wmaraci reklam

CodeCanyon'da script satışı ve scripti korumak hakkında

12 Mesajlar 4.255 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ececan ececan WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 11.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek hesap kullanılmayacaktır. lütf
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 43 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce burada satış yapanınız oldu mu? Scripti satışa sunmadan önce ne gibi önlemler almalıyım veya hangi lisans haklarıyla korunduğunu belirtmeliyim?

Tecrübesi olanlardan birebir bilgi almak isterim. Konuya yazabilirsiniz. Herkese teşekkürler!

wmaraci
reklam

balibey balibey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 5 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam eğer scrpt iyi ise yani ornek olarak akbilisim buzzy scrptini verebiliriz yani iyi bir script ise her şekilde wareze düşer koruyamazsiniz
ececan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 43 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
En az onun kadar iyi benim gözümde. Biraz modüler yapısı var. Tabii klasmanları farklı.
Konuyu açarken scripti korumaktan bahsettim ama daha da mühim olan bir şey varmış, o da scripti kabul ettirmek.

balibey balibey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 5 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Birebir kopya yapilari almiyor bildiğim kadariyla
ececan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Scripti kabul ettirdiniz mi? Ettirmediyseniz önce ettirin :D Dünya sıkıntısı var onu kabul ettirmenin :) Örnek için tıklayın ...
ececan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 43 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
Hayır kabul ettirmedim daha, çünkü script tamamen hazır değil.
Kopya yapı değil, alanında tek diyebilirim. Basit bir şey de değil, bu açıdan problem çıkacağını düşünmüyorum ama kabul ettirme konusunda genel olarak sıkıntı yaşayabilirim, öyle gözüküyor.

Bu arada comutsoft, örnek linke baktım. Watermarklı resim gibi imzalı bir müzik evet. Fakat tam olarak scriptin nasıl korunabileceğine cevap değil gibi bu örnek.

Siz daha önce başarılı kabul işlemi gerçekleştirdiniz mi?

oktayt oktayt İş olsun işte Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim/İnternet
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 34, (%100)
Siz kabul ettirin korunmasına gerek yok. Olaya şu açıdan bakın siz ne yaparsanız yapın ürettiğiniz ürünü envanto daki gibi pazarlayamazsınız yani siz yaptığınız ürünü bin kişiye duyarabilecken envanto sayesinde en az 300 bin kişi duyacak. Zaten ürünüze güveniyorsanız satış sayısı diğer kanallardan en az 10-15 kat daha fazla olacak. Ayrıca güvenlik açısından bakarsak siz ne yaparsanız yapın ürün sonuçta piyasaya kırılmış olarak düşecek. Dünyanın en büyük yazılım firması windows bile ürününü en fazla 1 hafta koruyabiliyor. Envantoya ürününüzü kabul ettirebilirseniz piyasada kazanabileceğinizin en az 10 katını kazanırsınız. Olay ürünü oraya kabul ettirmek gerisi gelir bu arada ürün kabul etmeleri için en önemli etkenler
1 Ürün özgün olmalı (Kod taraması yapıyorlar)
2 Gereksiz kod kullanımından kaçınılmalı kod yapısı sade olmalı
3 Resim js vb. gibi kullandığınız ögelerin telif hakkı olmamalı (Mesela demonuzda telif hakkı olmayan resim kullansanız bile resimde marka vs kesinlikle olmamalı )
4 Güncel teknolojini son sürümü kullanılmalı ve son sürümünü desteklemeli
5- Yardım dosyasının basit ve anlaşılır olmalı
halilozcevik ececan

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Php düzenleme işleriniz yapılır

