Ya arkadaşım kimseye bir kelam dahi edemiyorum :) Bırakın bu işleri din, devlet işlerine girmeyin. Herkes haram, helal ne olduğunu biliyor. Kimseye şunu şöyle yap diyemezsin desen de adam zaten senin dediğinin tersini yapıyor. Şunu biliyorum her koyun kendi bacağından asılır. Yani sen namaz kılmışsın, sen ateist olmuşsun sonuç itibari ile herkes kendi cezasını kendi çekecektir.

Not: Kesinlikle benim ile dini konularda alakalı bir söz değil bir harf bile söylemeyin. Burada kimse kimsenin nerden geldiğini nasıl yaşadığını bile bilmiyor. Ne Ateist ler tanıdım, ne müslüman geçinen insanlar gördüm aradaki fark ateistler pek küfür etmezler (hiç etmedilerde) tanıdığım ateistler çok kibar ve kırıcı bir kelime bile etmezler. Kendi kendime düşünmedim de değil neden böyle davranıyor bu kişiler. Şunu bilirim müslümanım diyen kişiler günde 500 defa küfür eder ama ateistler de öyle bir olay yok :) Şunu söylemek isterim ki kimin müslüman kimin ateist olduğu kanısına varamadım. Elhamdülillah Müslüman'ım.
Onu bunu bilmem tek bildiğim hayatımı 2 KELAM ile yaşamaktayım. Benim için bu dünya da gerisi boştur.
1. İnneddine Indallahil İSLAM ( Allah katında tek hak din İSLAM'dır. )
2. Külli nefsin zâikatü'l-mevt ( Her nefis ölümü tadacaktır. )