wmaraci reklam

Oyun sektöründe yatırım veya sponsorluk fikir alışverişi

8 Mesajlar 1.063 Okunma
smmexpress

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Reklam amaçlı yatırım yapmak istiyoruz. Lafı fazla uzatmadan kısaca sormak istediklerim;

Yükseliş trendinde olan bir oyunu nasıl keşfedebiliriz?
Bu oyunun daimi sponsoru veya dağıtıcısı olmak için neler yapmak gerekir?

Bu konularda bilgi sahibi olmak için tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Teşekkür ederim.
KacsakmiCom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KacsakmiCom KacsakmiCom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 16 / 11
  • Ticaret 3, (%100)
Evden kaçış oyunlarını duydunuz mu ? Korku evi Türkiye'de hızla yayılan bir sektör

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
KacsakmiCom Merhaba, reklamı yapılacak olan sektör online olduğu için daha çok online oyunlar veya online turnuva sponsorlukları gibi sorumu değiştirebilirim. Cevabınız için teşekkürler hocam.

muratsdemic muratsdemic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
Yükselmekte olan bir oyuna sponsor olmadan önce kendiniz oynayın. Zevk alıyor musunuz? Nereye kadar devam ettirebilir? Nereye kadar oyuna sabrede bilirsiniz? Oyunu oynadıktan sonra şunu yapmalıyım diyor musunuz? Oyunu arkadaşlarınızla oynarken neler yapabilirsiniz? Oyunun konusu sizi etkiliyor mu? Oyuna sürekli değişik etkinlikler geliyor mu (benim için en önemli sorudur) Bu soruları cevaplarsanız. Yükselişe geçecek olan oyunları tahmin edebilirsiniz. Zira bir oyundan zevk almak ve eğlenebilmek, oyun sektöründe ki en önemli konudur.

Grafikler önemli değildir fakat oyuna sürekli girmemizi sağlayacak şeyler olmalıdır. Mesela belli saatlerde oluşturulan aktiviteler en önemli unsurdur. Oyun hep aynı kalmayacak, sürekli yeniliklere açık olacak anca bu özellikler ile oyuncu çekebilir diye düşünüyorum. Knight Online çocukluğumuzun oyunudur herkes bilir.

Yenilikleri çok geç geldi ve hile engellenemediği için kullanıcı sayısı düşmüştü ama oyun steam platformuna geçiş yaptıktan sonra yeni etkinlikler oluşturarak, kullanıcı sayısında tavan yaptı. Web tabanlı oyunlar diyorsanız, gladiatus isimli bir oyundan örnek vermem gerekir. Zira oyun sürekli olarak oyuna girmemi ve online kalmamı sağlıyordu. Oyunda özel silahlar alabilmek için özel bir oda var idi muzayede usulü silah alıyorduk, gece 3-4 hesap yaparak silahları alabilmek için beklediğimi hatırlıyorum. Uzun bir yazı oldu ama korkutmasın sizi kısacası bir oyuna girişi sağlayacak yeni etkinlikler, en önemli unsur benim için :)

wmaraci
wmaraci

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
muratsdemic Görüş ve tavsiyeleriniz için teşekkürler hocam. Peki bildiğiniz bir oyuncu topluluğu veya çok takip edilen Türk takımları veya oyunları var mı?

muratsdemic muratsdemic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
Tabi ki abim.
Lol oyun takımlarından: Beşiktaş ve DP takip edebilirsiniz, facebook üzerinden grupları var oyun hakkında bilgiler paylaşıyorlar ayrıca oyuncu yorumlarını okuyarak hangi takımın fanı daha büyük takip edebilirsiniz, belki ileride E-sports takımlarına sponsor olabilirsiniz. Turnuvalarda büyük paralar dönüyor açıkçası Redbull ve Sony gibi markaların sponsoruluğunu düşünürsek :) Bunların haricinde arama motorlarından aratırsanız geniş yelpazede aradıklarınızı bulabilirsiniz. Bilgi paylaşımı yapılan bir çok site var
KTB

kişi bu mesajı beğendi.

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Oyun fikrim var, dilerseniz fikri anlatayım, aklınıza yatarsa yaptırın ve ilerletin :)
Daha önce birisinden fikrin bütün platformlar için 1000$ teklif almıştım yaptırmak için, bütçem olmadığı için yaptıramadım.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
DPCCO Hocam daha çok aradığımız şey şu: Sponsor desteği olan bir oyun veya topluluk, takım gibi yerlere sponsor olmak maddi anlamda destek verip reklamımızı ulaştırabildiğimiz kadar kişiye ulaştırmak mantık çerçevesinde. O yüzden fikir alışverişi yapalım istedim. Oyun yaptırma imkanımız yok ancak maddi yatırım imkanımız var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al