wmaraci reklam

Hosting satışları hakkında görüşlerim.

10 Mesajlar 951 Okunma
smmexpress

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
Merhaba Wmaraci Ailesi;

Forum yaş ortalamasını bilmiyorum fakat bu aralar şunlara çok ama çok dikkat ediyorum ve bu durumdan şikayetçiyim. Hosting veren kişi veya firmalar genellikle hosting satış fiyatlarını düşürmektedir. Bu fiyatlandırma hakkında neden böyle sürekli olarak her firma düşük fiyat veriyor. Önüne gelen sunucu alıyor ve hosting satışı yapmaya kalkıyor. Bunun için DUR demenin vakti halen gelmedi mi. Anlam veremedim.

Daha ne kadar kişinin sitesi düşecek inecek hosting konusunda şikayet açılacak. bunların sonuçlarına neden katlanmak zorundayız. Sınırlandırma koyabilsek nelere sınırlandırma getirebiliriz. Yeni hosting işine başlayan kişilere bazı maddeler ekleyemezmiyiz. Önüne gelen herkes hosting satmak istiyor ve bazı kişiler bu durumu kötüye kullanıyor. Bunların da önüne geçilmesi gerekmez mi? Bu konuda webmaster sitelerinde önlemler alınsa daha iyi olmaz mı?

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim.? Sizce nasıl olabilir.

Not: Değerli vaktinizi (ç)aldığım için özür diliyorum. Bu sadece benim düşüncemdir. İyi veya kötü olarak değerlendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler
İyi Çalışmalar
Saygılar

İsmail KAYAKÖKÜ

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Forumda ys belgesi olmadan satış yapmak yasak. Satın alan arkadaşlar bu kişilerden YS Belgesi ve Vergi Levhası sorar ve aksi cevap alırlarsa yönetime bildirip bu kişilerin uzaklaştırılmasını sağlayabilir. Bu kural çok fazla uygulanmadığı için sanırım merdivenaltı iş yapan sayısı çok fazla.

• Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
NK1864 Ona bakarsanız herkeste YS belgesi mevcut. Birde YS belgeler yenilendi ve bazı kişiler halen daha numara yazmakta. YS belgesinden Numara kalkalı 1 yıl oldu neredeyse. Neden yenileme gereksinimine girmiyorlar.

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Web sitesini ekmek teknesi olarak görüyorsan biraz paraya kıyacaksın kardeşim. Senelik 10 tl ye hosting alıyorsa bir adam gelip buraya şikayet etmeyecek ! Ula zaten bu işin vergisi 3 4 TL bu adam 5 6 TL için mi sunucu kiralıyor ? Tabiki de hayır vurgunu yapıp gidiyor. Yıllardır bilinen firmalar haricinde kesinlikle ve kesinlikle hosting almayın. Para harcamadan para kazanamazsınız. Adam akıllı bir kere verin tamamen rahata erin !

Kusura bakmayın bu konuda ben biraz hassasım :) Konuyu açan arkadaşa karşı bir şey değil, hergün açılan hosting şikayetleri içindir bu sitemim

wmaraci
wmaraci

PronesTR PronesTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 61 / 19
  • Ticaret 7, (%100)
quantum50 kardeşime katılıyorum. :)

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
yaz geldi gençler reseller alan hosting satacak ys belgesi yerine firmanın ys belgesini verecek yani bunun önüne geçilmez kurumsal hosting satan firmaları tercih edin

Çanakkale

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Serbest ticaret :)

• Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
KingStar Serbest ticaret mi? Böyle bir serbest ticaret olmaz.

RosenCruz RosenCruz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Pazarlama ve iletişim uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 43 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam serbest ticaret olur ama alan da sonuçlarına katlanır. Yıllık 8-10 TL'ye hosting satışı olur mu? Diyelim oldu. O sunucuya masrafları çıkartmak için 10 TL'den kaç yüz müşteri doldurulacak? Yüzlerce müşteri olup siteler de biraz hit almaya başladın mı sunucu çöküyor tabii ki. Ondan sonra gelsin şikayet başlıkları.

İlanlara bir fiyat alt limiti getirilebilir. Fakat bununda ben böyle yasaklama yoluyla değilde, firmaların kendi iniyisatifi ile olması gerektiği kanaatindeyim. Yani illa herşey yasaklarla mı olacak ? Firmalar bir araya gelse, özel ve sınırlı stok promosyonlar haricinde senelik 20 TL altına satış yapmayalım deseler daha hoş olur.

YS belgesi almakta bir şey yok. Herkes alabiliyor. UNIX bilen bilmeyen herkes bir PayPal ya da kredi kartı ile OVH'dan ucuz bir sunucu alıp işe de girebiliyor. Tüketicilerin de bilinçli olması, kalitenin fiyat ile orantılı olduğunu bilmesi lazım. Ben mesela aylık 7 dolara bir reseller kullanıyorum sitelerim için. ABD Lokasyon. Yabancı firma sağlam ama bütçe dostu bir paket. Uptime garantisi vs vermiyorlar. Ben de %99.7-8 civarında gezen uptime oranına ses etmiyorum. Bu kadar ekmeğe bu kadar köfte.

İşin özü ben yasaklara ve kurallara karşıyım. Tüketicilerin ve hosting firmalarının kendi iradeleriyle ve mantıklı hareket etmeleri gerektiği kanaatindeyim. Yoksa OVH'dan bir VPS alıp üzerine cPanel/WHM atmakla olmaz bu işler. Sonra çok canlar yanıyor.

RHEngineer RHEngineer Makina Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Burada tüketici bilinçlenmeli. Türk tüketici bilinçlenmediği sürece ucuz hosting hep olacaktır. Ben Türkyie'de Hosting hizmetini VERİ MERKEZİ dışında 3. parti firmadan almam nokta. Tüm veri merkezlerinin listesi bende var. En kral Hosting yıllık 60-100 TL arası değişiyor. O zaman bitti oralardan alın başınız ağrımasın.

Yabancı Hosting de alabilirsiniz bilginiz varsa.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al