freelance iş ilanları

En Doğru İstatistikleri Nasıl Öğrenirim?

8 Mesajlar 727 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mertekin34 mertekin34 Beşiktaş Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğrafçı, Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 98 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba, iki sorum var arkadaşlar. Birincisi başlıkta da yazdığım gibi sitemle ilgili en doğru istatistikleri nasıl öğrenebileceğim. Bir eklenti kurdum fakat ne denli doğru bilgi veriyor bilmiyorum. En doğru yöntem sizce hangi eklentidir veya yoldur? İkinci sorum ise hiti arttırmayla alakalı. Sitem teknoloji haberleri sitesi ve haberleri kendi yorumlarımı da katarak yazıyorum, İstediğim Google arama anahtar kelimesi girilince sitem önlerde çıksın istiyorum. Bunla ilgili hangi yolları izlemeliyim? Yardım eden herkese teşekkür ederim. :)

wmaraci
reklam

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Yazı içi SEO'yu tam yapmanız gerekiyor anahtar kelimelerden hit kazanmak için. Ekstra olarak site istatistiklerinizi Google Analytics kullanarak anlık olarak bile takip edebilirsiniz.
mertekin34

kişi bu mesajı beğendi.

mahsnkzl mahsnkzl Yükleniyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 99 / 39
  • Ticaret 21, (%95)
sayaç ve istatik konusunda Google Analytics'ten şaşma hem güvenli hemde doğru :D eklenti kullanmamanı tavsiye ederim cpu sorunu yaratıyorlar seo konusuna gelirsek paylaşımların özgün olmalı ve beacklink yapman gerek.
mertekin34

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 98 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
mahsnkzl Hocam paylaşımlarımı kendi yorumlarımı da katarak yazıyorum yani harfi harfine kopyala yapıştır yok, Bir arkadaşıma seo paketlerini sordum hiç gereği yok sen sadece sürekli özgün haberler gir diyor. Bu yoruma katılıyor musunuz?

wmaraci
wmaraci

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Seo ile ilgili tonlarca makale okuyabilirsin en azından genel kanı oluşturur sende o makaleler sonrasında da ilgine gore seo yontemlerini uygularsın google Analytics üstüne yok suan
mertekin34

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 98 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

AnılZengin adlı üyeden alıntı

Yazı içi SEO'yu tam yapmanız gerekiyor anahtar kelimelerden hit kazanmak için. Ekstra olarak site istatistiklerinizi Google Analytics kullanarak anlık olarak bile takip edebilirsiniz.

Hocam anahtar kelimeleri neredeyse doğru yaptığımı düşünüyorum. Ayrıca seo paketlerini falan almamı önerir misiniz? İşe yarar mı hit konusunda?

Ek Olarak:

orknark adlı üyeden alıntı

Seo ile ilgili tonlarca makale okuyabilirsin en azından genel kanı oluşturur sende o makaleler sonrasında da ilgine gore seo yontemlerini uygularsın google Analytics üstüne yok suan

Hocam peki seo konusunda mutlaka kullanman gereken dediğiniz eklentiler falan var mı önerinizde?

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Seo zaten hit içindir yani googlede varsanız siteniz işler seo paketleri hiç bilginiz yoksa bence forumdan bakın alın en azından size yolladıkları rapor olucak nerden backlink alınır nası bişeydir backlink oğrenmiş olursunuz. Sonucta seo işi tecrube istiyor gerçekten
mertekin34

kişi bu mesajı beğendi.

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Siz iç ve dış SEO'da yapmanız gerekenleri günlük olarak yapacaksınız zaten. Girdiğiniz yazılara yeterli SEO'yu yapacaksınız, onların yükselmesi için de sosyal medya ve seo paketleri etkili olacak. Yani sitenin temiz kodlamalı bir temaya sahip olması bile Google botlarının siteyi rahat okumasını sağlayacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al