wmaraci reklam

İmage Backlink Nedir? İmage Backlink Almak

4 Mesajlar 1.017 Okunma
wmaraci reklam

Ozkara Ozkara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO, Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 16 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
İmage Backlink

İmage backlink görüntü backlinki ya da fotoğraf backlinki olarak da adlandırabileceğimiz bir backlink türüdür. Bu backlinki alırken sitenizden fotoğraf URL yoluyla fotoğraf çekebilir logonuzu ya da herhangi bir fotoğrafı sitenize yönlendirecek şekilde linkleyebilirsiniz.

İmage Backlink Nasıl Alınır?

Fotoğraf koyarak fotoğrafa kendi sitenizin ya da çalışma yaptığınız alt sayfanızın linkini yerleştirebilirsiniz. Böylece tanıtım yazısı alırken İmage Backlink de elde etmiş olursunuz. Bir diğer yöntem ise forum siteleri gibi sitelere URL ile resim ekleme seçeneği vardır o seçeneğe de sitenizdeki herhangi bir resim URL’sini ekleyebilirsiniz. Örnek olarak yazı içerisine sitemin logosunu koydum ve logo içerisine de ana sayfama link verdim.

İmage Backlink Neden Önemlidir?

Backlinklerin önemli olduğundan sürekli bahsediyoruz backlinklerin önemli olduğu kadar bir diğer önemli husus ise Google’nin backlink çeşitliliğine verdiği önemdir. Ahrefs ve MajesticSEO araçları bile artık backlink çeşitlilikleri bölümünde image backlink seçeneğini de koydu. Bu yüzden çeşit ne kadar fazla ise bize geri dönüşü o kadar sağlıklı olacaktır. Backlinklerimiz ne kadar çeşitli olursa o kadar kaliteli bir site haline geliriz.

Footer’dan İmage Backlink Almak

İmage backlink sadece tanıtım yazısı içerisinden değil footer bölümünden de link alımı yaparken anahtar kelime ile link alımı yapabilirsiniz. Bunun için size bir kod vereceğim bu kod sayesinde footer bölümüne eklediğiniz kod size anahtar kelimeli hem de image şeklinde backlink sağlayacak.

”Big

Bu şekilde footer bölümüne eklediğiniz zaman koymuş olduğunuz fotoğraf footer bölümünde gözükecek ve buradan sitenize direkt olarak hem anahtar kelime hem de image backlink şeklinde bir backlink kazanımı olmuş olacaktır.

NOT: Ben örnek olarak kod verdim fotoğraf olarak da sitemin logosunu kullandım sizler kullanacağınız fotoğrafın ya da logonun boyutunu normalden daha küçük yaparak Footer bölümünde daha şık durmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak : http://www.bigbilisim.com/image-backlink-nedir-nasil-alinir/

wmaraci
reklam

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
makale devamı için kaynak vermek yasak

Seobaz Seobaz www.seobaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 595 / 197
  • Ticaret 190, (%100)
https://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/footer-link-zararli-midir-325299.html

Her konunuzda bile bile aynı şeyi yapıyorsunuz içereriğin tamamını paylaşın.

Ozkara Ozkara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO, Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 16 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Her konuma içeriğimin tamamını paylaşıyorum bu içerikte kodlar verdiğim için tamamını paylaşmak istemedim.

Her şeyi geçtim, bilgi veriyorum bildiğim her şeyi paylaşıyorum karşılığı bu olmamalı.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al