kendimden yola çıkayım. ben 10 yaşımda başladım programlamaya. şu anda 19 yaşımdayım. senin yaşlarında çok deli şeylerle uğraşırdım. şimdiki nesil gibi wordpress ve c# ile girmedik bu işlere anlıyacağın. ve bunları öğrenmek için can atmana lüzum yok. bilgisayarda çok ilginç şeyler var öğrenmek isteyeceğin. kendini sınırlamadığın sürecede öğreneceksin zaten. her neyse, şu anda üniversitede olmam gerekirken ve üstüne üstlük (geçen sene) üniversitelerden burs teklifleri geliyorken ben çalışmayı tercih ettim. ilk iş performansım bu değil tabi, 15 yaşımda ilk iş teklifimi almıştım bi bilgisayar şirketinden. geçen sene üniversiteyi astık, ama bu sene bilgisayar programcılı/mühendisliği istiyorum puanım el verirse. (ygs-lys'ye dair tek soru çözmedim). yarında iş teklifi için çağırdılar. onlarla görüşcem fakat önümde üniversite olduğu için reddedicem. :)

kısacası kendini sınırlandırmadığın ve bu işte kendini uzmanlaştırmaya devam ettiğin sürece herhangi bir iş sıkıntısı çekmezsin. sen milletin arkasından koşup bana iş verin diye değilde millet senin arkandan koşar. ben bunu gördüm bunu söylerim. ve bir önerim daha direkt olarak hazır scriptlere yönelme. onları otur ve incele, kodları değiştir. boza boza öğreneceksin sonuçta.

hadi hayatında başarılar.