wmaraci reklam

Kim bu enya? Yasal Süreç Başlatacağız Diyor

17 Mesajlar 1.627 Okunma
smmexpress

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
İhtar gelmedikten sonra yasal süreç başlatamazlar, takmayın kafanıza hocam.

wmaraci
reklam

Thyphoon Thyphoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
************** bunlar sakın inanıp paranızı kaptırmayın!

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Eğer çekinceniz varsa görselin kaldırılmasını sağlayın. Telif sahibi önce uyarı yapmak durumunda. Ardından 15 gün içinde siz görseli kaldırırsanız herhangi bir yaptırım söz konusu olmaz; ancak 15 gün sonrasında (ihtardan) yasal işleme başlama hakları bulunuyor diye biliyorum.

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
Bence dikkatli ol atılan mail siteadi.com şeklinde mail olmasına dikkat edin. Eğer bu şekilde bir mail ise geri dönüş yapıp onay al. Savcılığa suç duyrusunda bulunursa sıkıntı çıkartır başını ağrıtırlar. Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Böylesini mosmor edeceksin. Büşra'dan lisansı iste, lisans görmeden fatura gösteremem de.

Her önüne gelene fatura gönderecek olsak oho. Site sizin olmasa bile uğraşın. Siz lisansı gösterin, ben de faturayı göstereyim deyin.:)

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

TurkBeyi TurkBeyi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim Hizmetleri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 105 / 192
  • Ticaret 46, (%89)
Aynı resimler yurt dışı platformlarında 1 - 2 dolar ediyor varsa ki eğer resmin yasal hükmü ki bu firma genelde anlaşma yapıyor resimlerin haklarını alıyor, gidin araştırın bulun 1-2 dolar verin alın resmin hakkını bakın biz burdan 1 dolara aldık " **************lık mı yapıyorsunuz, fiyatta sahtekarlık bu şikayet edicem" deyip siz şikayetçi olun.

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Konu hakkında biraz açıklama gereksinimi duydum. Başına gelen bu durum biraz sıkıntılı bir durumdur EditorumORG . 3 yıl öncesine kadar bir yazılımın resmi yazılım eviydik ve yazılım koruma tarafı bizdik. Şimdide nasipse yine bir yazılım şiketiyle görüşüyoruz onunda yazılım evi olacağız gelişim ve koruması bize ait olacak. Bu işler ise şu şekilde ilerler. Ben sorumlusu olduğum yazılımın, görselin veya kodu korumak ve kollamakla mükellefim. Eğer siz bana ait bir görseli kullanırsanız size resmi yolla savcılıkta bulunan adres bilginize ihtar çekerim. İhtara belirli süre içerisinde cevap vermezseniz telif kanunları devreye girer ve sizi benim sorumlusu olduğum ürünü kullandığın için icraya veririm paramı da çatır çatır alırım.

Ancak siz burada böyle bir mail aldınız madem ve firmanın sitesinde resmi olarak onların distribütörü, yazılım evi, destek merkezi olduğuna dair bir belge olması gerekmektedir. Siz firmadan aynı mail üstünden onların tescilini koruduğuna dair aldığı belgeyi talep edip bilişim avukatına gösterin. Eğer böyle birşey yoksa aç mahkemeyi bu beni tedirgin etti işimden oldum strese girdim vs. vs. 10 bin ₺ lık manevi tazminatı aç gitsin. Daha yüksek açarsan para alamazsın :) Umarım yardımcı olmuşumdur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al