lostyazilim

AdSense Reklam Yerleşimi Yardım Edecek Olan?

20 Mesajlar 2.115 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

polatdev polatdev Fullstack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Fullstack Developer
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir web sitem bulunmakta blogger tabanlı. sitemin günlük 1-2k arası tekil hiti mevcut 3 reklam birimi kullanıyorum. adsense kazancım günlük 1-1,5tl arası değişiyor.. bikaç kişiye sordum daha fazla olması gerektiğini düşünen arkadaşlar var; çoğu arkadaş reklam yerleşimimin yanlış olduğunu söylüyor.. bana bu konuda yardım edebilecek olan bir arkadaş varmı? teşekkürler..

PHP & NodeJS | HTML & CSS & Javascript & jQuery | Vue.Js | RabbitMQ | Docker | Laravel | mongoDB TypeScript | Redis

wmaraci
reklam

Extazylinks Extazylinks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 39 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siteye ilk girdiğimde gözüm ağrıdı :D Reklamı ararken bulamadım gerisini siz düşünün :) Ama reklam yerleri uygun gibi geldi bana
polatdev

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 104
  • Ticaret 16, (%100)

Extazylinks adlı üyeden alıntı

Hocam siteye ilk girdiğimde gözüm ağrıdı :D Reklamı ararken bulamadım gerisini siz düşünün :) Ama reklam yerleri uygun gibi geldi bana

:) doğrudur hocam haklısınız; pek bu konuda yardım edebilir misiniz bana?

PHP & NodeJS | HTML & CSS & Javascript & jQuery | Vue.Js | RabbitMQ | Docker | Laravel | mongoDB TypeScript | Redis

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
yardımcı olmak adına kazancınızdan ziyade tıklanma sayınızı belirtin 1k için kaç tıklama alıyorsunuz? Çünkü ücret sektöre göre değişiyor bazı siteler tıklama başına 3-4 lira kazanıyor, bazı siteler 20 kuruş. Bu nedenle ücret üzerinden çözüm üretmek doğru olmaz. Sayfa To oranınız nedir?

Ek olarak: Reklam yerleşiminiz bana göre çok doğru fakat site manşet alanı biraz karışık gösteriyor ve aşağı itiyor reklamları ama alt sayfalar için bence iyi durumda.

www.hubeybi.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 104
  • Ticaret 16, (%100)

BarışAyar adlı üyeden alıntı

yardımcı olmak adına kazancınızdan ziyade tıklanma sayınızı belirtin 1k için kaç tıklama alıyorsunuz? Çünkü ücret sektöre göre değişiyor bazı siteler tıklama başına 3-4 lira kazanıyor, bazı siteler 20 kuruş. Bu nedenle ücret üzerinden çözüm üretmek doğru olmaz. Sayfa To oranınız nedir?

Ek olarak: Reklam yerleşiminiz bana göre çok doğru fakat site manşet alanı biraz karışık gösteriyor ve aşağı itiyor reklamları ama alt sayfalar için bence iyi durumda.

ortalama hocam 5-8 tıklama arası alıyorum. tbm 0,19-0,23 arası değişiyor.. ne aşağısına iniyor nede üzerine çıkıyor.. sayfa to oranı da hocam son 1 haftanın to oranı %0,16 değerinde..

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
hocam dediğim gibi reklam yerleşimi bana göre iyi durumda ama tıklanma oranı biraz düşük. Temanızı daha sade bir hale getirebilirsiniz, siteniz biraz karışık duruyor. Birde resmin üzerine 728x15 bağlantı reklamı ekleyip oradaki reklamı yazı ortasına çekebilirsiniz.

www.hubeybi.com

Sumatrabilisim Sumatrabilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam yazı ortası reklam ekle onun dışında bence gayet iyi bir yerleşim var tek sorun anasayfan çok fazla karışık hemen konuya basıp kaçtım :D

• Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 104
  • Ticaret 16, (%100)

BarışAyar adlı üyeden alıntı

hocam dediğim gibi reklam yerleşimi bana göre iyi durumda ama tıklanma oranı biraz düşük. Temanızı daha sade bir hale getirebilirsiniz, siteniz biraz karışık duruyor. Birde resmin üzerine 728x15 bağlantı reklamı ekleyip oradaki reklamı yazı ortasına çekebilirsiniz.

resmin üzerine hocam bağlantı birimi reklamını ekledim renk ve arkaplan ayarını yaparak; 640x60 reklam biriminin üzerinde ekledim. yazı içine reklam eklemem bayağı zor hocam neden diye sorarsanız blogger kullanıyorum ve tüm yazıların içine tek tek kod eklemem gerekiyor şimdilik böyle sorun olmaz sanırım. bağlantı biriminin kelimeleri çok iyi umarım azda olsa artış olur..

Sumatrabilisim adlı üyeden alıntı

Hocam yazı ortası reklam ekle onun dışında bence gayet iyi bir yerleşim var tek sorun anasayfan çok fazla karışık hemen konuya basıp kaçtım :D

dediğim gibi hocam yazı ortasına reklam eklemek şuan benim için büyük bir problem diyebilirim.. kullanıcılar alıştı hocam aslında temaya o kadar sorun olmuyor...

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
Skype verirsen bakayım kardeşim.
polatdev

kişi bu mesajı beğendi.

NedimYildirim NedimYildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 29 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle ve kesinlikte temayı değiştirmenizi öneririm. Sitede durasım gelmedi geç yükleniyor göz yoruyor falan. Sade bir tema kullanmanız hem kazanç hem de hit açısından daha mantıklı.

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al