freelance iş ilanları

Dine bağlı kardeşlerim bir sorum var.

110 Mesajlar 13.230 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Kakarotto Ne yazmıştın ki? Merak ettim. :) Yorumlarını kaçırmak üzüyor beni. :D

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
isousluer Aynen bende kaçırdım :)

cagdaskorkmaz.com.tr

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum Şimdi Siz inanmadığınız halde Bu Sorunun cevabını Buradaki İnsanlara soruyorsunuz Her insan yapacagı işi ustasına ehline verip yaptırmak ve güzel sonuç almak ister Zaten Siz İnanmıyorsunuz Peki Sorunuza En sağlam Cevabı nereden alırsınız Ararsın Alo fetva hattını sor istedigini Yetmedi Sor Müftülüğe yetmedi Sor Camii Hocasına Hoş zaten Sizin karşınızda 1-0 Eksilerde başlıcaklar Onlar Nedeni ise Sizin benimsemediğiniz bir İnanca Sahip olmalarıdır.
Bir diğer şey ise İş ortamında çalıştığınız kişilerin hatalarını farklı yerlerde neden ifşa ediyorsunuz siz konuyu ve sorunu kendi aranızda çözüme kavuşturamıyormusunuz yada burada konuyu açınca ne değişti yada buradaki yazıları okuturken ne değişti yada buradaki farklı düşünce ve inanca sahip kişileri birbirine karşı biraz daha uzaklaştırmanıza vesile olan bu konuda elinize ne geçti yada buradaki sonuçlardan beklentileriniz nedir Çıkan sonuç ve yorumlara göre ne yapmayı planlıyorsunuz İnaçsız ama dürüstsünüz Madem Bu yazınızdada Söylemişsiniz

Kimse birini yargılamadı. Ben böyle düşünüyorum dedim siz ne düşünüyorsunuz diye sorum.
Sen dindar olduğun için birini yargılıyormusun ?
Evet kafama göre yaşıyorum ama senden daha çok insanlara saygım var.

Size bir Önerim var Bu şekilde Kul Hakkına giren birinin yanında Çalışmayın Bence. Ne Dersiniz? YoksaÇalışmaya Devam edip Sİzdemi Kul Hakkına Giren Birinin Günahlarına Ortak Olucaksınız Yada Bu Durumda Sizin Bakış Açınıza göre Günah oluyormu? yaptığınız Oluyorsa Neden Halen Çalışmaya Devam ediyorsunuz Bu Adamın yanında?

Ek Olarak: Ha Birşey Daha Şu an Çaılışıyormusunuz? Oradaki Durumu bilemem Ama Eğer Çalışıyorsanız sizde kul hakkına giriyorsunuz Mesai Saatleri içinde Kull Hakkı konusunda Bahsi Geçen Patronunuz hakkında Gelmiş Forumda Konu açarak Zaman geçiriyorsunuz Buda Size İş veren birine karşı yapmış olduğunuz kul hakkıdır Şimdi İzin aldım felan derseniz o ayrı onuda Biz bilemeyiz tabiki
suskun009 lizatihi

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)
Daha kendi aramızda doğruyu bulamamışız, kafaya göre yaşıyoruz. Devam böyle arkadaşlar doğru yoldayız :)
SizinWeb Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.alicankosedag.com.tr
wmaraci
wmaraci

Samurai Samurai Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Php Yazılımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 84 / 86
  • Ticaret 13, (%92)
@Korkmaz sen bir kere kendinle çelişiyorsun. Ateistsen adamın kul hakkına girmesinden sanane ? İnanmayan birisi kul hakkını niye düşünür ?

En son cümlende de "Ben izah edemedim. Sonra neden ateistsin diye soruyorlar." bunu yazmışsın. Peki tam tersini düşün. Ateist olanlar da Crack , warez kullanıyor. O zaman ben de sana şu cevabımı vermeliyim. Sonra neden müslümansın diye soruyorlar...

Bence senin kafan karışık. Sen Din ile Ateistlik arasında gidip geliyorsun. Ama bunu kendine itiraf edemiyorsun. Edemediğin gibi de sözlerinden dem vuruyorsun.
lizatihi

kişi bu mesajı beğendi.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)

Samurai adlı üyeden alıntı

@Korkmaz sen bir kere kendinle çelişiyorsun. Ateistsen adamın kul hakkına girmesinden sanane ? İnanmayan birisi kul hakkını niye düşünür ?

En son cümlende de "Ben izah edemedim. Sonra neden ateistsin diye soruyorlar." bunu yazmışsın. Peki tam tersini düşün. Ateist olanlar da Crack , warez kullanıyor. O zaman ben de sana şu cevabımı vermeliyim. Sonra neden müslümansın diye soruyorlar...

Bence senin kafan karışık. Sen Din ile Ateistlik arasında gidip geliyorsun. Ama bunu kendine itiraf edemiyorsun. Edemediğin gibi de sözlerinden dem vuruyorsun.

