wmaraci reklam

Yüksek Bütçeyle Girilir Dermisiniz?

15 Mesajlar 1.563 Okunma
wmaraci reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
ben de düşünüyorum hocam hatta dün iki arkadaşla görüştüm sitelerini almak için ama kararsız kaldım. iki yıl öncesine kadar aktif sitelerim var adsense hesabım vardı. adsenseden son5-6 ay dır 1500 dolar üzeri almaya başlamıştım ki içerisindeki 900 dolarla birlikte banladı şeref yoksunları.

Şimdi site alsam diyorum hazır getirili adsense sürecini bidaha yaşamak istemiyorum 6 yıllık hesabımı tek kalemde banladılar içim yanmıştı sattım sitelerimi. Şimdi 10-12 bin lira kadarla site işinde ne tutturabilirim diye bakıyorum ama baksam mı bakmasam mı onu da bilmiyorum.
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Ben internet işine şöyle bakıyorum. Eskilerin zamanında almadıkları ucuz arsalar için yıllar sonra hayıflanması gibi buradaki pek çok kişi de 10 yıl sonra zamanında kaliteli bir site yapıp sabretmedik diye hayıflanacaktır. O yüzden bu forumu okuyan herkesin uzun vadeli kaliteli bir siteye sahip olmayı hedeflemesini tavsiye ederim.

Ne kadar para yatırılmalı konusuna gelince bence 5 bin değil 100 bin de yatırılır ama yapacağınız sitenin ne olduğuna bağlı. Reklam geliri dışında gelirlerini çeşitlendirme potansiyeli olan bir site olmalı. En ideali doğrudan satış ile para kazanan bir sitedir.

İkinci konu içerik konusudur. Şahsen ben içeriği yazıdan ibaret olan bir siteye para yatırmam. Çünkü yazı çok çabuk eskir. Bunun yerine kullanıcılar için bir işlev gören bir siteye yönelirim. Bunun dışında içeriği kullanıcıların sağlayacağı bir site de olabilir. Çünkü günümüzde site yönetmenin seo'dan tutun sosyal medyaya, ve sunucu yönetimine kadar pek çok boyutu var. Bütün bunların yanında içeriği de sizin sağlamanız gerekiyorsa o iş kolay kolay yürümez.

Bir wordpress sitesine asla para yatırmam. Milyonlarca insanın yaptığını yapıp şanslı birkaç kişiden biri olma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Hedefim blog bile olsa özgün script geliştirmeye yönelirim.

Son olarak internet sadece site yapmaktan ibaret değil artık. Mobil aplikasyon ve oyun dünyası da düşünülmesi gereken sektörler arasında.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

ForexleKazan adlı üyeden alıntı

ben de düşünüyorum hocam hatta dün iki arkadaşla görüştüm sitelerini almak için ama kararsız kaldım. iki yıl öncesine kadar aktif sitelerim var adsense hesabım vardı. adsenseden son5-6 ay dır 1500 dolar üzeri almaya başlamıştım ki içerisindeki 900 dolarla birlikte banladı şeref yoksunları.

Şimdi site alsam diyorum hazır getirili adsense sürecini bidaha yaşamak istemiyorum 6 yıllık hesabımı tek kalemde banladılar içim yanmıştı sattım sitelerimi. Şimdi 10-12 bin lira kadarla site işinde ne tutturabilirim diye bakıyorum ama baksam mı bakmasam mı onu da bilmiyorum.

Banlama gerekçeleri neydi ne açıklama yaptılar hocam? Ve belirtilen gerekçeleri haklı buluyor musunuz?

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
UNKEF kesinlikle haksız hocam ne illegal içerik ne yetersiz içerik ne reklamlarda milleti tıklamaya teşvik hiç bir şey yok zaten o dönemde bayaga bir milleti banlamışlardı *** da konusu sayfalarca olmuştu bir ben değil yani bir sürü eski hesapda banlanmıştı. Neden banlandıgına dair bir fikrim yok nedenini de unuttum açıkçası öyle ayrı bir neden sunulmadan her zamanki nedenlerinden biriydi işte canı istedi google ın dur bi şu hesaplardaki parayı ben indireyim dedi ve operasyon yaptı. Benim o günden sonra ettiğim belalarla beddualarla nasıl hala bir numaradalar ben ona anlam veremiyorum :D

wmaraci
wmaraci

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Önceki gün neden internetten kazanamıyoruz başlığı açılmıştı. Şimdi hala şu kadar getirili site al 3-5 ayda çıkartırsın paranı yorumları var. O zaman herkes evini arabasını satsın 3-5 ayda parasını geri kazanacağı site alsın. Bu mudur mantık?

Şu an başta News siteler olmak üzere 3-5 ayda ya da zararına 10 ayda paranızı çıkarabileceğiniz türden siteler Rank Brain algoritmasına bu yıl çok büyük ihtimalle takılıp spamdan ban yiyecek siteler.

***'da 40 bin - 50 bin TL'ye satılan ve hepimizin bildiği News siteler tek tek elden çıktı. Alan da hangi akla hizmet aldı da parasını sokağa attı orasını bilmiyorum.

İnternetten para kazanmak 2 Wordpress site açmayla olacak ve devamlılık arz edecek işler değil. Bir gün Adsense alakalı alakasız bir ban verir, harçla borçla kalakalırsınız. Diğer reklam firmaları zaten gelir verse Adsense kullanılmaz.

İlla internetten para kazanacaksanız Affilate sistemler üzerine yoğunlaşın. Türkiye'de bu alanda çok büyük boşluk var. Yurt dışında en çok kazanan bloglar Adsense geliriyle değil, Affilate geliriyle yüksek kazanç elde ediyor.

5 bin TL'lik proje düşünmeyin. 50 bin TL'lik düşünün. Hazırlayın bir dosya gidin firmalara, Kosgeb'e başvurun. Satış ortaklığından tutun bir sürü gelir paylaşımına dek alternatif bulabilirsiniz. Sözleşmelerle önünüzü görebildiğiniz, 6 ay sonra da ben şu rakamı kazanacağım diyebildiğiniz işlere yönelin. Adsense yoklukta varlık.

Şu an yurt dışında en çok gelir veren siteler, forex, ekonomi, otomotiv, kadın - çocuk siteleri ve sigorta sektörü. Bunlarla ilgili Türkiye'de binlerce firma var. Yapabilecek iş çok ama bizim insanımız evimden para kazanayım, mümkünse hiç yorulmayayım, mümkünse çok sık içerik güncellemeyeyim, editör masrafım da olmasın diye iş bekliyor.

Genel olarak yazdığım için konuyu açan arkadaş yanlış anlamasın. Çalışana ve kolay yoldan değil 1 yıl, 5 yıl, 10 yıl sonrasını hesaplayana bu sektörde kaynak da gelir de sınırsız derecede var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al