www.boneclubsunsethotel.com) Sadece Ziyaretçi Defter kurmamda sorun yaşıyorum. Plugin olanları hepsini denedim ve hiçbirini beğenmedim. php olarak yüklemek istiyorum fakat, hazır bir wordpres sitesine, nasıl entegre edeceğimi bilmiyorum ve sizden yardım bekliyorum. Siteme 3 ayrı dilde (Türkçe-Almanca-İngilizce) olarak Ziyaretçi Defteri nasıl ekleyeceğim, ayrıca birde sitenin kösesinde sabit günlük-anlık hava durumu eklemek için yardım ederseniz çok sevinirim.

www.platinsport.com
wmaraci
reklam

rootyetkiliadam rootyetkiliadam WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Staff, Jr. Sysadmin
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 407
  • Beğeniler 1 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Buradan detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.

Beğendiğiniz bir script olursa FTP bir alt dizin oluşturarak (Örn.: boneclubsunsethotel.com/ziyaretci-defteri) kurulumu bu dizine yapabilirsiniz. Tabii bu işlemi dilerseniz bir subdomain üzerinde de gerçekleştirebilirsiniz.

• Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Cevabınız için teşekkürler ama tam bu konuda " kurulumu bu dizine yapabilirsiniz." nasıl yapıldığı bilmiyorum diye yardım istemiştim. Bende çok sayıda farklı scriptler buldum fakat nasıl dizine siteme entegre edeceğimi tam bilmiyorum.

www.platinsport.com

ahmetycom ahmetycom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 29 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Bos bi sayfa acip iframe kodlar ile iletisim scriptini sayfanizin icine entegre edebilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

rootyetkiliadam rootyetkiliadam WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Staff, Jr. Sysadmin
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 407
  • Beğeniler 1 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba rubin07 ,

ahmetycom 'un söylediği şekilde de yapabilirsiniz.

Benim belirttiğim yöntemle yapmak isterseniz işlemleri nasıl gerçekleştireceğinize dair size yardımcı olması açısından ufak bir döküman hazırlayacağım, ihtiyacı olan diğer arkadaşlar da gerektiğinde faydalanırlar...

Script'i bulduğunuzu varsayarak ilerliyorum...

1-) Bulduğunuz script veritabanına ihtiyaç duyuyorsa, kontrol paneliniz üzerinden (cPanel, Plesk, DirectAdmin vb.) bir MySQL veritabanı ve veritabanı kullanıcısı oluşturup kullanıcıyı bu veritabanı ile yetkilendirin.

İndirdiğiniz script dökümantasyonunda bu detay mutlaka belirtilir. Kimi scriptler detayları bir ".txt" dosyasına kaydederken ve herhangi bir veritabanına ihtiyaç duymazken kimi scriptler ise bir veritabanına ihtiyaç duyar.

2-) Script'inizin veritabanı bağlantı dosyasına oluşturmuş olduğunuz veritabanı bilgilerini girin. Bu dosyanın adı config.php, db-config.php gibi isimler olabilir, dosyayı herhangi bir metin editörü ile açtığınız takdirde sizden istenlen detayları görüntüleyebilir ve ilgili alanları veritabanı bilgilerinize göre doldurabilirsiniz.

3-) Daha sonra hosting alanınıza FileZilla benzeri bir FTP programı aracılığı ile bağlanın ve kök dizinde "ziyaretci-defteri" isimli bir dizin oluşturun.

cPanel kurulu sunucularda kök dizin "public_html", Plesk kurulu linux sunucularda ise "httpdocs" dizinidir. Scriptin stabil olarak çalışabilmesi için ziyaretçi defteri dizinini bu dizinin altında oluşturmanız gerekir.

4-) Oluşturmuş olduğunuz "ziyaretci-defteri" dizinine indirmiş olduğunuz script'e ait kaynak dosyalarınızı upload edin. Kurulum adımları indirmiş olduğunuz scriptin detaylarında (beni-oku.txt gibi) yer alır, bu adımları takip ederek kurulumu tamamlayabilirsiniz...

Umarım yardımcı olabilmişimdir,

iyi forumlar...
berkaycatak ahmetycom

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkür Ederim, bir script buldum ve yaptım gibi...kolay gelsin

www.platinsport.com

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
duran ömer çiçek ziyaretçi defteri

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

ZagorCan ZagorCan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 391
  • Beğeniler 16 / 55
  • Ticaret 10, (%100)
Hocam wordpress guestbook, wordpress guest comment, wordpress guest post bu tarzda arama yaptığınıza emin misiniz ? Çünkü önerilen php scriptlerden çok daha iyileri çıkıyorda.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al