Cevabı çok basitte siz direk duygusal düşündüğünüz için neden böyle bir şey yazdığını anlayamamışsınız sanırım. Yıllardır dini ön planda tutup insanları din ile sömürenlerden ve din fetvaları verip yaptığı şeylerin din ile örtüşmemesinden rahatsız olmuş ve gayet normal bir şekilde bizlere bunu sormuş. Bu şekilde düşünüp cevap vermek daha doğru olacaktır.
SizinWeb Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.alicankosedag.com.tr

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Samurai adlı üyeden alıntı

Sen arasaki farkı anlamıyorsun. Ben zaten inanmıyorum [emoji6] O inanırken bunları yapıyor. Yani benim burada onun kul hakkı olduğunu biliyor oluşum ateist oluşumla ilgili değil. Dinen böyle söylenip uyulmaması garip sadece. Ama benim kul hakkı değilde kişisel görüşüm bunun emek hırsızlığı plduğu yönünde
3525

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Herkes kendine müslüman :) Kim müslümanlığı tam layığıyla yapıyor her şeyi kendimize göre bir yere çekip kılıf buluyoruz. Burada belki bir çok kişi cumalara bile gitmiyordur benim gibi ama müslümanız diye geçiniyoruz. Ortalıkta asıp kesiyoruz bu ateist arkadaştan ne farkımız var? Konuya gelincede birinin emek vererek yaptığı bir programı yasadışı kullanmak günahdır bence o adam o programı ne uğraşlarla kaç çalışanla yaptırıyor. Sonuç olarakta bir fiyat biçerek o fiyattan satıyor ister 1 lira olur ister 10.000 lira olur. Sende o programı canın sıkıldığı için indirip kullanmıyorsun. Ya proje yapıp kullanacaksın yada satacaksın

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Korkmaz ,

Ortaya çıkarılan bir projenin ücretli satımı yapılıyor ve bu ücretli sürümüne değerince meblağ verilmeden illegal yollar ile kullanımına başlanıyor ise bunun doğru olmadığı bariz bir şekilde ortadadır. Karşı tarafın haberi olmadan, karşılıklı ticaret uygulaması yapılmadan ve üreticinin izni dışında illegal yollar ile kullanılan her durum Allah katında günah olarak kabul edilir. Bu üretici Müslüman olmasa bile bizler Müslüman olduğumuz için kullanmak doğru olmayacaktır. Lakin islam dışında başka dine bağlı olan bir kişiye günah sevap yazılmayacağını da belirtmek isterim. Allah'a inanmayan ve başka din seçen vatandaşlar Allah katında büyük bir günahkardır.

Sözüm o ki; programın bu şekilde kullanımı doğru değildir. Bahsettiğin arkadaş namazını kılıyor, ibadetlerini yerine getiriyor olabilir. Ama şunu da unutmayın ki Peygamber efendimiz (s.a.v) bir sözünde ;

"Şüphesiz ki ümmetimin müflisi, kıyamet günü namaz, oruç ve zekat sevabıyla gelip, fakat şuna sövüp, buna zina isnad ve iftirası yapıp, şunun malını yiyip, bunun kanını döküp, şunu dövüp, bu sebeple iyiliklerinin sevabı şuna buna verilen ve üzerindeki kul hakları bitmeden sevapları biterse, hak sahiplerinin günahları kendisine yükletilip sonra da cehenneme atılan kimsedir"

buyurmuştur.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

SizinWeb adlı üyeden alıntı

Aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum Şimdi Siz inanmadığınız halde Bu Sorunun cevabını Buradaki İnsanlara soruyorsunuz Her insan yapacagı işi ustasına ehline verip yaptırmak ve güzel sonuç almak ister Zaten Siz İnanmıyorsunuz Peki Sorunuza En sağlam Cevabı nereden alırsınız Ararsın Alo fetva hattını sor istedigini Yetmedi Sor Müftülüğe yetmedi Sor Camii Hocasına Hoş zaten Sizin karşınızda 1-0 Eksilerde başlıcaklar Onlar Nedeni ise Sizin benimsemediğiniz bir İnanca Sahip olmalarıdır.
Bir diğer şey ise İş ortamında çalıştığınız kişilerin hatalarını farklı yerlerde neden ifşa ediyorsunuz siz konuyu ve sorunu kendi aranızda çözüme kavuşturamıyormusunuz yada burada konuyu açınca ne değişti yada buradaki yazıları okuturken ne değişti yada buradaki farklı düşünce ve inanca sahip kişileri birbirine karşı biraz daha uzaklaştırmanıza vesile olan bu konuda elinize ne geçti yada buradaki sonuçlardan beklentileriniz nedir Çıkan sonuç ve yorumlara göre ne yapmayı planlıyorsunuz İnaçsız ama dürüstsünüz Madem Bu yazınızdada Söylemişsiniz

Size bir Önerim var Bu şekilde Kul Hakkına giren birinin yanında Çalışmayın Bence. Ne Dersiniz? YoksaÇalışmaya Devam edip Sİzdemi Kul Hakkına Giren Birinin Günahlarına Ortak Olucaksınız Yada Bu Durumda Sizin Bakış Açınıza göre Günah oluyormu? yaptığınız Oluyorsa Neden Halen Çalışmaya Devam ediyorsunuz Bu Adamın yanında?

Ek Olarak: Ha Birşey Daha Şu an Çaılışıyormusunuz? Oradaki Durumu bilemem Ama Eğer Çalışıyorsanız sizde kul hakkına giriyorsunuz Mesai Saatleri içinde Kull Hakkı konusunda Bahsi Geçen Patronunuz hakkında Gelmiş Forumda Konu açarak Zaman geçiriyorsunuz Buda Size İş veren birine karşı yapmış olduğunuz kul hakkıdır Şimdi İzin aldım felan derseniz o ayrı onuda Biz bilemeyiz tabiki

Benim yanında çalışmam ne ifade ederki. Ortak bir suçmu işliyoruz. O kendi evindeki PC kurdurttu. İşyerimizdeki tüm programlar lisanlıdır.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al