Konu hakkında biraz açıklama gereksinimi duydum. Başına gelen bu durum biraz sıkıntılı bir durumdur EditorumORG . 3 yıl öncesine kadar bir yazılımın resmi yazılım eviydik ve yazılım koruma tarafı bizdik. Şimdide nasipse yine bir yazılım şiketiyle görüşüyoruz onunda yazılım evi olacağız gelişim ve koruması bize ait olacak. Bu işler ise şu şekilde ilerler. Ben sorumlusu olduğum yazılımın, görselin veya kodu korumak ve kollamakla mükellefim. Eğer siz bana ait bir görseli kullanırsanız size resmi yolla savcılıkta bulunan adres bilginize ihtar çekerim. İhtara belirli süre içerisinde cevap vermezseniz telif kanunları devreye girer ve sizi benim sorumlusu olduğum ürünü kullandığın için icraya veririm paramı da çatır çatır alırım.

Ancak siz burada böyle bir mail aldınız madem ve firmanın sitesinde resmi olarak onların distribütörü, yazılım evi, destek merkezi olduğuna dair bir belge olması gerekmektedir. Siz firmadan aynı mail üstünden onların tescilini koruduğuna dair aldığı belgeyi talep edip bilişim avukatına gösterin. Eğer böyle birşey yoksa aç mahkemeyi bu beni tedirgin etti işimden oldum strese girdim vs. vs. 10 bin ₺ lık manevi tazminatı aç gitsin. Daha yüksek açarsan para alamazsın :) Umarım yardımcı olmuşumdur.