wmaraci reklam
lidertakipci

Kendi siteme teşvik amaçlı yorum

11 Mesajlar 1.373 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rad Rad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar kendi siteme yorum yapmanın google gözünde bir fayda sağlamayacağınız biliyorum fakat rakip sitelerde aynı konuların altına hunharca yorum yapılıp soru soruluyor. Benim sitem googledan hit alıyor fakat hiç yorum bırakılmıyor.

Teşvik amaçlı kendi konularıma adsız yorumlar bıraksam ve kendi hesabımdan bu yorumlara cevap versem siteme zarar vermiş olur muyum ?
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Düşüncenizin aksine kendi yazınızın altına yorum yapmanızın google nezdinde olumlu yanları olacaktır.
Rad

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam konuyu açmadan önce bir araştırma yaptım.

Google nazarında aynı ipdan yapılan yorumun hiçbir fayda ve zarar sağlamayacağını fakat teşvik amacıyla olumlu katkısı olabileceğini öğrendim.

Fakat konular çok eski olduğu için buradan teyit ettirmek istedim. Şimdi siz diyorsunuz ki google nezdinde faydası olur. Yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum. O zaman neden site sahipleri konularının altına yorum doldurmuyor ? Ya da 15 farklı ipdan yorum 10 tl gibi satışlar var.

EmreGuven EmreGuven emree.net Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1519
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)
Hocam aynı ip adresinden 20 tane yorumda atsan 1 tanede atsan aynı şey. Google farklı iplerden yorumları dikkate alıyor diye biliyorum. Çevrenizdeki arkadaşlarınıza yorum atması için rica edin daha faydalı olur.

wmaraci
wmaraci

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
hocam farklı ip adresinden yorum atın sonra kendi ip adresinizden cevap yazın

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

trankoff adlı üyeden alıntı

Hocam aynı ip adresinden 20 tane yorumda atsan 1 tanede atsan aynı şey. Google farklı iplerden yorumları dikkate alıyor diye biliyorum. Çevrenizdeki arkadaşlarınıza yorum atması için rica edin daha faydalı olur.

Şu ip olayını bir ben anlamadım sanırım. Google yorum yapanların ip adreslerini nereden görüyor biri açıklayabilir mi?

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1519
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)

foximus adlı üyeden alıntı

Şu ip olayını bir ben anlamadım sanırım. Google yorum yapanların ip adreslerini nereden görüyor biri açıklayabilir mi?

Google'dan bahsediyoruz, o göremesinde kim görsün :) Wordpress yorumlarına bakarsanız her yorumun altında ip adresi yazar örn;

• Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar google a + getirsin istemiyorum. Sadece google bunu spam olarak algılar mı yani siteme zarar verir miyim onu merak ediyorum. Okuyucuyu teşvik edersem zaten konuları yoruma boğacaklar eminim.

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Google'dan bahsediyoruz, o göremesinde kim görsün :) Wordpress yorumlarına bakarsanız her yorumun altında ip adresi yazar örn;

Tamam onu ben de biliyorum da, Google bizim veritabanımıza ya da admin panelimize erişip mi kontrol ediyor bunu? Hayır. Sitenin ön html'ine de bu ip adresleri basılmadığına göre, Google ip adreslerini göremiyor demektir. Yanılıyor muyum?

Ancak ben kendi yorumumu yapayım. Google için yorumlar önemliyse -ki öyle-, bir yorumun organik olup olmadığını kontrol etmek için mutlaka iyi bir algoritma geliştirilmiştir. Chrome, analytics vb. gibi servislerle bunun analizini rahatlıkla yapabilir.

Kendi teorim: Bir ziyaretçi site.com/herhangi-bir-yazi adresindeki yazıyı okumaya başladı. Bu ziyaretçi chrome kullanıyor ve gmail'e giriş yapmış. Sitemde de analytics var. Buradan yola çıkarsak Google bu sayfayı okuyan kişiler ve yorum yapan kişilerin isimlerini karşılaştırarak sonuca rahatlıkla varabilir. Eğer eşleşme sağlarsa bu yorum %100 organik der, sağlayamazsa analiz edebildiği kadarıyla bu yorum %50, %10 organik vb. gibi şeyler yapabilir.

Kısaca kendi yazınıza yorum yaparak elinize bir şey geçmez. Google mutlaka bunun önlemini almıştır ama IP ile olmadığı kesin.

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1519
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)

foximus adlı üyeden alıntı

Tamam onu ben de biliyorum da, Google bizim veritabanımıza ya da admin panelimize erişip mi kontrol ediyor bunu? Hayır. Sitenin ön html'ine de bu ip adresleri basılmadığına göre, Google ip adreslerini göremiyor demektir. Yanılıyor muyum?

Ancak ben kendi yorumumu yapayım. Google için yorumlar önemliyse -ki öyle-, bir yorumun organik olup olmadığını kontrol etmek için mutlaka iyi bir algoritma geliştirilmiştir. Chrome, analytics vb. gibi servislerle bunun analizini rahatlıkla yapabilir.

Kendi teorim: Bir ziyaretçi site.com/herhangi-bir-yazi adresindeki yazıyı okumaya başladı. Bu ziyaretçi chrome kullanıyor ve gmail'e giriş yapmış. Sitemde de analytics var. Buradan yola çıkarsak Google bu sayfayı okuyan kişiler ve yorum yapan kişilerin isimlerini karşılaştırarak sonuca rahatlıkla varabilir. Eğer eşleşme sağlarsa bu yorum %100 organik der, sağlayamazsa analiz edebildiği kadarıyla bu yorum %50, %10 organik vb. gibi şeyler yapabilir.

Kısaca kendi yazınıza yorum yaparak elinize bir şey geçmez. Google mutlaka bunun önlemini almıştır ama IP ile olmadığı kesin.

Hocam ben sizi konuyu açan arkadaş ile karıştırıp cevaplamışım, cevabı diğer arkadaşa verecektim kusura bakmayın :)

Sonuç olarak bu ip adresi modeminizden geliyor, bilgisayarınız ile internete bağlandığınız an o ip adresini kullanıyorusunuz. Bunu sadece google değil isteyen herkes görebiliyor. Yoruma gelirsek, abartmayacak şekilde atılırsa az da olsa katkısı olabilir. O konuda pek bir bilgim yok. Seo hocalarına sormak daha mantıklıdır :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al