freelance iş ilanları

EFT Ters İbraz Hakkında

4 Mesajlar 682 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
merhaba arkadaşlar ben birtane ikinci el telefon alacaktım eft ile gönderdim daha sonra vazgeçtim telefonu satmaktan dedi o zaman iade et dedim fakat iade etmedi. Enpara.com kullanıyorum paranın geri iadesini istedim onlarda biz ilettik karşı banka ile (halkbank) görüşün dedi. Aradım halkbankası bana bilgi veremeyiz dedi. sorunu nasıl çözerim başından böyle birşey geçen var mı ?

wmaraci
reklam

Bugrahang Bugrahang WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Information Technology / OEM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 18 / 39
  • Ticaret 7, (%100)
Yani resmi olarak dolandırılmak gibi bir şey, benzer bir olay arkadaşın başına gelmişti çok uğraşmadı sanırım o ama parasını alamadı geri. Polise gidip durumu anlatabilirsiniz yada bankalardan tanıdığınız varsa resmi olmayan yollarla şahsın adresini öğrenip doğrudan işi siz halledebilirsiniz. Maalesef bu tarz olaylarda güvenlik önemli ve bu durumlarda yasal yollardan bir şeyler yapmak pek kolay değil.
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Para yattıysa hesaba Enpara'lık durum kalmamıştır. Halkbank şubesine gidip danışın. Onlarda yardımcı olmazsa tek yol hukuk
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)

Buğrahan adlı üyeden alıntı

Yani resmi olarak dolandırılmak gibi bir şey, benzer bir olay arkadaşın başına gelmişti çok uğraşmadı sanırım o ama parasını alamadı geri. Polise gidip durumu anlatabilirsiniz yada bankalardan tanıdığınız varsa resmi olmayan yollarla şahsın adresini öğrenip doğrudan işi siz halledebilirsiniz. Maalesef bu tarz olaylarda güvenlik önemli ve bu durumlarda yasal yollardan bir şeyler yapmak pek kolay değil.

Aynı İl deyiz. O başka ilçede tanımıyorum adresine gitsem kavga etsem yine suçlu ben çıkacağım.

Ek Olarak:

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Para yattıysa hesaba Enpara'lık durum kalmamıştır. Halkbank şubesine gidip danışın. Onlarda yardımcı olmazsa tek yol hukuk

Yarın ilk işim gidip danışacağım, Türkiye hukukuna da fazla güvenmiyorum
(bu durumlarda) para harcadığımla kalırım diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al