• Üyelik 11.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 43 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

oktayt adlı üyeden alıntı

Siz kabul ettirin korunmasına gerek yok. Olaya şu açıdan bakın siz ne yaparsanız yapın ürettiğiniz ürünü envanto daki gibi pazarlayamazsınız yani siz yaptığınız ürünü bin kişiye duyarabilecken envanto sayesinde en az 300 bin kişi duyacak. Zaten ürünüze güveniyorsanız satış sayısı diğer kanallardan en az 10-15 kat daha fazla olacak. Ayrıca güvenlik açısından bakarsak siz ne yaparsanız yapın ürün sonuçta piyasaya kırılmış olarak düşecek. Dünyanın en büyük yazılım firması windows bile ürününü en fazla 1 hafta koruyabiliyor. Envantoya ürününüzü kabul ettirebilirseniz piyasada kazanabileceğinizin en az 10 katını kazanırsınız. Olay ürünü oraya kabul ettirmek gerisi gelir bu arada ürün kabul etmeleri için en önemli etkenler
1 Ürün özgün olmalı (Kod taraması yapıyorlar)
2 Gereksiz kod kullanımından kaçınılmalı kod yapısı sade olmalı
3 Resim js vb. gibi kullandığınız ögelerin telif hakkı olmamalı (Mesela demonuzda telif hakkı olmayan resim kullansanız bile resimde marka vs kesinlikle olmamalı )
4 Güncel teknolojini son sürümü kullanılmalı ve son sürümünü desteklemeli
5- Yardım dosyasının basit ve anlaşılır olmalı

Tam olarak istediğim cevabı vermişsiniz. Koruma kısmında haklısınız, ben sadece bunun henüz bilmediğim bir yordamı veya kuralı var mı diye merak etmiştim. Örneğin scripti envato'ya gönderirken eklemem gereken bir lisans bildirgesi veya dosyası var mı gibi bir soruya eş değerdi bu. Fakat büyük ihtimalle Envato kendisi ayarlıyor bu detayları ve lisansı kendisi aracı olarak üstleniyor.

Dediğiniz özelliklere uyuyor fakat telif hakkı konusunda çekiniyorum. Kullandığım 6 adet resim var, 1 tanesi tamamen ticari kullanıma dahi açık, fakat diğer 5 tanesi deviantart'ten alındı. Deviantart'te lisanslı eserler, lisans detayıyla birlikte belirtiliyor. Benim bu aldığım resimler, kesinlikle lisans bilgisi bulunmayan, sadece yapılmış ve paylaşılmış resimlerdi. Eser sahibi sıkıntı çıkartmıyor, kullanabilirsiniz diyor fakat Envato bu konuda sorun çıkartır mı bilmem. Dahası, o kadar kontrol ederler mi onu da bilmiyorum.

Siz de dahil herkes ürünü kabul ettirme üzerinde duruyorsa sıkıntı var demektir o konuda. Ürün, görünüm açısından dört dörtlük. Bildiğim eşi veya benzeri yok.

Bir de not düşmek istiyorum, örneğin demoda lisanssız ürün kullandık. Kullanıcılar demoyu kontrol ederken yeni resim eklerlerse ve bu lisansa tabiyse ne olacak? Bence demo'da sorun çıkartmazlar. Tabii lisanslı değil ama sonradan okuyanlara da fikir vermesi için detaya döküyorum.

bodabas57 bodabas57 burakodabas.net Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel konu. Benim de aklıma takılan bir nokta var. Envato ya script göndermek için yazdığımız yazılımların bir freamwork a ait olmasi gerekiyor mu ? Yoksa free olarak yazabiliyor muyuz ?
ececan

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.burakodabas.net/

Samurai Samurai Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Php Yazılımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 84 / 86
  • Ticaret 13, (%92)
1- CodeCanyon da yazar olmak için önce online yaptıkları sınavı geçmen lazım ki sınav çok basit..
2- Sattığın uygulamanın bir benzeri yada daha iyisi daha önce yayınlanmamış olması lazım yoksa onaylamıyorlar...
3- CSS kodalamasına ve kod düzenine çok aşırı önem verirler. örneğin footer yerine alt yazarsan onaylanmaz..
4- Kod içindeki /* Yorum*/ satırlarına ve yaptığın uygulamanın readme bölümü çok önemli oda onaylanma sebebidir.
ececan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al